Autor Tema: Vremenska situacija  (Pročitano 571295 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ice Kamceski

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Markova cesma Prilep
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2175 poslato: Mart 20, 2015, 21:51:13 »
Ista je situacija i kod mene Blagoja iako sam na nizoj nadmorskoj visini,ne mogu da izlete iz kosnice kao da smo na sred zime.

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2176 poslato: Mart 20, 2015, 23:04:10 »
Ja sam u utorak skoknuo do pcelinjak onako da zavirim kako su!
Jutro je obecavalo lepo vreme,al sve do negde 10 00 casova,negde posle toga sve je podsecalo na zimu,vetar i to poprilicno ladan,poneka pcela koja je izasla vukla je po malo polena nozice,al sve je prestalo za tren zbog severca,osecaj je bio ko da je 2-3 stepena a sunce je sijalo.

Van mreže Dragan Djordjevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • pčelar - večiti početnik
  • Lokacija pčelinjaka: Grljan, V. Čuka, Zaječar
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2177 poslato: Mart 22, 2015, 10:13:46 »
Juče bio do drugog pčelinjaka na V. Čuki blizu granice sa Bugarskom. Bio prvi dan da je pčela slobodno izletala. Skinuo češljeve i napravio brzi pregled. Lepo, lepo...
Čovek nije čovek, ako svakoga dana ne teži da svet učini boljim.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2178 poslato: Mart 23, 2015, 01:08:04 »
Narode pčelarski samo da vam javim, kod mene opšte veselje, stigle su nam rode. Za par dana sigurno nam dolazi lepše vreme.
Nadam se da će za 7-8 dana krenuti i vrba da cveta a tada i mi na severu krećemo sa prihranom.
Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2179 poslato: Mart 23, 2015, 01:11:23 »
Blago vama Vojo,kod mene veje li veje sneg veceras!

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2180 poslato: Mart 23, 2015, 11:12:33 »
Ti Blagoja Sarplanince da pocnes da gajis njima ta klima odgvara moj dok je sneg po ceo dan izigrava pingvina sad na 13 C poceo da dahce, a vidim da ima dosta ljudi koji se bas time uspesno bave u Makedoniji... Jedino sto su svi u svadji - ovde se ogleda bratstvo i jedinstvo nasih naroda - sve sarplanindzije u Srbiji i Makedoniji u klanovima ima ih i vise nego pcelarskih ... a recnik cudo jedno....

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2181 poslato: Mart 23, 2015, 11:20:01 »
Mogao bi,al ne cuvam,osim gonica za lov! 
Sinoc je vejalo bas onako mesavina,nit kisa nit sneg,pa prebacilo se na suvi sneg(kod mene ga zovu suslec) dosta hladno je i ovog jutra,na planinama se sinoc zabelelo dole nize ne!Sta reci,samo da nam se neponovi 2014,za sada je kako treba da bude,pravi razvoj je u aprilu,jer je ipak to planina na 1069m.n.v !

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2182 poslato: Mart 25, 2015, 13:34:02 »
Да ли неком од поштованих колега треба мало ветра? Ми дотичног имамо за извоз, па ако неком фали, радо ћемо изаћи у сусрет и послати мало  ;D  Дува на моменте и олујне јачине. Шта да се ради, чекамо лепше време  8)


Поздрав свима  :)

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2183 poslato: Mart 28, 2015, 20:41:47 »
Kada sada pogledam prognozu za april i deo maja jeza me hvata, pa zar opet kisa i hladnoca, druga polovina aprila kisovita cela, a sto je jos vaznije dnevne temperature za ceo april i do 10. maja nece preci 22 stepena celzijusa...

http://www.accuweather.com

Inace acuuweather je za 2015. godinu najavio najkisovitije prolece ikada na Balkanu...kako je pocelo ide sve u tom pravcu...
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2184 poslato: Mart 29, 2015, 14:21:43 »
Evo gledam i ja kako će biti kod mene ako je verovati prognozi. Tek od 15og maja nešto lepog vremena. Pitanje je dali će hladan april i početak maja odgoditi cvetanje bagrema do posle 15og maja? Danas sunčano ali duva neki vetar pa ometa pčele mada masovno izlaze. Dzanarika je u punom cvetanju a i višnja, kajsija... m.accuweather.com/sr/rs/valjevo/298665/april-weather/298665
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2185 poslato: Mart 29, 2015, 16:12:55 »
Vremenske prilike kao da idemo ka zimi, a ne da smo iz zime izasli, kod mene vec dve noci minus, preko dana kisa i hladno sa jakim vetrom, nista jos nije krenulo da cveta, pa se nadam da ce se i to odloziti i krenuti sa lepim vremenom, makar da pcele nesto iskoriste, po prognozi i dalje lose vreme, mogu da se nadam samo da grese u prognozi.

Van mreže Никола Маодуш

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 616
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Лединци, 184 m n.v.
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2186 poslato: Mart 29, 2015, 18:43:21 »
Мислим да не треба превише пажње посвећивати дугорочним прогнозама јер су све мање тачне. Свака три дана мењају прогнозу и то је најдужи период за који могу да дају тачну прогнозу. Све преко тога је високо променљива категорија.
У сваком случају биће шта буде и не вреди се око тога бринути.
На нама је да одрадимо све што је у нашој моћи, а природа ће да ради по свом.
Свако добро људи.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2187 poslato: Mart 30, 2015, 01:18:05 »
Kod mene je zadnja dva dana bio jak vetar i džaba što je džanarika krenula kada pčele samo na kratko preko dana mogu da je posećuju. Pozdrav svima..
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2188 poslato: Mart 30, 2015, 02:14:52 »
Danas je i kod mene pre podne bilo vetrovito, vetar hladan na momente, ali pcele su ipak izlazile a posle podne je oslabio i pcele su bas dobro radile i unos polena je bio dobar.


Cudni neki vetrovi duvaju sa severa u ovo doba godine kao da je novembar, ako ne okrene nekakav jug prognoze ce biti tacne, za 6,7,i 8 april najavljen pad tepmerature moguci jutarnji mrazevi i do -5 i u visim predelima moguc i slab sneg.


Ostaje da se nadamo da ce prognoza da omane ovog puta, mada te prognoze pratim vise godina u nazad i od prilike nekih 10 dana u napred znaju da pogode 90% sve preko toga varira i promenjivo je dosta.


Samo da bude kakvih vetrova sa juga da temperature odu preko 20 inace ovako tesko ce sta da medi...


Pozdrav
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2189 poslato: Mart 30, 2015, 09:12:05 »
Vikend: petak - ujutro mraz, tokom dana sunčano; subota - nebo zatvorili oblaci, a bura kosti "golicala"; nedjelja - cijeli dan sunčan, pčele izlijetale i pomalo polen donosile; danas - kopija subote.

Još ima visibabe, ljubičice, vrbe, lijeske, a procvjetao drijen i - to je sve. Džanarika, višnja, trešnja i kruška - pupovi nabrekli i sjaje se pred otvaranjem. Cijeli vikend kalemio i raduškao štošta, a ima se uvijek šta odsjeći, orezati, premjestiti, posaditi, očistiti, dotegnuti...; pčele nisam ni dirnuo, samo bacio pogled na leta - neka im bar ja ne smetam.

Pozdrav, svako dobro!