Autor Tema: Багрем 2017.  (Pročitano 38450 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tomislav Androš

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Hrvatska - Slatina/Sopje
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #15 poslato: April 17, 2017, 17:54:42 »
Ono sto se može očekivati kod hladnog vremena i mrazeva je to da bagrem sigurno neće dati maximum, ako bagrem da polovicu od onoga sto moze dati mozemo bit presretni.
This time next year we will be millionaires!!!!!! 
Delboy Trotter   Moje predstavljanje

Van mreže Radojević Zdenko

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 18
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aranđelovac
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #16 poslato: April 18, 2017, 13:52:38 »
Gledajući po nekim grupama mraza je bilo jutros samo različitog inteziteta od oko -1do -2 ako ga četvrtak ne bude jačeg možda nešto i pretekne za nas
Moje košnice su najbolje,jer su moje.
Tvoje košnice su bolje, ali nisu moje.
Radim i učim da i moje budu kao Tvoje.
               -JA-

Van mreže Veroljub Ninković

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 46
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Orašac kod Šapca
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #17 poslato: April 26, 2017, 21:32:29 »
Данашње фотографије начињене на 10-ак km од Шапца према Војином пчелињаку; и мирише!
Не знам какво је стање даље према Церу, на већој над. висини. Ићи ћу за викенд до пчела па ћу известити.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #18 poslato: April 27, 2017, 08:35:46 »





                 Долазећи јутрос на посао аутобусом видех расцветали багрем код старе шећеране преко пута Аде Циганлије. Значи почело је . До душе у Београду је температура увек виша за 3 - 5 степени и све крене са цветањем раније него у другим деловима Србије.
                 Јуче сам обишао моју локацију - око 230 метара надморске висине , размеђе Поморовља и Шумадије. Багрем још увек није пасуљао , хладно време га је успорило , што је добро. Верујем да ће кренути око Ђурђевдана , можда дан - два раније. Поздрав свим колегама и медно нам било.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #19 poslato: April 28, 2017, 00:46:50 »
А Воја још увек на репици... Мислим да је сада на репици боље него на багрему, вероватно још који дан...

Камо среће да их нисам возио на репицу...

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 284
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakinac
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #20 poslato: April 29, 2017, 00:26:47 »
Gorane izgleda na srecu sam omanuo sa procenom stete na bagremu!Danas sam dobio
Informaciju iz sela da se zabeluo poprilicno i do kraja nedelje  sve kazu!
Ако некоме поклонимо чашу меда,
нахранићемо гa за један дан,
а ако га научимо пчеларењу,
нахранићемо га за цео живош.

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #21 poslato: April 29, 2017, 17:21:38 »
Iako je dan kišan i hladan bagrem iz sata u sat beli... Očekujem da kada prođe ovaj hladan talas za dan dva zamedi punom parom...
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Nebojša Pešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 307
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #22 poslato: April 29, 2017, 19:53:18 »
Bio sam danas po podne u Deliblatskoj peščari. Bagrem je dosta izmrzao ne samo od skorijih mrazeva, nego i tokom zime, jer se dosta stabala suši. Bliže naseljima i u zavetrini na osunčanim terenima je u boljem stanju. Cvetni pupoljci su dužine oko 7 cm, tako da će u šumi  procvetati posle Đurđevdana. Na odabranom mestu po odobrenju čuvara šume pripremio sam postolja za selidbu košnica.Zbog kiše koja je padala nisam mogao da slikam sa ovog terena. Pozdrav svima.

Van mreže Sasa Blagojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 245
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bratujevac
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #23 poslato: April 29, 2017, 20:07:09 »
Poceo da cveta i nema sta vise da ga zaustavi u tome, sto kaze Miroslav sve se vise beli, samo da nas vreme pogleda narednih 10 dana.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #24 poslato: April 30, 2017, 00:42:22 »
И код мене је багрем на пчелињаку испод Цера на неким осунчаним и заклоњеним местима почео да цвета. Мислим да је то сада 2-3 % стабала и да ће они багремови у шуми почети тек око Ђурђевдана или нешто касније.

Пролазио сам јуче кроз Платичево и видим да у ловишту Каракуша где се налазе велике шуме багрема неће почети још сигурно за 5-6 или можда и за десет дана.
Код мене у башти у Н. Милошеву имам нека стабла која су ми показатељ цветања првог багрема а они ће тек почети да отварају за 4-5-6 дана, све зависи од временских прилика у наредном периоду.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Predrag Jovanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Petka
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #25 poslato: April 30, 2017, 06:57:15 »
Kod mene je procvetao oko 30% i preklopio se sa uljanom repicom koja je ovde u punom cvetu.Imala
je velika oštećenja od zimske golomrazice i dok se regenerisala sustigao je bagrem.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #26 poslato: Maj 03, 2017, 08:04:26 »





                        И код мене багрем отворио за први мај. На старијим стаблима при врху , на самцима знатно више. У овом тренутку око 15- 20 %. до Ђурђевдама ће бити у пуном цвету. Сад нам је само да испратимо унос ако га буде било јер поново најављују кишу сваког дана.

Van mreže Dragan Milenković

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 65
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Parcani , 220 m
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #27 poslato: Maj 03, 2017, 09:04:57 »
                 Kod mene na lokaciji Parcanski Vis, na 350 nadmorske visine, Bagrem je prve cvetove otvorio 1. maja.  Tada sam išao da pripremim teren, kad imam šta da vidim, Bagrem obelio. Srećom to se poklopilo sa planovima za selidbu. Tako da su već 2. maja ujutru moje pčelice osvanule na ovoj lokaciji. Vremenske prognoze nisu optimistične, ali zato ja jesam. Jedino se uzdam u to što  se naši ratari stalno žale, da nas kiša redovno zaobilazi, pa svuda okolo budu pljuskovi, a kod nas samo poprska malo. Bar neko da ima od toga korist :)
„Leti kao leptir, bodi kao pčela. Nedostatak vere je razlog zašto se ljudi boje izazova, ali ja verujem u sebe.“

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #28 poslato: Maj 03, 2017, 12:38:25 »
Kod mene je bagrem totalno propao.
Poslije onih mrazeva više ni jednog zelenog izdanka nisam vidio na stablima i tako od dna do vrha.
Izdanci koji su promrzli još uvjek su na granama žuti i ne mrdaju. Imam neke informacije da je na nešto većoj nadmorskoj visini bagrem ostao netaknut te da polako otvara pa moram da obiđem i vidim da li ima zgodna lokacija da se preseli bar dio društava.

Van mreže Miroslav Tesanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Čelinac, Banja Luka, 416m
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #29 poslato: Maj 03, 2017, 21:47:26 »
Kod mene je situacija "šarena", ali najviše ga je propalo..
Na oko 1000m od košnica, nešto bagrema je i preživjelom ali jako malo....