Autor Tema: Heftalica za spajanje ramova  (Pročitano 7965 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Milan Jordanović

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • 50 košnica DB12
  • Lokacija pčelinjaka: Gornja Draguša kod Blaca
Heftalica za spajanje ramova
« poslato: Novembar 07, 2015, 20:50:16 »
Pretpostavljam da se isplati za više od 100 ramova, da li ići na pneumatsku ili  električnu i koju, koja je dimenzija municije optimalna?

Van mreže Predrag Ivanković

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
Odg: Heftalica za spajanje ramova
« Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2015, 22:05:59 »
Ja koristim pneumatsku Womax 90/40, lepo radi , lipa je mekana , koristim municiju 25 mm

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Heftalica za spajanje ramova
« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2015, 22:56:56 »
Ja koristim pneumatsku Womax 90/40, lepo radi , lipa je mekana , koristim municiju 25 mm

Предраже, чини ми се да са 25 мм могу да се раде доње летвице рамова а да је за сатоноше то мало. Ако се добро сећам мени су мајстори сатоноше прикивали са 40мм.

Поздрав...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Predrag Ivanković

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
Odg: Heftalica za spajanje ramova
« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2015, 23:11:42 »
Nije malo ako se zabije kroz bocnu letvicu pa u satonosu, ja u satonosu ne zabijam , jer mislim da nema potrebe

Van mreže Rade Matičić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik, 170mnv
Odg: Heftalica za spajanje ramova
« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2015, 23:54:39 »
Pozdrav svim pčelarima.
Ja za sklapanje ramova koristim pneumatsku klamericu VILLAGER. Za sada je odlična, kod nas košta oko 33 evra, a klameri oko 3 evra.
Satonoše sa bočnom letvicom spajam sa klamerima 40mm, a donju letvicu sa 20 ili 25mm. Imam priručni šablon (foto 2), i to ide baš brzo...
Kod rama RV satonoša celom debljinom ulazi u prorez na bočnoj letvici, pa je jedino moguće zakivanje odozgo kroz satonošu.
Milane, pneumatska je svakako bolja. Jedino što moraš imati kompresor. Ja njom spajam sve živo kad pravim košnice, jedino dodam po koji vijak kod spajanja nastavaka.

Van mreže Milan Jordanović

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • 50 košnica DB12
  • Lokacija pčelinjaka: Gornja Draguša kod Blaca
Odg: Heftalica za spajanje ramova
« Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2015, 11:58:05 »
Ja koristim pneumatsku Womax 90/40, lepo radi , lipa je mekana , koristim municiju 25 mm
Uf 40mm, takve elektro nema

Предраже, чини ми се да са 25 мм могу да се раде доње летвице рамова а да је за сатоноше то мало. Ако се добро сећам мени су мајстори сатоноше прикивали са 40мм.

Поздрав...
Nije malo ako se zabije kroz bocnu letvicu pa u satonosu, ja u satonosu ne zabijam , jer mislim da nema potrebe
Da i ja sam zakivao eksere bočno.



Pozdrav svim pčelarima.


Milane, pneumatska je svakako bolja. Jedino što moraš imati kompresor. Ja njom spajam sve živo kad pravim košnice, jedino dodam po koji vijak kod spajanja nastavaka.

Da i kompresor treba kupiti, nisu baš jeftini


Kako  vam se čini ovaj kombo?
http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/pneumatska-heftalica-kombinovana-dta-252-einhell/
http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/kompresor-th-ac-190-kit-einhell/

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Odg: Heftalica za spajanje ramova
« Odgovor #6 poslato: Mart 28, 2017, 07:01:54 »
Pretpostavljam da se isplati za više od 100 ramova, da li ići na pneumatsku ili  električnu i koju, koja je dimenzija municije optimalna?

Ја сам узео електричну, и ради рад, али се мора држати са две руке јер неће сваки пут да забије до краја па мораш ручно чекићем поправљати... Сматрам да је много боља и дуготрајнија одлука купити и компресор и пнеуматску хефталицу, барем је мени сада то у плану...
„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"