Autor Tema: Драган Пајић  (Pročitano 4621 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dragan Pajic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
Драган Пајић
« poslato: Januar 05, 2011, 19:13:06 »
Поздрав свима на овом форуму.
Драго ми је да је почео са радом још један форум, препознајем доста форумаша са СПОС форума и надам се и овде добрим текстовима.
Ево да се представим, јављам се из Зрењанина и апсолутни сам почетник у пчеларству. Од пролећа крећем, како планирам да купим, 2-3 готова друштва пре багрема или ако не касније са ројевима па полако...
Планирам да кренем са ЛР док не стекнем лично искуство са пчелама,док сам у тој фази најбитније ми је стицање знања и личног практичног искуства испред свега. Касније , са ширењем планирам још неки систем, да не журим много унапред али рецимо РЕВ или РВ али прво да преболим дечије болести.
За сада немам много шта да кажем на форуму али зато га читам и ако ме баш нешто конкретно занима...
Остало је још 2-3 месеца до пролећа па се надам да ћу тада активније учествовати у дискусијама али из личних примера.
Толико за почетак, поздрав!

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Драган Пајић
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2011, 19:58:23 »
Dobro došao. Pozdrav iz Užica.

Van mreže Tomislav Androš

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Hrvatska - Slatina/Sopje
Odg: Драган Пајић
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2011, 22:26:24 »
Lijep pozdrav i dobro došli.. i da dodam, ma da smatram da nije korektno da ja dajem savjete jer sam i sam pocetnik, a to bi bilo da odmah krenete sa nabavom RV košnica, razloga je taj sto sam o toj košnici mogao puno dobrih argumentiranih i prije svega logičnih stvari pročitati na forumima i prednostima nasuprot svih ostalih tipova košnica. uzivajte!!
This time next year we will be millionaires!!!!!! 
Delboy Trotter   Moje predstavljanje

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Драган Пајић
« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2011, 23:04:14 »
Dobro nam došao, dragi komšija Dragane.
Želim ti da se ovde, na forumu, sa svojim novim i starim kolegama i prijateljima osećaš prijatno, kao u svom domu sa svojom porodicom.

Nadam se da ćeš ovde pronaći pravi put ka savremenom i racionalnom pčelarenju i da ćeš se za sve nedomice uključiti sa pitanjima a pored toga preneti nam i svoja mišljenja i iskustva.

Puno srdačnih pozdrava iz Novog Miloševa....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Драган Пајић
« Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2011, 08:19:56 »
Pozdrav i od mene iz Aleksinca

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: Драган Пајић
« Odgovor #5 poslato: Januar 06, 2011, 09:34:46 »
Dobro došao.

Van mreže momamilosevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 337
  • Pol: Muškarac
Odg: Драган Пајић
« Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2011, 21:22:08 »
Dobro došao.
Pozdrav iz N.Sada.
Učite teoriju,da ne bi bili šeprtlje u pčelarstvu.
                                    Jan Đerzon 1811-1906 g.
Moje predstavljanje

Van mreže Dragan Stantić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 266
  • Pol: Muškarac
Odg: Драган Пајић
« Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2011, 22:36:32 »
Dobrodošlica Dragane (imaš lepo ime)!
Odmah kreni sa RV, mislim da je to košnica koja je najlakša za rad za početnike, tu će pčele najlakše ispraviti eventualne tvoje greške, mada sve imaš na forumu pa nema razloga da grešiš!

Van mreže Hamza Smajic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
Odg: Драган Пајић
« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2011, 02:08:21 »
Dobro došao, pozdrav iz Tuzle!

Mario Ratancic

  • Gost
Odg: Драган Пајић
« Odgovor #9 poslato: Januar 07, 2011, 10:21:16 »
Kolega Dragane, dobro došli !

Van mreže Dragan Pajic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
Odg: Драган Пајић
« Odgovor #10 poslato: Januar 09, 2011, 00:20:36 »
Хвала свима на искреним добродошлицама!

Мени се некако највише свиђа варијанта насељавања нових кошница пакетним ројевима, нове кошнице, нови ројеви, нови рамови, ја такође нов пчелар и потпуно нов почетак.

Тренутно је другачија ситуација јер ми се указала прилика да купим 2-3 кошнице са јаким друштвима повољно и то чим дође мало топлије време. Пчелар који би их продао је старији и хоће да смањи број кошница, верујем да бих имао и његову помоћ у почетку, он пчелари са ЛР и ФР кошницама.
Оваквом варијантом добијам много, вероватно још толико нових ројева у овој години као и веће практично искуство. А такође и то што могу почети чим дође лепо време док за куповину ројева морам чекати јун и почињем са пчеларењем два месеца касније када већ остаје мало времена до зазимљавања. Тако да бих РВ пробао или следеће сезоне или једну ове године у јуну за "пелцер".
У сваком случају хвала на добронамерним саветима, свакако ми много значи када о нечему имам где да прочитам и научим, понекад то има непроцењиву вредност.


Van mreže Smailbegović Hasan

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 30
  • Pol: Muškarac
  • "HS" Pcelnjak
Odg: Драган Пајић
« Odgovor #11 poslato: Januar 09, 2011, 22:06:58 »
Dobro došao kolega Dragane.
Pozdrav iz Breze.
Čovjek pati dok ne svati a kada svati opet pati jer je svatio da je uzalud patio.   Moje predstavljanje