Autor Tema: Miroslav Tesanovic-Pocetak  (Pročitano 9733 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Miroslav Tesanovic-Pocetak
« Odgovor #60 poslato: Avgust 09, 2017, 13:07:47 »
Najboje je po ovim vrućinama pregled planirati za ranije ujutro. Ja do 9-10h što obavim to mi je. Jedino tada nije pametno prihranjivati.

Kod mene se čini mi se nešto dešava sa unosom. Zadnih par dana je pojilica skoro pusta. U košnicama ima dosta legla raznih uzrasta pa sigurno nije prestala potreba za vodom. Vjerovatno nešto ušićare po livadama pa im je to dovoljno. Polena unose u značajnim količinama. Vidim da je zlatošipka počela da cvjeta ali pri ovako velikim temperaturama sumnjam da ima neke velike vajde od nje. Kako god šećer će biti neophodan da se prezimi.

Van mreže Miroslav Tesanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Čelinac, Banja Luka, 416m
Odg: Miroslav Tesanovic-Pocetak
« Odgovor #61 poslato: Avgust 29, 2017, 20:13:54 »
Danas obavio pregled i zadovoljan sam. Polena ima i unose ga jos, poklopljenog meda ima u vecim kolicinama (po min 6 ramova sa dubokim vjencima i po bar jos jedan pun ram poklopljenog meda). Nisam nista vrcao ove godine. Legla ima u svim kosnicama, zatvorenog.
Stare kosnice su pune na oba nastavka a rojevi koje smo uhvatili  su puni na jednom nastavku.
Varou nismo primjetili (pregledu je prisustvovao i pomagao mladji stric, jedan od 5 njih :) ).
Neko rece da visoke temperature nisu pogodovale razvoju varoe.

Sto se mene tice, jos oksalna i finito.