Autor Tema: Pčelinji vosak  (Pročitano 33933 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Pčelinji vosak
« Odgovor #15 poslato: Maj 05, 2015, 12:20:25 »
 ;D E bas si me oraspolozio. ma pored pcela volim i ove pcelare puni su duha i tako su pozitivni.

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Pčelinji vosak
« Odgovor #16 poslato: Maj 05, 2015, 13:18:24 »
Zaboravih pitati samo koja kolicina vode jeli potrebno da prekrije sace ili moze manja kolicina vode ako sace usahne predpostavljam da moze sa manjom kolicinom vode da se to odradi.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Pčelinji vosak
« Odgovor #17 poslato: Maj 05, 2015, 13:46:23 »
Zaboravih pitati samo koja kolicina vode jeli potrebno da prekrije sace ili moze manja kolicina vode ako sace usahne predpostavljam da moze sa manjom kolicinom vode da se to odradi.

Ma, ne treba tu puno vode. Ja obično stavim 1/3 vode. Npr. u kantu od 10 litara, dosta je 2-3 l vode. Ispočetka izgleda kako je tu puno saća, no kad provrije, imaš osjećaj kao da ga je neko pokrao, a kad procijediš pa se ohladi, nasmiješ se sama sebi oko čega si se mučila jer tu bude plohica voska od onolike hrpe saća. Uglavnom, moraš probati da bi sama shvatila sve ovo. Zato ja volim citirati slijepca koji je rekao: "Najvolio bih vidjeti!"

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Pčelinji vosak
« Odgovor #18 poslato: Maj 05, 2015, 14:32:39 »
Tako je Esko i moja majka je govorila skola pa posle kako hoces "neces biti slepa kod rodjenih ociju "dobro se secam njenih reci jer njoj su branili da ide u skolu. Tako i neznanje nosi odraz slepila. Pored ovakvih ucitelja progledacu ja. ;D .

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Pčelinji vosak
« Odgovor #19 poslato: Maj 05, 2015, 22:59:19 »
Posljedice loših satnih osnova kupljenih iz Bosne prošle godine osjećam i u ovoj sezoni :( . Mislim da su mi društva stagnirala jer im se nije sviđao vosak u okvirima.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Pčelinji vosak
« Odgovor #20 poslato: Maj 06, 2015, 09:00:37 »
Posljedice loših satnih osnova kupljenih iz Bosne prošle godine osjećam i u ovoj sezoni :( . Mislim da su mi društva stagnirala jer im se nije sviđao vosak u okvirima.

A, što si kupovao u Bosni? Htio si proći jeftinije. No, ne vjerujem da su i kod tebe niti drugdje pošteniji, sve je to slična fela.
Provjeri šta si kupio i od koga i traži odštetu i izvrgni ga javnosti. Baš me zanima gdje si kupio jer Bosna je ipak širok pojam. Primjera radi, i kod mene ima čova koji proizvodi satne osnove.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Pčelinji vosak
« Odgovor #21 poslato: Maj 06, 2015, 09:08:23 »
Slavica:

Citat
progledacu ja.

Naravno da hoćeš, samo opušteno i bez žurbe.
Nismo mi ništa pametniji od tebe, niko od nas nije po rođenju pčelar. Dakle, samo rad i učenje.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Pčelinji vosak
« Odgovor #22 poslato: Maj 06, 2015, 11:25:26 »
Pozdrav Esade,
Prošle godine sam tek ločeo pa nisam htjeo uzimati sve najskulje. Kupio sam u Hrvatskoj neki uvoznik iz Sinja (nažalost nisam zapisao tko) ali su SO bile iz Bosne. Slažem se s Tobom da i kod nas ima svakakvog smeća Sada sam kupio Repićeve SO koje su skuplje i provjerene, ne isplati se škrtarit na ovakvim stvarima. Prošle godine mi se porušilo 90% saća iz te kutije i sve pod leglom :(

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Pčelinji vosak
« Odgovor #23 poslato: Maj 07, 2015, 09:07:47 »
Pozdrav Esade,
Prošle godine sam tek ločeo pa nisam htjeo uzimati sve najskulje. Kupio sam u Hrvatskoj neki uvoznik iz Sinja (nažalost nisam zapisao tko) ali su SO bile iz Bosne. Slažem se s Tobom da i kod nas ima svakakvog smeća Sada sam kupio Repićeve SO koje su skuplje i provjerene, ne isplati se škrtarit na ovakvim stvarima. Prošle godine mi se porušilo 90% saća iz te kutije i sve pod leglom :(

Čovjek je tako ostao bez pčelinjaka, ali je bio i pismen i pametan: dokazao od koga je kupio i ovaj mu sve platio. Bilo je to i na internetu, vjerujem da i sada postoji, a proizvođača/prodavača lično poznajem pa sam te zato pitao čije su satne.
Savjet - skupljaj svoj pravi vosak i jednom ćeš sigurno doći do toga da odeš kod proizvođača, doneseš svoj vosak i kažeš mu: "Gospodine, istresite skroz kaznove, ubacite moj vosak, izvucite mi satne i naplatite."

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Пчелињи восак
« Odgovor #24 poslato: Mart 31, 2018, 21:29:29 »
Понекад једем поклопчиће са медом. Читао сам да је восак здрав за јело али не треба претерати. Која је безбедна дневна количина воска коју смемо да поједемо? Ко од вас воли да једе восак?

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: Pčelinji vosak
« Odgovor #25 poslato: Mart 31, 2018, 21:46:35 »
Čuo sam da je med sa mednim poklopcima odličan lek za kamen u bubregu...
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi

Van mreže Ice Kamceski

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Markova cesma Prilep
Odg: Pčelinji vosak
« Odgovor #26 poslato: April 13, 2018, 08:04:34 »
Med sa poklopcima u kombinacii sa aloe i cikorija je lek za imunitet i drugih obolejna ima recept za priprema na internet.Pozdrav.

Van mreže Zoran Ristovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 120
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ivanovo
Odg: Pčelinji vosak
« Odgovor #27 poslato: Maj 10, 2018, 21:28:47 »
U cemu se rastvara vosak?