Autor Tema: Otvaranje saca  (Pročitano 81568 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zivomir gujanicic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #60 poslato: Februar 01, 2012, 12:26:44 »
   Лазо ,значи ти ниси за гријање , него за дрмање. Свака част на идеји . Живеће овај народ. Поздрав
Не постоји лоша књига , постоје  само лоши читаоци.(Живомир Гујаничић)

Van mreže Spomenko Todorovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • no problemo
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #61 poslato: Februar 01, 2012, 13:41:01 »
Imam to kao testeru,sa obe strane ali gde prodje zica ono se ponovo hoce da sastavi i u polozaju koji je bas kao na slici.a o materijalu bi moglo da se diskutuje.Jednom sam koristio onaj rostfraj iz metlica od brisaca.Pa sam stavio i oprugu na drugi kraj.Sve je to cimao motoric od brisaca.Kidalo se pa sam povecavao povrsinu na cak 1 cm .Pa posle bonsek platno.Veruj mi posle kad sam bio zadovoljan izdrzljivoscu i finim radom kad sam stavio suv ram da otvori samo zavrsetke praznog saca ocas je pocelo da lepi vosak i da tandrce kao ludo.Po tome sam dosao do toga da treba sve sto otvara ramove biti zagrejano,mislim na nozeve.Ima nozeva koji vibriraju i greju se,ali to samo poskupljuje izvedbu i dodatno komplikuje.
Na ovaj nacin sam spojio jeftino i funkcionalno brzo.Odrzavanje,potrosnja,vreme, koliko put uzmes ram u ruke okrenes i sta vec sa drugim otklapacem.
Sa nozevima ram po ram,dok se ne uigras,ili naviknes .Posle je to sala od posla.Ram ne nosis tezinu ,lezi na kolicima ili sajlama ,povuces prema sebi ili gurnes od sebe zavisi kako stanes spram seciva,okrenes pa opet na seciva.
Lako se vidi da li je otklopljeno kako treba,lako dodas na pritisku rukom ili zaseces dublje da bi se dohvatilo i ono sto je uvuceno izmedju letvica.
Svo vreme drzis samo ram,posle ga samo stavis u centrifugu.
Bukvalno ti ne treba korito za otklapanje.
Znate da su tu jos otklapaci koji kostaju toliko koliko kostaju a ovaj samo 4,5 hiljada dinara ili 45 evra.
Eto to je bas zbog toga tako napravljeno,a cilj mi je da svima bude pristupacan lak za napravit u samogradnji,jeftin za zamenu grejaca ako se desi da pregori.Rad na terenu jednostavan,12 v,vodena para isto,jedino na 220 v kucna struja.

trebalo bi da sam objasnio.

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #62 poslato: Februar 01, 2012, 14:51:29 »
Kkolega Živojine dobra ideja!

Mislim da vredi malo porazmišljati  o ovome i kada se proba veujem da će se već nešto usavršiti ako bude trebalo, važno je krenuti...

Inače mislim da ako bi se postavilo pod nekim uglom iznad posude,da bi se odsečen deo odmah bolje odvajao,ali i ovako će svakako da se odvaja.

Neznam kako bi se seklo ako bi se žica zagrevala kao žvrk za utapanje SO.(verovatno bez vibracija,ali ko zna...)?

Puno pozdrava svima.

Van mreže Spomenko Todorovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • no problemo
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #63 poslato: Februar 02, 2012, 05:13:29 »
Kkolega Živojine dobra ideja!

Mislim da vredi malo porazmišljati  o ovome i kada se proba veujem da će se već nešto usavršiti ako bude trebalo, važno je krenuti...

Inače mislim da ako bi se postavilo pod nekim uglom iznad posude,da bi se odsečen deo odmah bolje odvajao,ali i ovako će svakako da se odvaja.

Neznam kako bi se seklo ako bi se žica zagrevala kao žvrk za utapanje SO.(verovatno bez vibracija,ali ko zna...)?

Puno pozdrava svima.

Aparat sa izvedbom od aparata za brijanje ima da radi 20 30 minuta bez opterecenja i gotovo,jedini materijal koji se greje a ne gubi svojstva (koji je meni dostupan) su testere od brente, a da je ujedno dobar za otklapac.Ipri tome jeftin.
Mislim da je ponta u jeftinoci i jednostavnost, gotovo odlican kvalitet

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #64 poslato: Februar 02, 2012, 08:14:07 »
Nisam hteo odmah da izađem sa nekom idejom u prvom javljanju,ali mi je odmah sinula neka " luda ideja,"gde bi se
umesto mašinice za brijanje pokušalo izvesti sa ubodnom pilom i nekim sečivom koji bi se jedan kraj ugradio u ubodnu pilu a drugi kraj nešto slično kao što je kolega Živojin kostruisao.Svakako da bi to bilo neki nerđajući materijal potrebne dužine i čvrstine.

Ideja kao ideja....a dali će to moći moralo bi se eksperimentalisati.
Verovatno ima još ideja,samo da se udubimo u problem i ono će se već izroditi.

Pozdrav svima.

Van mreže Mirko Bradić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Čazma
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #65 poslato: Februar 02, 2012, 12:30:51 »
Meni se sviđa i ovo šta Spomenko radi al mi izgleda malo opasno za prste ,trebalo bi vidjet uživo kako radi,pozdrav svima.

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #66 poslato: Februar 03, 2012, 17:14:33 »
Meni se sviđa i ovo šta Spomenko radi al mi izgleda malo opasno za prste ,trebalo bi vidjet uživo kako radi,pozdrav svima.

Мора да се поведе рачуна.

Овде пиво током врцања не долази у обзир, као и друга пића.

Ја отварам обићном виљушком. ;) :D

Van mreže Spomenko Todorovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • no problemo
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #67 poslato: Februar 03, 2012, 18:22:29 »
Sa ovim otklapaćem imat če te vremena da smirom, natenane, popijete pivo ako vam dozvole potrebe centrifuge.
A Vi gospodine Pavel, baciste me u novi poduhvat(ubodna testera,poskupo,a sta ćemo sa 12 V ),mada idemo dalje,otklapać jedan sam video sa vibrirajućim nožem,otklapa od boćne do boćne,grejać je ispod noža,rostfraj,ispod kada,cena 999 evra.Mada kad se nešto kreće kao nož moraš baš biti koncentrisan,pa sad ću sve to uzeti u obzir,kao i onaj rotirajući sa onim kao listovima i taj me je zainteresovao,kao jedno rešenje.
Ali opet moraš gledati i ekonomsku stranu,pogotovo cenu za koje kad napravim mogu da posle prodam.
Nije teško napraviti i onaj najskuplji i to duplo jeftiniji a da opet zaradiš 100 do 150 evra za rad.
Ovi sa sjećivom su jeftini i efikasni lako se održavaju i prave.jedino viljuška što je jeftinija ali koliko vam je potrebno za jedan pa dva pa tri pa....rama.
Sve ima svoje,.....
Pozdravljam vas kolege

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #68 poslato: Februar 03, 2012, 21:38:04 »
"....A Vi gospodine Pavel, baciste me u novi poduhvat(ubodna testera,poskupo,a sta ćemo sa 12 V ...."


Gospodine Spomeko, ako je problem tih 12v, mislim da je rešiv. Koliko mi je poznato, postoje i "Aku" alati, pa mislim da među njima i ubodna pila.

Ja to posmatram iz nekog drugog ugla. Jer  razmišljam o samogradnji a ubodnu pilu slučajno imam, koja nebi bila namenjena samo za otvaranje saća,već i za druge poslove.

Pod predpostavkom da to radim kod kuće,mogao bi raditi na 220v., pa mi od 12v. nije potrebna.

Ja sam to naveo kao ideju i svako ko hoće može da razvija ideju u svom pravcu. Svakako i meni nije cilj bacati velike pare, ali mislim da nismo iscrpili još sve mogućnosti koje sigurno postoje tu negde....

Najlakše je ili platiti neko gotovo rešenje, samo ako smo u mogućnosti za to i ako smo spremni odvojiti te pare, ili bataliti sve i raditi kako smo možda do sada radili.

Ali ako bi smo možda  pronašli neko prihvatlivo rešenje za većinu, bili bi verovatno u dobitku svi koji su zainteresovani.

Ja nisam rekao da vaše predloženo rešenje ne valja,već sam se nadovezao na prikazano rešenje kolege Živojina.

Mislim da ako imamo više ideja, možda možemo doći do više dobrih rešenja za biranje, ili postojeća objediniti u jedno zajedničko kvalitetno rešenje.

Ili od svega dići ruke i nastaviti po starom...

Puno pozdrava svima.

Van mreže Spomenko Todorovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • no problemo
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #69 poslato: Februar 04, 2012, 07:23:38 »
Znam gdine. Pavel, pogrešno smo se razumeli.Pozitivno ste me, ponavljam,pozitivno uputili za nešto novo da pravim.
Sve što ste rekli je O.K.
Problem je što ja uvek pobrakam prioritete,jer eto otvaraće sam poćeo da pravim i eksperimentišem u septembru preko cele zime se igram sa njima.
A sad već završavam điđu za oksalnu,kad nikom ne treba.

Pa da bih bio napokon na vreme i u skladu sa trenutkom spremam dimni top posebniji nego obićan koji ima manu sa doziranjem i rđanjem,to sad pravim od nekih posebnih stvarćica.

Mislim da se u ovoj temi može predstaviti još otklapaća,a kako mi mozak ne miruje bit će još svašta.

Opet napominjem da mnoge ideje ne usvajam na prvu loptu,nego tek posle.

pooooooozzzzzzddddddddrrrrrrrraaaaaaaavvvvvvvv

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #70 poslato: Februar 04, 2012, 09:18:43 »
Čudan je ljudski um....

Mislim da u životu ideje pokreću možda u početku male stvari,pa se sa razvitkom dolazi i do većih.
U svakom slučaju, vidim da imate nemirnog duha,pa samo napred,ko zna šta se još krije.....

Mnogo sreće u radu sa takođe hladnog veremena kod nas.

Pozdrav svima.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #71 poslato: Februar 04, 2012, 13:10:23 »
Što nas više učestvuje u raspravi u ovoj temi, rezultat će biti bolji. Nadam se da će iz ovih ideja da izađe nešto korisno, a jeftino. Pozdrav.

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #72 poslato: Februar 04, 2012, 15:11:41 »
Ja samo pratim i čekam pogodnu priliku da se za nešto " zagrejem ". Za sada sam na početnoj
poziciji. Svakako da je iznošenje novih i novih predloga i ideja korisnije.
Iz toga će se ipak izvući sve novija, bolja a možda i jevtinija rešenja.
Pozdrav iz Aleksinca u kome upravo sipa sneg / kao da neko posipa šećer u prahu po već duže
vremena nagomilanom starom snegu /.

Pozdrav iz Aleksinca

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #73 poslato: Februar 04, 2012, 20:16:58 »
Снег је највећи хит данас у целој Србији.

Van mreže ivandojcinovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 156
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: naselje drum
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #74 poslato: Februar 05, 2012, 17:35:47 »
Sta ja da kazem 7 dana ne mogu do pcela (samo sam uspeo da vidim da nema okrenutih od vetra ) :-X. Sinoc ledena kisa nemoze se do radnje veoma otezano.


     pozdrav iz Surdulice