Autor Tema: topljenje voska  (Pročitano 55562 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: topljenje voska
« Odgovor #15 poslato: April 23, 2011, 15:35:06 »
Ovako izgleda Živomirov električni topionik. Veoma je efikasan, a vosak koji se istopi je veoma čist. Ako se želi lepo ukalupiti potrebno ga je pretopiti i nasuti u odgovarajuću posudu koja će mu dati željeni oblik. U droždini ne ostaje skoro nimalo voska. U topionik se pre početka topljenja naspe 10 l vode, koja se dosipa posle svake ture. Svaki drugi ili treći put preporučljivo je u vodu dodati kesicu sode bikarbone. Pozdrav.

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: topljenje voska
« Odgovor #16 poslato: April 23, 2011, 22:48:17 »
Ako naspes 10 l vode a koliko onda moze stati satni osnova za topljenje  i koliko vremena treba za topljenje ,

Van mreže Dragan Stantić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 266
  • Pol: Muškarac
Odg: topljenje voska
« Odgovor #17 poslato: April 23, 2011, 23:41:21 »
Voda se sipa gore gde je ono koleno, a za šta je onaj čep između cevi gde izlazi vosak i priključka za struju?

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: topljenje voska
« Odgovor #18 poslato: April 23, 2011, 23:54:10 »
Lonac je tako konstruisan da ima dupli zid i u njega staje 10 l vode. Prva tura se najduže topi jer je voda hladna i treba joj vremena da se zagreje. Posle se samo doliva i tada se brže zagrijava, a samim tim i vosak se brže topi, to jest svaka sledeća tura traje kraće od prve. Onaj čep je ustvari prozorče pomoću koga se može videti nivo vode, ali to je bezveze, jer ja sam za svaku turu dosipao vodu. Otprilike, posle svake ture ispari 2 l vode. Nisam merio koliko mi treba vremena za svaku turu, nisam se setiop, a nije me bilo ni briga. Možda Živomir zna tačan podatak. Pozdrav.

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: topljenje voska
« Odgovor #19 poslato: April 24, 2011, 00:03:16 »
Hvala na informaciji ...

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: topljenje voska
« Odgovor #20 poslato: April 25, 2011, 12:12:39 »
     Jedan od najboljih i najefikasnijih načina topljenja voska (za naše uslove) izvodi se pomoću dve sprave. Prva je parni topionik sa presom (ima ih u prodaji). Druga sprava je veća posuada ( 50 do 100 litara), recimo neki kazan od aluminijuma ili inoxa(da ne tamni vosak).
     Kako se vrši topljenje voska?
Veća posuda (poput one u kojoj se topi mast) se namesti u horizontalan položaj, u nju uspe dvadesetak litara vode,a ispod nje naloži vatra ili se greje na neki drugi način. U vodu koja ključa stavlja se staro saće, koliko god može da stane u posudu. Sadržina u posudi se povremeno promeša.
     U neposrednoj blizini postavi se parni topionik sa presom najbolje na betonske blokove, u njega sipa voda i uključi struja da ga grejač zagreje. u topionik se postavi džak od sargije. Kad voda proključa, topionik je spreman za rad.
     Kad saće u kazanu (posudi) potpuno prsne (vosak se istopi a košuljice raspu), može se početi sa ceđenjem voska. Uzmu se dve manje posudice sa drškom (oko 3-4 litra). Jednom se zahvata sadržina iz kazana a druga sprečava kapanje. Ta sadržina se sipa u džak od sargije. (ne zaboravite da pre postavite posudu za prihvat voska ispod izlazne sevi). Posle otprilike dva sipanja stavi se malo slame u džak od sargije i sve tako dok se parni topionik ne napuni sadržajem. Zatim se na parni topionik stavi poklopac, stegne šarafima. Kada iz parnog topionika vosak skoro istekne (smanji se točenje na minimum), kreće se sa presovanjem. Okreće se vijak i steže sadržaj u topioniku tako da značajna količina voska izađe nakon presovanja. Kada se proces završi, skine se pokopac topionika. Džak sa voskoćetinom izvadi iz topionika i izruči, a džak vrati u topionik za novu turu. Vosak iz posude se prelije udrugu posudu u kojoj će se kalupiti (usput je poželjno i filtrirati ga). Preliva se sve dok ima voska. Ostatak u posudi je voda koja se vrati u kazan a posuda ponovo postavi pod izlaznu cev topionika. Sve se ponavlja dok ima sadržaja u kazanu. U kazan se dodaje saće za pretapanje dok ga ima.
Ovim načinom može se postići učinak od oko 10 kg oceđenog voska na sat.
Nemam trenutno slika ali ću slikati i postaviti na forum.
Izvinjavam se ako je tekst nedovoljno jasan jer je pisan na brzinu.

PS Ovim načinom ja dobijem 17 kg veoma finog voska od 100 starih DB ramova, što se ne može dobiti ni u sunčanom ni u bilo kom parnom topioniku bez snažne prese.
Pozdrav svima

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: topljenje voska
« Odgovor #21 poslato: April 25, 2011, 21:17:04 »
Ja sam preuredio el sporet za topljenje voska ; na dno rerne stavim tepsiju od lima dubine 6 cm i u nju naspem vode oko 1.5 l na tepsiju sa vodom stavim ram sa žicanom mrezom ( za prosijavanje pijeska ) , na nosac ( sto drzi ramove ) stavim ramove ( moze stati 10 kom )najbolje 8kom jer onda  vosak nije blizu ugrijane mermerne ploce a ako jeste onda malo dimi , prva tura traje malo duze oko 9 min dok se ne ugrije rerna a onda 6 min , ramovi cisti sa zicom ostaju , mozda na 150 ramova da treba dotegnuti zicu na 10-tak , vosak se topi i pada na mrezu i prolazi u tepsiju a košuljice ostaju na mrezi tj providne i lagane i to je jedini otpad sto se skupi kad se topi na ovaj nacin kako ja radim a mogu ga raditi i sad na pcelinjaku nebih napravio problem sa pcelama . SVAKO radi na svoj nacin i svi se trudimo da je on najbolji ... Pozdrav svima ...

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: topljenje voska
« Odgovor #22 poslato: April 26, 2011, 00:14:58 »
Kolega Zdravko,
Što više ideja, veći izbor i bogatiji forum. Tvoja ideja je za pohvalu i preporuku. Vrlo inteligentno smišljeno. Istina je da u voskoćetini na ovaj način ostane određena količina voska, ali obzirom da vosak nije više tako skup i nije neka šteta. Samo se mora paziti da sadržaj u rerni ne plane, moglo bi biti belaja.
Pozdrav.

Van mreže Spomenko Todorovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • no problemo
Odg: topljenje voska
« Odgovor #23 poslato: Maj 01, 2011, 08:49:05 »
LJUDI pravite topionike sa izolacijom mnogo je velika razlika u brzini i kvalitetu,
Evo gledam top. brace Ferhatovic ,ako im zid bureta ne prelazi 100 stepeno obmotajte spuzvu , sundjer ,karton u vise slojeva,imate tervola u buntovima, poliuretanske pene,to sve trpi 100 stepeni,
 Kamena vuna trpi mnogo vecu temperaturu,ali i vise kosta,
 Sustina izolacije tj korist je u tome da se lakse zagreje,da se ne gubi temperatura,a najbolji izolator na planeti je nepomican vazduh,razmislite o tome.
   U sve topionike koje sam pravim stavljam tervol i kamenu vunu,a na kucista gde topim sa ramova tu stavljam poliuretan,sundjer i zato su moji topionici ekonomicni i mnogo brzi od drugih neizoliranih verzija.

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Odg: topljenje voska
« Odgovor #24 poslato: Maj 01, 2011, 08:58:36 »
najbolji izolator na planeti je nepomican vazduh,razmislite o tome.
Размислио. Није. Бољи је вакуум. Термосима извуку ваздух па их затворе.

Van mreže Spomenko Todorovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • no problemo
Odg: topljenje voska
« Odgovor #25 poslato: Maj 01, 2011, 19:17:44 »
ostvarljivost i odrzivost vakuma na planeti mi je nepoznata teorija,valjalo bi da probam i to da iskoristim ako mozete da pojasnite kako to termosima i sta su to termosi,i gde ima da se vidi tako nesto jer bi mi valjalo da probam.
Doduse koristim vakum u jednoj operaciji zamene kompresora kod rashladne tehnike,ali koristim klasicnu vakum pumpu,pa bih mozda umesto termosa mogao koristiti bas to,ali samo ako je isplativo i ima smisla.Ja licno mislim da je za odrzivost vakuma u slucaju topionika veoma tesko ostvariti jer bi enormno povecali trosak a i samu cenu topionika.

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Odg: topljenje voska
« Odgovor #26 poslato: Maj 02, 2011, 14:14:03 »
- šta su to termosi?
- za odrzivost vakuma u slucaju topionika veoma tesko ostvariti
- термос је дупла флаша, унутрашња од стакла или пластике а спољна од алуминијума или пластике; између њих је неколико дистанцера и разређен ваздух; служи за чување хладних или топлих напитака.
- нисам размишљао о топионику, само сам коментарисао да ваздух није најбољи изолатор него је то вакуум. Верујем да апсолутни вакуум не постоји, али веома разређен ваздух да. То је могуће постићи обичном пумпом за бицикл, гумицу окренути наопако.


Van mreže Ovcina Avdo

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 61
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Novo Milosevo
Odg: topljenje voska
« Odgovor #27 poslato: Jun 13, 2011, 21:29:50 »
Evo da i ja pokazem moj topionik koji sam licno napravio. Materijal je gvozdje sa otpada tako da sam imao jako male troskove izrade. U njega staje 10 RV ramova, a potrebno je oko 10-tak minuta da se vosak sa ramova istopi. Grijanje vode moze da se izvrsi brenerom na plin ili elektricnim grijacem koji sam ubacio u topionik. Pozdrav svima na forumu...
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: topljenje voska
« Odgovor #28 poslato: Jun 14, 2011, 06:43:49 »
Kolega Ovčina
Ovo je verovatno sistam rada sa vodenom parom.
Kolika količina vode je potrebna, kao i koja je visina samog topionika.
Sa malo tehničkog objašnjenja procesa rada verovatno ćete pomoći zainteresovanim da reše
ovaj najnezahvalniji posao u pčelarstvu.
Pozdrav iz Aleksinca

Van mreže Ovcina Avdo

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 61
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Novo Milosevo
Odg: topljenje voska
« Odgovor #29 poslato: Jun 14, 2011, 12:28:36 »
Da u pravu ste kolega Savo ovaj topionik radi po pricipu vodene pare. U topionik stane 25 litara vode da ne bi morao dosipati vise vode jer se posle svakog topljenja odredjena kolicina vode izgubi tj. ispari. Potrebno je da 15-20 minuta da se voda pocetno zagrije nakon cega ubacujemo kos sa ramovima. Posle 10-tak minuta pocinje da curi vosak oko 5 minuta nakon cega se vadi kos radi zamene ramova. Imam u planu da napravim jos jedan kos u koji se stavljaju ramovi da ne bi gubio to vreme zamene ramova u kosu jer ujedno gubim i paru,a i toplotu vode. Ovako samo vadim kos sa otopljenim ramovima,a odmah ubacujem kos sa novim ramovima i tako u krug. Kad zavrsim sa topljenjem voska sa ramova ubacujem vec otopljenu vostinu u kos malo je usitnim i izgnjecim rukama i ostavim u topioniku 10-tak minuta da bi otopio potencijalni preostali vosak u vostini. Dimenzije topionika su 50x50x50 jer su to bile optimalne dimenzije da bi svi ostali delovi topionika stali u topionik,a da pritom imam najbolji ucinak. Ako nekog interesuje jos nesto rado cu pomoci i odgovoriti na pitanja. Veliki pozdrav i uzdravlje...

Uzastopna Poruka: Jun 14, 2011, 22:59:18
Zaboravio sam da napisem da ovo vise nije najnezahvalniji posao jer vise nema muke oko isecanja saca sa ramova pa posle ozicavanja,a ujedno se i sami ramovi dezinfikuju. U topionik se takodje moze ubaciti i celi nastavak radi dezinfekcije. Pozdrav...
« Poslednja izmena: Jun 14, 2011, 22:59:18 od strane admin »
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.