Autor Tema: CENE MEDA  (Pročitano 58458 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #45 poslato: Jun 30, 2022, 08:23:16 »



Мишко познато ми је да су код вас цене одувек биле јаче за око 30 % него овде код нас. Познајем једног јаког пчелара из Плане који мед годинама уназад пласира доле преко Албанца који недељно свраћа код њега и узима по канту - две . Ранијих година је цена таквог меда , практично на велико између њих била 10 еура. Не знам како је ове године али испод те цене сигурно није. Људи се сналазе на разне начине како ко зна и уме.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #46 poslato: Jun 30, 2022, 08:44:05 »
Колега Горане ја конкретно са њима немам никакву сарадњу нити њима продајем, већ нашим људима овде.и надам се да сте разумели шта сам рекао у предходној поруци.све сам то надовезао на вашу поруку да ћете мед продавати по 1400 дин. Реално и онда тачно знам шта радите и шта продајете и ценим што цените свој рад и муку.
А верујте да има доста тих који доносе мед овде и продају по 5-6 еура, народ ко народ залети се на цену не знајући шта купује, па се опет врати код мене и после му није скупо код мене, поздрав за све колеге.
,

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #47 poslato: Jun 30, 2022, 11:06:21 »



Разумео сам ја Мишко јако добро твоју поруку. Уз пут изнео сам сазнање које имам не кометаришући да ли се ја лично са тим слажем или не. Кажем само да има такве праксе. А што се цене тиче већ сам навео да ја са својим сталним муштеријама почетком сезоне усагласим цену и не мењам је током године без обзира на стање на тржишзу. На тај начин ја њих испоштујем као што и они поштују мене и препоруче ме код нових муштерија.


Van mreže aca peric

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 331
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Obronak Deli Jovan planine
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #48 poslato: Jul 24, 2022, 11:02:35 »
Kod nas je ove godine na pijaci u Negotinu cena bagrema i livade na teglu ista,1000 din po kg i ima ga.Poneko daje i na 900 din.I nije da se ljudi baš guraju u redu za med....tu i tamo ode po neko kilo i to je to.Od prošle nedelje sam počeo da radim po ugovoru, u Boru,plata 42 hiljade din mesečno sa prijavom za penziono.Dosta ljudi ovde radi i za manje,portir recimo ima 35 hiljada,a radi i noćne smene.I ja bih voleo da med ide i po 20 e po kg,ali ko to ovde može i hoće da plati ?

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #49 poslato: Jun 29, 2023, 08:30:04 »





Има ли каквих новости по питању цена меда ове године ?
Колико ја имам информације пчеларима са којима сам свакодневно у контакту не пада напамет да овогодишњи багрем , кога узгред речено и нема много , предају великим откупљивачима. 

Van mreže slavoljub_simic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 131
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Vrnjačka Banja
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #50 poslato: Jun 29, 2023, 08:56:21 »
kažu da je med malo lošijeg kvaliteta pa ga otkupljivači plaćaju 4e. lov u mutnom. pozdrav.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #51 poslato: Jun 29, 2023, 10:02:20 »



Један наш колега , код кога је багремова паша тотално подбацила , затражио је да купи 100 - 200 кила овогодишњег багремовог меда у кантама. Хоће човек да задржи редовне купце. Разговарао сам са неколицином пчелара из мог краја да ли би продали ? Наравно да хоће али по цени од 800 динара килограм. За нижу цену неће ни да чују. Само је један који има мешавину репице и багрема прихватио да разговара о нижој цени. Али то је више од 70 % репице а багрем тек да замирише.

Van mreže Milan D. Saric

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 536
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Добраче - 700мнв (између Голије и Златибора)
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #52 poslato: Jun 29, 2023, 11:20:23 »
Од прошле сезоне свој планински (воће, ливада, багрем) мед сам продавао за 1000.

Van mreže slavoljub_simic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 131
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Vrnjačka Banja
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #53 poslato: Jun 29, 2023, 12:15:57 »
Gorane ima moj rođak iz medveđe oko 200 kg bagrema od prošle godine i traži 5e na bure. pozdrav

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #54 poslato: Jun 29, 2023, 12:22:47 »
Gorane ima moj rođak iz medveđe oko 200 kg bagrema od prošle godine i traži 5e na bure. pozdrav


Kolega koji se interesuje za kupovinu će videti tvoju poruku pa ako je zainteresovan on će se i javiti. Meni lično ne treba taman sam izvrcao koliko mi treba do sledeće sezone.

Van mreže slavoljub_simic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 131
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Vrnjačka Banja
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #55 poslato: Jun 29, 2023, 12:26:49 »
ok. ako mu treba daću mu broj telefona pa neka se dogovaraju. pozdrav.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #56 poslato: Jun 29, 2023, 12:30:42 »
Ја бих продао целокупну количину од 50 кг меда који је мешавина воћног, пролећно-цветног, мало багрема и много багремца. Цена 7 евра по килограму. Уз сваки договор са купцем.
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #57 poslato: Novembar 08, 2023, 23:04:41 »
Сунцокретов, ливадски и мед уљане репице са или без моје етикете упакован у тегле шаљем по цени од 500 динара/кг.
Липов мед по 700 динара
Багремов по 900 динара.

Све преко 10 килограма.

Такође повољно продајем овогодишњи ливадски мед на бурад по 300-350 динара у зависности од количине.
Бурад од 300-350 килограма довозим бесплатно на кућну адресу у кругу од 150 километара од Новог Милошева.
Мед у бурадима је укристалисан.
Информације на телефон 063 383 114. Војо Брстина.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.