Autor Tema: Pčelinjak "Rakovac"  (Pročitano 344915 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #15 poslato: Decembar 05, 2013, 10:30:27 »
Горане, слике су лепе. Вас двојца изгледа добро подносите зиму.
Следеће зиме када Ти дође у госте колега Зоран желим Ти, да се дуже смрзавате напољу док обиђете све Твоје кошнице.  ;)   Жив био и само напред!
Поздрав  :)

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #16 poslato: Decembar 05, 2013, 14:24:32 »
 
 
                 Dragane,
                 
                 Iz tvojih usta u Bozje usi.Zoran je moj Planjanin pa ce do iduce zime kod mene biti ko zna koliko puta. Razmisli mi Ti da dodjes pre iduce zime.Svakog vikenda primam goste. Poziv vazi za tebe ali i za druge clanove foruma. Pozdrav Rakovac.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #17 poslato: Decembar 05, 2013, 15:56:07 »
Горане,
Хвала на позиву, са задовољством ћу доћи. Даће Бог па ће се наћи времена.
Поздрав и свако добро  :)

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #18 poslato: Decembar 05, 2013, 23:46:31 »
Хвала на позиву, већ ме и Зоран позвао на дружење. Пренео ми је пуно лепих речи о теби.
Заиста све лепо изгледа у зимском капуту..
Сада верујем и знам да ћеш направити леп и примеран пчелињак управо онакав какав си у младости желео.. 

Видим да имаш прелеп крај.

Поздрав из Н. Милошева......
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #19 poslato: Decembar 12, 2013, 10:05:12 »
 
 
              Proslog vikenda nisam mogao da obidjem pcele.Obisao ga je moj mentor Ivica Kuz-manovic i izvrsio tretman oksalnom. Kaze da je situacija dobra. Prethodni tretmani su vrseni brstivarom i apigardom. Sada do proleca mir na pcelinjaku.

Van mreže Radovic Dragan

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
    • www.parketarski-radovi.rs
  • Lokacija pčelinjaka: Bukulja
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #20 poslato: Decembar 12, 2013, 11:47:17 »
Gorane sta reci.Svaka cast. Pripremas teren na pravi nacin. Jos ce ti kosnice koliko vidim biti u hladovini sto je po meni veoma bitno.Lesnik daje prvi polen,evodija cveta posle naseg bagrema....vidim ja da ces ti biti "opasan" pcelar  ;)   ;D ;D

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #21 poslato: Decembar 23, 2013, 09:15:17 »
 
 
            Za vikend sam obisao Radovanje i pcelinjak. Vreme prelepo. Temperatura oko 14.sati 9-10. stepeni.Suncano.Pcele nisu izlaze. Nisam mogao da odolim pa sam malo gvirnuo unutra. Da podsetim sve su zazimljene na tri nastavka i to Eko voja nastavak sa SO na podnjeci i iznad po dva RV nastavka. U tri zajednice klube je u sredisnjem nastavku uglavnom a u jednoj u najvisem.Pcele mirne. Nisam ih previse uznemiravao, vec samo bacio pogled preko zbega na par sekundi. Meni se cini da je sve u najboljem redu. Molio bih komentar iskusnijih kolega. Fotoaparat nisam imao pri sebi ali ispravicu to narednog vikenda. Zalosno je da onu lepotu ne podelim sa prijateljima. Inace nabrao sam par kiligrama trnjina i sada odmah po sajtu trazim onaj recept za "trnjinovacu". Pozdrav Rakovac.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #22 poslato: Decembar 25, 2013, 10:26:40 »
 
 
                  Zalazak sunca nad Radovanjskim lugom. 

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #23 poslato: Decembar 30, 2013, 09:54:54 »
 
 
                    " Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem "( citat iz filma Secas li se Doli Bel ). Promenicu malo pa reci "Svakog vikenda u svakim pogledu sve vise napredujem". Zasto ? Zato sto svakog vikenda prilikom obilaska imanja i pcela posadim bar po jedno drvo. Naravno dok vreme to dopusta. Ovog vikenda zasadjene 2.naktarine i 4.kajsije.Nazdravlje.

Van mreže Ivica Kuzmanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 218
  • Pol: Muškarac
  • Blago onom kome um u srcu počiva.
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #24 poslato: Decembar 30, 2013, 11:04:17 »
Meni se čini da samo ti i mi sadimo nešto po tom našem kraju. Bagrem svake jesini doživi genocid, nikom ne pada na pamet da sadi, a hoće bagremov med. Da ne pričam o drugom medonosnom bilju. Probao sam prošle godine da pokrenem tu priču u Društvu da se tim subvencijama  opštine kupe sadnice, ali pčelari ni da čuju, zapeli za košnice i rojeve.Kažu ma ima bagrema....
Čovek je dat i zadat. Sloboda nije data već je zadata.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #25 poslato: Decembar 30, 2013, 23:45:53 »

 
                    " Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem "( citat iz filma Secas li se Doli Bel ). Promenicu malo pa reci "Svakog vikenda u svakim pogledu sve vise napredujem". Zasto ? Zato sto svakog vikenda prilikom obilaska imanja i pcela posadim bar po jedno drvo. Naravno dok vreme to dopusta. Ovog vikenda zasadjene 2.naktarine i 4.kajsije.Nazdravlje.
Čestitke kolega Gorane. Daće Bog da porastu i da počnu da rađaju.

Samo nastavite, biće još toplog vremena .. Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #26 poslato: Januar 08, 2014, 10:53:09 »
 
 
               Svim posetiocima ovog foruma zelim srecnu i mednu 2014.godinu.Takodje mir i spokoj u njihovim porodicama pozdravom " Mir bozji. Hristos se rodi. Vaistinu se rodi."
               Od jutros se polako vracam redovnim obavezama.Tokom praznicnih dana nisam mirovao vec sam u skladu sa obecanjem koje sam sebi dao ovoga puta presadio na bolje mesto jednu smokvu i 6. kalemova vinove loze koja se ne prska.Sedeo svakog dana kraj pcela po malo.Izlazile se na procisni let najvise drugog i sestog januara.Vreme ujutro maglovito ali tokom dana suncano,cak pretoplo za ovo doba godine.
                Pozdrav Rakovac.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #27 poslato: Januar 13, 2014, 11:09:28 »
 
 
                I ovaj vikend proveo u Radovanju.Iz Beograda krenuo jos u cetvrtak,usput svratio do kolege Zdravka Trmcica i od njega kupio 17.nastavaka Eko voje. Sa Zdravkom lepo druzenje,prijatan razgovor,domacinska atmosvera dobar pazar nadam se i za mene i za njega. Steta sto nije bilo vise vremena ali sta je tu je,morao sam da zurim zbog magle.Pozdravljam Zdravka ovom prilikom,vidjacemo se mi jos siguran sam.
                Usput magla da se prst pred okom ne vidi,ali zato petak i subota prelepi. Lepo vreme izmamilo pcele koje su se bas razletele,milina je bilo gledati ih. Izmamilo vreme i mene da nesto poradim po placu.Za pocetak malo fizickog rada ( tesko budacenje ispod osmatracnice ) krcenje zbunja.Cele prosle godine sam trazio radnike da mi to odrade ali dzaba, dodju lupe par puta budakom,popiju po neku i sutradan ih nigde nema. Vidim ja da nema meni bez mene pa use i u svoje kljuse,budak jeste tezi od olovke,ali prijalo je. Doduse bole me laktovi,ledja i ramena ali nije ni prvi ni poslednji put.Granje spalio,iskrcio 2-3 ara,sve trn do trna,ostalo jos 4-5 ari,znaci jos dva vikenda. Navece drugari.Doneli pecenje ostalo od svetog Stefana ali se ni ja nisam postideo moga pasulja,muskog,vojnickog. Krckao se cele noci na tihoj vatri tako da je cela koliba mirisala na suva rebra,domaci hleb i proju.Sve lepo zaliveno po zelji pivom i smederevkom. Probali smo,ali samo po malo sto se kaze za lek i "trnjinovacu" napravljenu po receptu sa ovog foruma.Ispala bas dobra,bolja nego sto sam ocekivao iako po recepturi treba da ostoji jos neko vreme. Zahvaljujem kolegi Sveti sto je podelio sa nama sa foruma recept za ovo bas dobro pice i svakome ko zeli ga preporucujem.U nedelju jos malo posla oko zavrsetka ograde koju zidam vec godinu i po dana. Majstor,komsija nece da radi kad nisam u Radovanju. Dodje oko 9-10 sati,kafica rakica,prica pa malo rada. Ne zuri on, ne zurim ni ja.Ostala mi od jesenas dva dzaka cementa,pa da se ne baci. Posao malo po malo odmice. Nije zec da pobegne. Komsija Deja svratio i orezao kruske Moci se jare koze,uglavnom muski,znaci radice i sac na prolece. Ova godina nije lose krenula. Danas prelep dan,gledam bas sad Dunav kroz prozor,ubi kancelarija a sledeci vikend daleko daleko.

Van mreže Rancic Zoran

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: V.Plana
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #28 poslato: Februar 04, 2014, 09:31:15 »
Ovako smo se zimus druzili!Cekamo prolece za nastavak!!!!
Da ovo malo i "slatko"poraste!!! ;D ;D ;D

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #29 poslato: Februar 04, 2014, 10:39:53 »
 
 
               Kakvo prolece,daleko je prolece Rancicu.Nisam dolazio u Planu i Radovanje, evo bice vec 20.dana. Za vikend dolazim sigurno. Planiraj kod mene druzenje u subotu vece osmog . Taman da vidis sta sam sve na placu odradio. Pozdrav .