Autor Tema: spajanje drustva, POMOC  (Pročitano 2313 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SLAVKO VUJOVIC

  • Gost
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: podgorica
spajanje drustva, POMOC
« poslato: Jul 01, 2016, 09:58:04 »
Postovane kolege molio bi za pomoc, u jednom drustvu prilikom pregleda zatekao sam situaciju da je matica krenula u tihu smjenu zalegla je  cetiri  maticnjaka koji su bili zatvoreni. Ja sam tada jedan ram sa dva maticnjaka prenio u nukleus i prihranjivao ga da bi oformio jos jedno drustvo. U kosnici sam ostavio maticu sa dva maticnjaka. Nakon petnajest dana od toga dana iskontrolisao sam je i nisam nasao ni maticu niti sam mogao da primijetim da ima mladog legla a iz postojeceg maticnjaka se vidi da je matica izasla, dok se u nukleusu proizvela matica i pronijela. Mene sad interesuje ako je ova kosnica ostala bez matice kako najlakse da joj dodam ovu sto se sparila i pronijela u nukleusu

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: spajanje drustva, POMOC
« Odgovor #1 poslato: Jul 01, 2016, 17:09:34 »
Ima mnogo načina spajanja dva drustva ja to obicno radim preko Novine ali po meni najjeftinija varijanta ti je kolega da kupis sparenu maticu i dodas drustvu koje je bez matice i imaćes na jesen zazimljeno drustvo, nukleus trebas da pojačas sa leglom a ako ne biće  nesto slabije ali u svakom slucaju se racuna na prolece kada uvek zatreba neki ram sa leglom ili nedaj bože rezervna matica...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama