Autor Tema: Selidba pcela  (Pročitano 2088 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Adis Eminovic

• Napredni član foruma
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mostar
Selidba pcela
« poslato: Maj 07, 2017, 12:28:14 »
Pozdrav kolege ....Bagrem u mostaru vec prosao nista od njega nije bilo sve je unistio vjetar i nepogodno vrijeme. Pa zbog toga planiram svoje dvije kosnice preseliti u Jablanicu kod prijatelja, svako vece vizim Mostar-B.luka-Mostar ividio sam da ima dosta bagrema koji uveliko pocinje na putu izmedju Jablanica -Prozor. Posto prvi put selim kako to da uradim.. Danas je cijeli dan kisa u Mostaru pcele slabo izlecu pa sam ih planirao preseliti veceras pa me interesuje sta da uradim kada ih dovedem na drugu lokaciju dali odmah otvorim leta ili to radim tek sutra dan. Moze neki savjet sta bi vi uradili. Nova lokacija je udaljena preko 30km tako da ne mislim da ce se vracati na staro mjesto..

Van mreže Boris Salaj

• Prijatelj foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: Selidba pcela
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2017, 17:07:07 »
za dve košnice može i ovako...

https://youtu.be/CMRQKDWCFkc

Šala...

kad dođeš na lokaciju postaviš pojilicu i košnice i otvaraš leta odmah ( možeš sačekati i da se malo smire 15-20 min... ) i magla-crta od košnica .Pri tome treba nositi zaštitnu odeću jer je normalno da te napadnu kad pokuljaju napolje. Najvažnije je da ti se u toku transporta ne otvori košnica ( ne samo leto, nego i da se ne smakne npr. nastavak sa podnjače ili zbeg sa nastavka ili nastavci međusobno), pa je dobro poveži da ne bude veselo...U toku transporta bi trebalo da im se omogući da "dišu" (otvorena uvlaka na mrežastoj podnjači, skinut poklopac iznad zamreženog zbega, ili bar leto zatvoreno mrežicom kroz koju prolazi vazduh)...

Van mreže Tomislav Androš

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Hrvatska - Slatina/Sopje
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2017, 17:34:02 »
Za Borisa:

Pa za dve kosnice onaj video je super!
Ja sam uvjek za malo neklasicne metode. Al sam malo :D
This time next year we will be millionaires!!!!!! 
Delboy Trotter   Moje predstavljanje

Van mreže Adis Eminovic

• Napredni član foruma
« Odgovor #3 poslato: Maj 07, 2017, 22:14:09 »
Bas tako sam i uradio lim na podnjaci otvoren i poklopac, a kosnice sam umotao u foliju koju sam naravno skinuo. Lokacija mi se svidjela pogotovo kada mi je covjek rekao da osim bagrema koji na ovoj lokaciji tek dolazi a malo nize bagrema koji je vec u cvatu ima jako mnogo a ocim bagrema kako mi rece ima i citavo brdo kestena. A najdraze mi je sto imaju cistu izvorsku vodu. Jedino sam napravio gresku jer sam procitao Borisov savijet tek kada sam sve zavrsio nisam ponijeo rukavice mislio sam samo cu na brzinu otvoriti leto i magla medjutim bilo je bas kako je Boris rekao nagrnule su na mene kao gladni vukovi pa sam zaradio par uboda sve u svemu dobro je proslo jos samo da Bog da lijepo vrijeme pa da zamedi..

Van mreže Adis Eminovic

• Napredni član foruma
« Odgovor #4 poslato: Maj 07, 2017, 22:23:03 »
Evo i jedan mini video

https://youtu.be/Fmh_tbUIvcE