Autor Tema: Košnice od veštačkog naterjala  (Pročitano 9739 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nešić Slobodan

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ličje
Odg: Košnice od veštačkog naterjala
« Odgovor #15 poslato: April 27, 2018, 16:59:07 »
Možda ja nisam ispao duhovit,ali Vi ste sa idejom metalne košnice smešni.I to govori o Vašem znanju o životu i staništu pčela.Drugo pažljivo pročitajte vaš odgovor na moj pokušaj duhovitosti Shvatićete da pčele nisu životinje.I na kraju ljudi nisu daleko dogurali sa pećinama.Razlika je da ih sad ne traže već prave kuće koje su veoma slične pećinama.(Ne shvatiti u bukvalnom smislu)Setiti se kuća od naboja,kuća od pečene pune cigle gde je širina zida preko 50cm.I takve kuće su najbolje za život  ljudi sad se opet vraćaju ta znanja i primenjuju.Znači nije se i tu daleko odmaklo.Moje mišljenje je da je to Vaše rešenje dobro ni ljudi ne bi pravili kuće već bi živeli u konteinerima.Koji su takođe termički izolovani.Tako da je rupa na saksiji i topla voda davno imišljena.

Poštovani opet Vi pucate praznom puškom. Imate li Vi bar jedan naučni dokaz ili Vam je jedini dokaz to što Vi tako mislite. Ja se slažem da Vi zaista tako mislite ali meni treba neko objašnjenje za to. Nije dovoljno reći "da je to dobro ljudi bi živeli u kontejnerima" recite mi zbog čega nije dobro?
    Ako baš hoćete da se ubeđujemo ja ću Vam reći da su prirodna staništa pčela šupljine u živom drvetu a ne u suvom koje u dodiru sa vlagom postaje veoma dobra podloga za razvoj raznih bakterija.
   Ja planiram da napravim takvu košnicu u kojoj pčele ne bi imale fizički kontakt sa metalom jer bi taj lim koji planiram da ugradim bio plastifiiran a što se tiče plastike već postoje plastične košnice koje kako kažu veoma dobra i pokazala je daleko bolje rezultate od drveniih.
   https://www.youtube.com/watch?v=H6CIs-Os6js&t=8s

Van mreže Aleksandar Dželetović

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Selo Štulac
Odg: Košnice od veštačkog naterjala
« Odgovor #16 poslato: April 28, 2018, 23:13:05 »
Druže ja ću ti reći još ovo i prekinuti priču,ako hoćeš da veruješ hoćeš ako nećeš ne moraš.Metal menja magnetno polje (žičano jezgro dušeka izbačeno jer nije zdravo kako i zašto duga priča potraži)Metalna kutija obložena plastikom ili ne drastično menja magnetno polje na koje su pčele osetljive.Kad nisam ispao duhovit oko Faradejevog kaveza i to je jedan od razloga.Na kraju ti si rešio da napraviš metalnu košnicu i to je ok.Ali nije ok da moraš da budeš upravu i nisi u pravu ,a nemaš ni logike ni jedan argument,a kako vidim ni znanja o magnetizmu(mada je to kompleksna nauka).Pravi i radi šta hoćeš.Pčela može da preživi i u kartonskoj kutiji.
To je moje mišljenje sviđalo se tebi ili ne pitao si za mišljenje ,a onda se naljutio što nema hvalospeva i ovacija.I što ti niko nije rekao da si upravu.Radi šta hoćeš tvoja stvar moje mišljenje je da ideja nije nije dobra.Možda nisam upravu.Nek ti je sa srećom.