Autor Tema: Forum SPOSa  (Pročitano 395386 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #165 poslato: Decembar 16, 2012, 00:26:43 »
Može li mi neko od kolega da protumači ovo:
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2012, 00:33:24 od strane stevanovic sveto »

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #166 poslato: Decembar 16, 2012, 00:34:54 »
Može li mi neko od kolega da protumači ovo:
Možda je kolega Savo u mogućnosti...
Pozdrav

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #167 poslato: Decembar 16, 2012, 02:30:49 »
Bogami, ko je-da je, pismen neki čova, to je preočito, a što je najvažnije, nije ni ulizica.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #168 poslato: Decembar 16, 2012, 11:27:29 »
Ne znam zašto, ali i pored dobrih argumenata koji se iznose  za i protiv  kvaliteta Foruma SPOS-a, čini mi se da se diskusijama na ovoj temi ne dobija baš ništa osim produbljivanja jaza između ova dva Foruma.
Umesto toga, valjalo bi da se, možda,  pozabavimo  inicijativom, koja postoji na FB i vrši organizovanje i upis novih članova buduće organizacije pčelara Srbije. Navodno, organizacija bi bila znatno operativnija, jevtinija  i za sve pčelare korisnija. Ovo sam čuo od jednog prijatelja. Rekao mi je da se za ovu inicijativu ima i (za sada prećutna) podrška od strane nekih članova IO SPOS-a.
 Ako je to sve tačno, u budućnosti možemo očekivati rađanje nove organizacije koja će možda po prvi put objediniti sve pčelare, a možda i sve pčelarske Forume u Srbiji

Van mreže Dragan Stantić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 266
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #169 poslato: Decembar 16, 2012, 18:26:36 »
Cudjene je radost zivota . Ja se ne cudim jer svugde vidim isto . Sve bi mi bilo jasnije da duva jugo.

kad jugo duva ljudi budu malo razdrazljivi ,isto kao i kad je pun mesec ,mada nisam prattio mene.... a sta je isto ,pa modeli ponasanja .

Sta je to sto ljude tera da progone druge ne znam ali meni se nesvidja

Neukusno je i mnogo vremena oduzima,traziti u ljudima lose je lako treba se potruditi pa videti i dobro ...Ja sam to dobro video i jos uvek vidim u kolegi Nikoli za kojeg ste se svi zabrinuli ,iako je imao problema u komunikaciji i pribegao vredjanjima (slicnih se setio posle mesec dva dana) zbog kojih je onemogucen pristup na neko a kasnije i na stalno forumu zbog otvaranja vise laznih naloga .

Mislim da je krajnje vreme da prekinem jer vise ni sam ne znam sta sam hteo da kazem osim mozda da malo vise smeha i zezanja  u ovo tmurno vreme ne bi bilo lose ..

Čuđenje mi ne predstavlja baš neku radost, preferiram saznanje, a ono "čudno, čudno" je bila aluzija na neka druga čuđenja. Ne možeš pod mesečarenje podvesti, i izjednačiti kao iste modele ponašanja, nepristojnost i reakciju na to, a verovatno je i tebi jasno ko zauzima prva mesta na top listi progonitelja.
Uzgred, dosta si dobro obavešten o slučaju Nikole Gavrilovića, za nekoga ko nije  urednik foruma.
Sa ovim, napisanim u zadnjem pasusu, se slažem, ali ....

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #170 poslato: Decembar 16, 2012, 19:21:55 »
Pozdrav Zivojine
 Gdje i kako se moze doci do vise informacija o toj inicijativi i kako izvrsiti upis.
Ja sam se uclanio u drustbo pcelara ,,Dunav,, SPOS i SPOV odnosno platio clanarine i preplatio na list pcelar poslo za postarinu,castio za uslugu...... i nikada nisam dobio ni karticu ni list pcelar. Doduse objavili su na forumu da sam primljen u drustvo pcelara ,,Dunav,,i na tomre se jos jedan put zahvaljujem. Kad sam se prvi i poslednji put obratio ,,predsjedniku,,sposa (nemogu da ga nazovem gospodinom) Rodoljubu dobio sam odgovor ,,Ja sa takvima ne rezgovaram,, iako niti se znamo niti poznajemo niti sam do tada imao ijednu opomenu ili upozorenje za bilo sta. Zbog toga vise nisam ni pokusavao a ni zeleo da se uclanim u SPOS, pa me interesuje ovo o novoj organizaciji, Hvala

Van mreže Dejan Stepanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kovacevac 200m
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #171 poslato: Decembar 16, 2012, 20:57:31 »
Ne znam zašto, ali i pored dobrih argumenata koji se iznose  za i protiv  kvaliteta Foruma SPOS-a, čini mi se da se diskusijama na ovoj temi ne dobija baš ništa osim produbljivanja jaza između ova dva Foruma.
Umesto toga, valjalo bi da se, možda,  pozabavimo  inicijativom, koja postoji na FB i vrši organizovanje i upis novih članova buduće organizacije pčelara Srbije. Navodno, organizacija bi bila znatno operativnija, jevtinija  i za sve pčelare korisnija. Ovo sam čuo od jednog prijatelja. Rekao mi je da se za ovu inicijativu ima i (za sada prećutna) podrška od strane nekih članova IO SPOS-a.
 Ako je to sve tačno, u budućnosti možemo očekivati rađanje nove organizacije koja će možda po prvi put objediniti sve pčelare, a možda i sve pčelarske Forume u Srbiji

Za ovu inicijativu prvi put cujem aliiako se u velikoj meri ne slazem sa predsednikom SPOS-a mislim da ova ideja treba biti
dobro sagledana iz svih uglova .Zasto ? Cinimi se da nasem pcelarstvu treba sveza krv i novi ljudi ALI vise sam za to da sacuvamo SPOS i ne delimo ga
vec da se odabir predsednika vrsi na osnovu ponudjenog programa,obecanja i ispunjenja istih.
 Mi evidentno pred svaku novu godinu dobijamo mnogo obecanja i valjda u silnoj zelji da do njih dodje zaboravimo na sve sto nas muci a onda dodju nova i tako do sledece nove godine.
Sta ja ovo napisah ,pa znaci da ovde nesto ne funkcionise,naravno ,mnogo se montira u odabiru ljudi jer sam njihov odabir  znaci i direktna podrska i sto duzi staz
vodecoj garnituri.
Dokle vise pa i sam predsednik je trazio samo jedan mandat na izbornoj skupstini kada je izabran i kad sagledamo njegov ucinak onda je on sazet u bas navedenom obecanjima.
setimo se na precac pojedinih
--unikatna tegla sposa.
-POVOLJNI KREDITI ZA RAZVOJ PCELARSTVA
-subvencije.
-otkup meda i izvoz po najvisim cenama otkupa u Evropi.
Ako se o bilo cemu argumentovano raspravlja sa njim onda je tu salva napada i prefinjenih uvreda tipa JA sa takvima ne pricam.
Samo i pcelari su cudna svojta .Stalno se poredi kako je bilo a gde smo sada.Ja bih poredjenje vrsio na drugaciji nacin gde smo mi a gde je svet i nasa okolina
pa da tu trazimo poredjenje.Jer ako na njihov nacin sagledavamo pomalo demagoski stvari onda je i nasa privreda na izuzetnom stepenu razvijenosti u odnosu na period posle rata.
trebamo cuvati SPOS i na legitiman nacin traziti smene i boljitak ali ako je sve toliko namesteno da je nemoguce napredovati i menjati iz gore navedenih razloga
ne vidim zasto ne bi pravili i novu organizaciju.
Golubari Srbije su to vec ucinili i funkcionisu ,mislim da bi pcelari bolje prosli jer bi masovno isli tamo gde je bolje a ne tamo gde moraju.
 
Najteze je biti covek medju ljudima.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #172 poslato: Decembar 16, 2012, 22:40:05 »
Potrudiću se da budem nepristrasan. Ja ne sumnjam da predsednik izvršava svoje obaveze. Samo što vrlo često pretera u odbrani nečega što je obećao, a što se nije objektivno moglo ispuniti (ili što jednostavno nije realno). Tada pada uvatru i ulazi u sukob sa ljudima.

Kasnije uvlakači brane takav nesporazum i kada mu je „istekao rok“. Naravno, i uvlakači imaju svoj interes: a to je da budu uvučeni u svakom momentu :D. Koliko mi je poznato, jedan lik je na skupštini SPOS-a požurivao da se glasa (verovatno da se izbegne kritika ako je ima – a trebalo je biti) za predsednika što pre.

Trebalo bi mi par strana da postavim tekstove ili slike sa povremenim psovkama i prostačkim izrazima koje koristi kada za to uopšte nema potrebe. On jednostavno iskazuje svoju slabost kada vidi da neko nešto bolje zna od njega. Pa dovoljno je pogledati „raspravu“ (ako se to tako može nazvati) za gospodinom Zoranom Vujčićem. I kada je ovaj čovek lepo nudio saradnju, predsednik je ipak hteo da „dubioznije“ porazgovara sa Nemcima (i danas ne znam šta znači „dubiozno porazgovarati“ :D).

Međutim, problem je što posle treba zadovoljiti nečije apetite, pa npr. ovaj dobije ovaj „položaj“ onaj neki drugi, poneko postane član redakcije pčelara, a ne zna ni da piše kako treba itd.

Takođe, on (predsednik) voli da bombastično najavljuje neke stvari i posle opet izvređa pčelare, kada pitaju kada će to da se desi.


I naravno, Dejane jasno je da treba gledati gde su drugi a gde mi. A dodao bih i to, da ako je potrebna smena, do toga ne može doći. Pokreni postupak sa pet hiljada potpisa i ima da te blate na sve strane. Zašto misliš da je između ostalog napravljen forum. I radi boljitka, ali i radi povremeno potrebne propagande.
Samo i to epohalno bolje koje je doneo predsednik je sumnjivo. Kao da je neko blesav da prodaje med po ceni koja je realno niska. Porediti vreme kada su plate bile 50-100 marona i nisku cenu meda, tada i današnje plate i vrlo „visoku cenu meda“ je politička demagogija (u dobru nameru ne sumnjam). To je prizemna priča pojedinaca koji se izgleda obraćaju nekome ko nema „digitron“ :D: „Znaš li ti kako je bilo...“. Ponekad se pitam stide li se zbog toga.

A ponavljam da ne sumnjam da je on vredan čovek i da želi da nešto promeni i potera na bolje. Problem je u ophođenju i posle više ispada je trebao i sam da podnese ostavku (ostavka je častan čin). Međutim, kako reče Vinston Čerčil: „Lepo je biti častan, ali je vrlo važno biti u pravu“. Tako da predsednik nije našao meru. Ne može psovkama da se postigne cena meda, ali sušom može.


Samo bi trebalo poštovati pravila. Mene baš zanima kako bi neki novi oredsednici radili. Zamisli da ti predsednik bude... :D iz Starog Kostolca ili... :D iz Užica. Opet bi imao akciju, ali akciju da se prikupe sredstva za registraciju amitraza.

Kad smo kod toga da treba „sveža krv“, videli smo to posle 2000-te. I danas nam je od toga puno „sveže“. Tada su se pojavili i u pčelarstvu neki „demokratski“ likovi koji nisu videli dalje od nosa, kada je opšti boljitak u pitanju. Videli su samo svoj LIČNI interes.

Rešenje je i u pčelarstvu da „institucije“ rade svoj posao. Pa ako predsednik (ili bilo ko drugi) prekorači ovlašćenja (i po pitanju retorike), rebne mu se kazna. Međutim, izgleda da su tu svi moj do mojeg (mislim podržavaju se ili neće da „talasaju“).


PS

Dešifrovao sam prve dve rečenice sa slike koju je Sveto postavio. Čini mi se da je reč o članu redakcije „Pčelara“. E tako ti je to...
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #173 poslato: Decembar 17, 2012, 10:48:47 »
PS

Dešifrovao sam prve dve rečenice sa slike koju je Sveto postavio. Čini mi se da je reč o članu redakcije „Pčelara“. E tako ti je to...


Da li je moguće? Baš me zanima na koji način se biraju članovi redakcije? Pozdrav.

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #174 poslato: Decembar 17, 2012, 16:42:55 »
Kako se biraju? Po pravilima koja važe u zemlji Srbiji. Odnosno kao i u bilo kom organu javnog i političkog života.
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #175 poslato: Decembar 18, 2012, 09:47:29 »
Da sasvim normalno se biraju po demokratskim pravilima.


Pa naša država je poznata po tome da postavlja najsposobnije i najstručnije ljude tamo gde je to potrebno. Po tome smo prvi u Evropi (odpozadi).
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #176 poslato: Decembar 19, 2012, 20:26:33 »
Dobili smo opet javno saopštenje SPOS-a. Kako sam ja u svojim porukama pisao o slučaju Đ.Z. i mogu biti potencijalni „širilac neistina u javnosti“ i jope :D ću nešto napisati u temi Tumačenje pravila i propisa. Ali mi je potrebna pomoć kolega. U tekstu Pravilnika foruma SPOS-a, objavljenog 06. 10. 2008 (u 22:49:48) ne mogu da nađem da postoji jasno naznačeno pravilo da se ne smeju objaviti sadržaji pp. Ne u smislu zakonskih prepreka, ili „vaspitnom“ pogledu (kako se to prikazano u tom saopštenju), već zabranom takve aktivnosti na forumu.

Ako je neko u mogućnosti, neka mi pomogne u potrazi za takvom odrednicom - zabranom, jer mogu napraviti previd.

Takođe, ne vidim gde je naznačeno da korisnici moraju poznavati zakonsku materiju koja se tiče ovog vida javne komunikacije. Ako naiđete ovakvo objašnjenje, očekujem da ga napišete javni ili meni na pp.

Unapred hvala kolegama na pomoći.


PS
Svrha ovoga je pomoć u razrešenju ovog slučaja koji već predugo opterećuje pčelarsku javnost.
Ja ću i dalje iznositi svoje mišljenje (“insinuacije raznih osoba”), jer je ovaj slučaj koji je “zakuvan” iz političkih razloga (pčelarskih političkih razloga) meni vrlo jasan i sa pravne strane. Ne spadam u grupu onih za koje je na forumu “neko” rekao da se plaše belog papira i ne čitaju zakone.
Moj komentar ću objaviti najverovatnije sutra.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Dejan Stepanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kovacevac 200m
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #177 poslato: Decembar 19, 2012, 21:51:08 »
Dragane pravilnik je napisan tako da se moze tumaciti na svakojake nacine. kao i sve sto je u rukama onih koji imaju ajd da nazovemo MOC.
Na istom forumu koji je svakako nas. pojedini imaju tu privilegiju da psuju,vredjaju i budu pregrubi ili nevaspitani prema drugima.
 Secas se one situacije i tvog sporenja sa G S.Epilog on se primirio nedelju dana ,tekst odmah obrisan ... i vec kako to ide.
D Z je ispao kolaterarna steta intriga unutar redakcije i ljubomore pojedinih koji mu nisu ni do kolena po znanju a prezentuju se i prepisuju sve zivo .
 Svima je smetalo sta on pise ,zasto toliko pise i zasto bas on covek sa planine zna sve.
Nekada ne valja ni znati jer lako se napravi smicalica i ops nema D Z n na forumu SPOS.malo zatim njegovi oponenti postase vedete istog foruma ali ne sa znanjem vec sa silnim laptopovima
Vodja je pre svoje inauguracije cesto posecivao  Planinu dok nije ostvario svoj san i dobio svoj tron na jedan mandat. a onda je usledila Seca Knezova i svi koji su
mu pomogli da se ustolici su morali da nestanu,a razlog se samo trazio u bilo cemu.
D Z dugo nisam video ni cuo znam da ovo sto sada pisem nikako ne voli jer on je prosto takav covek .Znam i to da su miu trazili da napise molbu za povratak na forum.
 Tamo je ekipa okupljena i sastavljena u fazonu cuvamo jedni druge i velicamo svi koji nisu uz nas moraju nestati .
Mislim da postoji nesto sto se zove Radio Difuzna Agencija i da pojedine odgovore mozemo tamo naci.
Mislim da je SPOS ionako privatan a prezentuje se kao nas.Evo jedan primer .U Pcelarskoj opremi se nalazi oglas jednog urednika koji je resio da proda svoju ostrilicu,ja iz zezanja dam oglas da prodajem 4 gume sa alu felnama i odmah su ga obrisali.
Pitanje kakave veze ima ostrilica sa pcelarstvom?Mislim da nema nikakve.
gume imaju jer mogu da se stave na auto koji ce vuci prikolicu sa pcelama.
Kad sam komentarisao nepravdu ucinjenu D z odmah sam poslat na spavanje tj za opomenu izbacen sa foruma na 7 dana.
I ovde je prvi komentarisao predsednik licno pa ako sam ja ucinio gresku onda je po istom pravu bilo posteno da letimo obojica na hladjenje .
Kad i sami vide da su napravili glupost ,odmah reaguju cistaci i brise se sve a medijski slabija strana leti na hladjenje.


 
Najteze je biti covek medju ljudima.

Van mreže Bojan Jovanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 103
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Socanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #178 poslato: Decembar 19, 2012, 23:15:15 »
Sad sam video pri pokusaju da se prijavim na forum sposa da mi je zabranjen pristup ne znam zasto, niti sam koga prozivao niti puno pisao jer sam od skoro i prijavljen na tom forumu najvise sam citao  trazeci ono sto me interesuje vezano za rad oko pcela.Pozdrav.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #179 poslato: Decembar 19, 2012, 23:52:01 »
Tumačenje pravilnika je sramota foruma. Samo sada postoje i pretnje Sudom časti. Tada se ne tumači (bar bi tako trebalo da bude). I tačno je to o psovanju. I tu je pravilnik jasan. To je još jedna stavka koja doprinosi tome da bi Sud časti trebalo da se time pozabavi. Naročito što je ovo javni forum i sve se vidi i svako vidi.

Tumačenje je i trajno isključenje. Traži se od Đ. Z. ponovno prijavljivanje na forum. Takođe teška lagarija. Već sam napisao da je pravilnik sada praktično neobavezujući. I nazvao sam ga „nekim vidom prevare“. Ako je promenjen pravilnik, onda nema trajnog isključenje. Na koliko je isključen Nikola Gavrilović? Tamo lepo piše da kazna neće isteći. Šta nam to govori? Da li zvanični forum pčelara Srbije postaje sredstvo represije i zastrašivanja.


Po pitanju slučaja kolege Đ.Z. je bitno i pitanje: ima li vesti od državnih organa? Ako nema, treba stvarno rešiti ovo da ne opterećuje javnost. Ako nema, stvar je jasna. Ali ne rečiti tako da je on kriv. U tom slučaju nije kriv i pretnje krivičnim delom su zastrašivanje (ali ne njega, svih korisnika foruma).

Čini mi se da je ranije takđe bilo nekog sličnog saopštenja. Samo pored navedena dva člana zakona, sada su dodate i „prelepe“ tačke 4 i 5. Tačka 4 govori o potencijalnom krivičnom delu. Ako su već čitali zakon, treba proveriti šta je krivično delo. A tačka 5 govori o besu. Upućuje čoveka da bude „besan“ na one za koje tvrdi da su putem pp pisali loše o njemu.

Postoji i tačka 5 u Pravilniku, koja kaže sledeće:

5. Korisnici ovog sajta su dužni:

C) da ne vređaju, provociraju, niti omalovažavaju druge korisnike (ni na forumu, ni preko privatnih poruka).


To su činjenice, a ne agitprop, koji se sprovodi putem „literarnog“ dela.

Inače, kada se traži razlog zbog čega se neke „nepravilnosti“ dešavaju, kaže se pratite kuda vode tragovi novca (mislim uopšte u društvu). Ovde je reč o interesu. Ko je kakvo mesto zauzeo posle udaljavanja Đ.Z. (a bato moj, zaseo na dva mesta). Što se tiče interesa, podsećam da sam pisao o interesu, ali mi brisali poruku. Prećeno mi je tužbom. Neka požuri, jer po novom zakonu se ukida krivično delo klevete. Taj interes nije materijalni, kako je tamo trtljano. Radi se o podršci i odbrani „važnog druga“ (važan jer se bližili izbori). Pisanje o promociji amitraza u „Pčelaru“ je branjeno: eto pis’o malo čovek kako radi. A pre toga tvrdio predsednik kako tamo ne može da se piše o neregistrovanim i nedozvoljenim sredstvima. Ili lažna saopštenja „druga člana“ o registraciji nekih sredstava koja se upotrebljavaju u pčelarstvu: gde to piše, nisam video...



Sada ostaje pitanje kome i čemu služi ovakvo saopštenje, kada su izbori prošli.


Opet sam proveravao, nigde u pravilniku SPOS-a ne piše da se ne smeju objaviti pp.


PS
Zaboravio sam i da je organizovana javna "izložba" kristalno jasnih dokaza "dokaza". Ovo je već opako :D :D :D.
S obzirom da za tri godine nije ništa urađeno po tom pitanju, ajde da tumačimo da je kriv!!! :D
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2012, 23:58:08 od strane Dragan Šošić »
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).