Autor Tema: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla  (Pročitano 88652 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #60 poslato: Februar 22, 2015, 21:49:29 »
Ovaj NOZEVOJ tako lijepo mirise da bi ga i sam pio!Prskao sam ih vec 2 puta i ne sumnjam u njegovu djelotvornost u opste!Jedino sto me zanima jeste da k li smem i pojedinacno svaki ram malo da poprskam?veliki pozdrav!
Možeš slobodno Aco svaki ram pojedinačno po malo da preprskaš, čak i one sa leglom ali njih kada je temperatura iznad 12-13 stepeni ako su zaprljani ramovi, zapravo bolje je da je temperatura što veća.
Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #61 poslato: Februar 22, 2015, 21:53:32 »
Upravo tako kolega Milutine na litar domaće šljivke ide jedna čašica ili oko 5% Nozevoja i dobija se odlična lekovita rakija Nozevojka izuzetno prijatnog mirisa..

Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #62 poslato: April 03, 2015, 07:48:08 »
Lijep pozdrav!Interesuje me da li je sada potrebno davati pcelama sirup i lijek,s obzirom da pcele imaju meda a cvatala je kod nas i sljiva dzanarika?pozzz

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #63 poslato: April 03, 2015, 10:19:17 »
Lijep pozdrav!Interesuje me da li je sada potrebno davati pcelama sirup i lijek,s obzirom da pcele imaju meda a cvatala je kod nas i sljiva dzanarika?pozzz

Ja licno od proslog leta kada sam saznao za nozevoj i isti napravio, sve i jedna porcija sirupa nije bila bez nozevoja. Dakle ja cu ga uvek davati u sirup, sto i tebi savetujem a ti opet odluci sta ces. Ja sam vec napravio jednu kolicinu nozevoja spremnu za proleca, sto za prskanje sto za sirup, samo cekam lepo vreme kojem se nadam i koje je vec tu iza coska...

Pozdrav
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #64 poslato: April 04, 2015, 10:28:42 »
kolega Vojo,da li je rano davati sirup i u kojoj kolicini se daje po drustvu,s obzirom da imaju zaliha meda?pozdrav

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #65 poslato: April 04, 2015, 12:12:46 »
kolega Vojo,da li je rano davati sirup i u kojoj kolicini se daje po drustvu,s obzirom da imaju zaliha meda?pozdrav
Kolega Aco,
Sve zavisi od lokacije pčelinjaka i vremenskih prilika. Opet količina sirupa zavisi od stanja zajednica a dodaje se onoliko koliko pčele mogu da odnesu za manje od jednog dana. U ovom periodu najčešće se dodaje po 0,5 litara na svaki drugi dan. Opet ako u prirodi imamo nektaruša i povoljan unos nektara tada svakako da prihrana nije potrebna.
Koncentracija sirupa se određuje u zavisnosti od količine meda u zalihama. Pozdrav svima..
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Sinisa Lekic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Stubline
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #66 poslato: Februar 16, 2016, 22:39:13 »
Probaću ovog proleća ovaj preparat, pa da vidim rezultate kako deluje

Van mreže Nikola Milenkovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Vranovo
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #67 poslato: Februar 20, 2016, 22:39:05 »
Poštovanje svima,
Imao bih jedno pitanje, nekoliko rojeva mi je stradalo od nozemoze, bar mislim da je tako, uflekani ramovi, neprijatan miris iz košnice..., da li je dovoljno da košnice i ramove opalim brenerom, isprskam nozevojom, pa opet opalim brendom ili je možda potrebno još nešto uraditi?
Hvala unapred.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #68 poslato: Februar 21, 2016, 00:22:52 »
Poštovanje svima,
Imao bih jedno pitanje, nekoliko rojeva mi je stradalo od nozemoze, bar mislim da je tako, uflekani ramovi, neprijatan miris iz košnice..., da li je dovoljno da košnice i ramove opalim brenerom, isprskam nozevojom, pa opet opalim brendom ili je možda potrebno još nešto uraditi?
Hvala unapred.
Пријатељу Никола,
ја бих ту препскао све унутрашње саставне делове кошнице где су биле пчеле 2-3 пута Нозевојом и бренер не бих користио. Мислим да бренер или нека друга заштита (било каква) није потребна...

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Nikola Milenkovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Vranovo
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #69 poslato: Februar 21, 2016, 13:07:38 »
Hvala Vam puno na brzom i jasnom odgovoru. Kako ste mi savetovali tako ću i uraditi. Hvala još jednom.
Pozdrav Nikola

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #70 poslato: Jul 30, 2016, 23:14:18 »
pozdrav svima,imam jedan problem!U pitanju je krecno leglo,sta da radim?Da li je neophodno mijenjati maticu???

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #71 poslato: Jul 31, 2016, 00:44:32 »
pozdrav svima,imam jedan problem!U pitanju je krecno leglo,sta da radim?Da li je neophodno mijenjati maticu???

Не треба мењати матицу... Матица није проблем. Пчеле треба мало јаче прихранити, два три пута препрскати Нозевојом и утоплити. У кишним годинама и на влажним теренима врло често код најбољих младих матица које рашире много легла појави се кречно легло. Кад заједница ојача, повећа количину хране у кошници и када се смањи утицај влаге само од себе кречно легло нестане.. Ипак ми смо ту да јој помогнемо да тај период што краће траје..

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Milan Jordanović

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • 50 košnica DB12
  • Lokacija pčelinjaka: Gornja Draguša kod Blaca
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #72 poslato: Avgust 25, 2020, 11:42:30 »
S obzirom da se alkohol teže nabavlja, napravio sam za prvi puta po 1l alkohola i destilovane vode i srazmerno čaja.
Pitanje davao bih sirup ovih dana i možda u septembru, da li mora odnos 5:3 šećer voda ili može iklasika 1:1, s obzirom  na visoke temperature i stimulativno zaleganje matice, da li smeta ako dodam i vitamin C i beli luk?

Van mreže slavoljub_simic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 131
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Vrnjačka Banja
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #73 poslato: Avgust 25, 2020, 13:28:11 »
Za stimulativno zaleganje matice mislim da je malo kasno, a za prihranu ako su bez hrane ili imaju malo hrane sirup gušći sa nozevojom u većim količinama, 3 4 litara odjednom.pozdrav.

Van mreže Branislav Grabovac

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: 43° 46′ 16" СГШ 20° 46′ 56" ИГД
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #74 poslato: Februar 07, 2023, 20:07:41 »
Pozz svima-ima li kakva preporuka za kuvanje caja - jeftiniju varijantu u odnosu na tinkturu???