Autor Tema: Слободна тема...  (Pročitano 69297 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Nebojša Pešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 307
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #30 poslato: Novembar 21, 2017, 19:17:44 »
Edi, svaka čast na tvom obrazovanju i interesovanju.
Vidi se da si vredan čovek, jer pored tvog obrazovanja i rada u školi, obrađuješ zemlju, gajiš povrće,  voće, a sada se baviš i pčelarstvom.   
Slična su interesovanja za prirodne nauke i kod mene, s tim što je moje profesionalno zanimanje sasvim drugačije, pa mi je pčelarstvo vrlo zanimljivo i pričinjava zadovoljstvo.
Pozdrav.

Van mreže Edi Daruši

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 487
  • Pol: Muškarac
  • Nemoj da mi daš ribu, nego me nauči da pecam.
  • Lokacija pčelinjaka: Elemir, Babatovo
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #31 poslato: Novembar 21, 2017, 21:53:01 »
Ako imaš nešto da preporučiš od naučnopopularne literature bio bih ti zahvalan. Inače sam došao sa večere na kojoj su bili braća i sestre od tetaka i stričeva moje supruge. Mladi ljudi koji se bave različitim poslovima (od tattoo majstora do softverskog inženjeringa) i samim tim čitaju i preporučuju različitu literaturu. Večeras smo ponovo spominjali  knjigu Kaizen autor Masaki Imai, u kojoj je sabrana poslovna i životna filozofija Japanaca. Na žalost ne mogu da dođem do ove knjige.
Da bi se prešao put od hiljadu milja potrebno je načiniti prvi korak.

Na mreži Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #32 poslato: Novembar 22, 2017, 22:11:10 »
E, kakvo čudno vreme... pre neki dan mi javiše da se zmije slobodno šetaju a danas saznadoh da je lav zamalo išetao u slobodu ali su ga ipak ostavili u kavezu. Evo, ni meni nije sve najjasnije - valjda je krivo globalno zagrevanje....
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #33 poslato: Novembar 22, 2017, 22:50:24 »
Доситеј Обрадивић. Востани Сербије.

Написано пре више од 200 година...

 

Текст:
Востани Сербије, такође позната и под називом Песма на инсурекцију Сербијанов (Ода српском препороду) била је химна Устаничке Србије. Написао ју је Доситеј Обрадовић током Првог српског устанка.

Текст:

Востани Сербие! Востани царице!
И дај чедом твојим видет твоје лице.
Обрати серца их и очеса на се,
И дај њима чути слатке твоје гласе.

Востани Сербие!
Давно си заспала,
У мраку лежала
Сада се пробуди
И Сербље возбуди!

Ти воздигни твоју царску главу горе,
Да те опет позна и земља и море.
Покажи Европи твоје красно лице,
Светло и весело, како вид Данице.

Востани Сербие!
Давно си заспала,
У мраку лежала
Сада се пробуди
И Сербље возбуди!

Босна Сестра твоја на тебе гледа
и не жели теби никакова вреда.
Ко тебе ненавиди, не боји се Бога
Од којег теби иде помоћ многа.

Востани Сербие!
Давно си заспала,
У мраку лежала
Сада се пробуди
И Сербље возбуди!

Херцегова земља и Чернаја Гора
Далеке државе и острови мора -
сви теби помоћ небесну желе,
Све добре душе теби се веселе.

Востани Сербие!
Давно си заспала,
У мраку лежала
Сада се пробуди
И Сербље возбуди!
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #34 poslato: Novembar 23, 2017, 00:48:03 »
Професор Салих Селимовић!   

PROF. SELIMOVIC - BOŠNJACI SU ISLAMIZOVANI SRBI - BOSNA, SRBIJA I TURSKA PREVIRANJE POLITIKE I VERE

Хвала Богу па постоји интернет па се са оваквим предавањима попут предавања професора и историчара Селимовића људи могу брже упознати.

Вреди погледати и двапут.




https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%85_%D0%A1%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B

Поздрав драгом роду!
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #35 poslato: Decembar 03, 2017, 14:29:49 »
Ево једне интересанте приче људи који воле живот... Породица са четворо деце..  А имају и мало кошница...





Поздрав драгим пријатељима....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #36 poslato: Decembar 03, 2017, 14:51:12 »
Слава драгом роду!
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #37 poslato: Decembar 03, 2017, 16:44:32 »
Cudno neko vreme, ovi dolaze a iz Vojvodine se zadnjih god. iseljava 14 - 15 hiljada ljudi, godisnje.....

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #38 poslato: Decembar 04, 2017, 02:07:51 »
Cudno neko vreme, ovi dolaze a iz Vojvodine se zadnjih god. iseljava 14 - 15 hiljada ljudi, godisnje.....
После деценија испирања мозга и тоталног урушавања идентитета добро је па је ико остао...

Ове нове генерације треба да зауставимо...

А изгубљене генерације свакако нико више не може вратити...

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #39 poslato: Decembar 10, 2017, 02:08:13 »
Наш драги Матија....

Господе помилуј...



Слава драгом роду!
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #40 poslato: Decembar 18, 2017, 21:59:33 »
Потера је завршила на првом и сада можемо да наставимо са форумом...  :D

Неки уредници на спосовом форуму као да с вечерас пијани па не знају шта раде!

 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #41 poslato: Decembar 23, 2017, 23:48:08 »
Народе, да ли сте приметили какву говњарију емитује ЈАВНИ СЕРВИС РТС 2, и то другу или трећу суботу за редом (нисам сигуран).

Прво емитивање сам гледао цео минут и не знам како нисам повраћао: нисам могао да верујем да се усуђују да преносе овакав "културни смрад". Сада са мењајући програме само на секунду-две видео да сатанисти и творци новог светског поретка чије слуге воде ову државу потпуно желе да духовно разбију и поробе овај народ.

Можда грешим јер ја имам кабловску ТВ, али РТС је РТС. Одакле им идеја да преносе ово прљаво смеће које је било на БИТЕФ-у.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Драган Николић

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Кочетин 205m
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #42 poslato: Decembar 24, 2017, 10:59:58 »
Имам ја једну другарицу ( лујка жешћа иначе ) која је ишла да гледа ту " представу".
Постмодернизам, каже.
Дан и ноћ трајало то, понела и преобуку:)
Вратила се сва усхићена, грчка трагедија, врхунац уметности, ма риба у трансу.
Ајд ја на нет, реко да видим шта сам пропустио...кад тамо неки ликови млате алаткама.
Чекај бре лујко, рекох јо, па ниси морала да трошиш паре да идеш у БГ, мого сам ја представу да ти организујем...за Џ.
Не вреди, каже, ти си глуп, не знаш шта је уметност...
И ето, ваљда и јесам глуп.
Што каже један професор из Ниша :"нацрта ми три троугла и каже ми да је то врхунска уметност, и да сам дебил што то не схватам".

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #43 poslato: Decembar 24, 2017, 11:53:18 »
Na zalost, kolege, prijatelji, braco.. Cini mi se, a voleo bi da gresim po cenu da me osude, cak i da me ne bude...Da je ovo pocetak kraja, nestajemo, Srbiju je napustilo od 2004, preko 600 000 ljudi, u zadnje dve god. oko 100 000, ostaju samo politicari i njihovi poslusnici....Mladost, citave porodice, odlaze na mesto nastanka ovakve umetnosti...Ostaju oni , koji su placeni da i ono sto je zdravo , zatruju i upropaste...Da nas glupe edukuju i usmere. Svetli samo jedan grad u Srbiji, da nalogodavci bolje vide....

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #44 poslato: Decembar 24, 2017, 16:23:20 »
Људи су остали без свог писма, вере, славе, традиције, националног идентитета и љубави према свом народу и својој земљи...
Једино што их интересује јесу они лично, само њихов некакав бољи живот, лепши ауто, доста новца итд.

Ја то зовем изгубљене генерације... Одавно то траје на овим просторима а последњих деценија у време безумља и једноумља било је изузетно изражено.
Данас имамо генерације одгајане у једноумљу, безумљу и полтронском друштву ( нас старије) и још млађе генерације то јест децу од поменутих из претходних генерација.
Њих ништа не интересује осим новца и обећаног бољег живота.

Када видим да су њиве у пољима посејане, пооране, да пада киша ја се радујем јер знам да је то основ за бољи живот нашег народа...
Тако када из аута видим да неко купио и вози у село још један нови трактор или нови комбајн ја се прекстим и каже хвала Господу Богу ево још једна нова машина да нам сељаци све брзо и на време ураде, да буде бољи род,  а ове млађе генерације ми се смеју.

Они то ништа не осећају...
Људи се не радују када им комшија купи нови ауто, направи нову кућу, купи неку нову машину или алатку.

Не радују се чак ни када неко из суседне улице добије треће дете.
 Људи више не жале за оним ко напушта земљу и одлази у иностранство, мада знамо да их се већина који успеју никада више неће вратити назад. Једноставно људи се све мање воле и међусобно поштују.

Постали смо мало тврди и безосећајни али није ни чудо у каквом смо окружењу одрастали...

Поздрав драгим пријатељима....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.