Autor Tema: Полошка  (Pročitano 89510 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Полошка
« Odgovor #180 poslato: Oktobar 25, 2017, 16:43:01 »
Moj kontejner je visine 2,2m tako da mi drugi red pocinje na otprilike 1,1m i danas kada sam punio kontejner bas sam Rv kosnice stavio u drugom redu tako da sa dva nastavka bi se nekako snasao vec sa 3-4 morace neka manja platforma ali otom potom videcemo u praksi...1,1m visinu sam stavio jer planiram da stavim SMS vagu ispod par drustava kao i malo dublje podnjace tj kao one sto je Rakovac pravio za skidanje polena ali opet videcemo tj ako se stavi plica podnjaca ima mesta za jedan EV nastavak...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #181 poslato: Oktobar 26, 2017, 18:36:32 »
https://imgur.com/a/G5Acc

Nesto ovako za pcelarenje sa dve matice ne kule nastavljaca pa kako doci do podnjace i pregledati nastavak na njoj ,a da ne pocrnis od pcela .

https://imgur.com/a/VHzri   

Ovo je manja varijanta ali i tu ima mogucnost uzimljavanja roja i starog drustva i izolovanje pre pase bez dizanja teskih nastavaka .

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #182 poslato: Novembar 14, 2017, 22:53:42 »

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #183 poslato: Novembar 14, 2017, 22:54:32 »
Da li je bolja prva ili druga kombinacija    obzirom na prostor koji zauzima na pcelinjaku i na vreme kada borave dve matice u kosnici.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Полошка
« Odgovor #184 poslato: Novembar 14, 2017, 23:53:02 »
Sinisa, ja radim sa njima i neman ni jednu od tih kombinacija..Bocna leta koristim a iznad tih glavnih su mi pomocna okrugla leta..

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Полошка
« Odgovor #185 poslato: Novembar 15, 2017, 05:50:25 »
Prva  je bođjo ali treba joj 28 ramova  plus pregrade...
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #186 poslato: Novembar 15, 2017, 06:39:32 »
Sinisa, ja radim sa njima i neman ni jednu od tih kombinacija..Bocna leta koristim a iznad tih glavnih su mi pomocna okrugla leta..
Ovo je primer ako su na prikolici ili u kontejneru pa bocna leta otpadaju.
Prva  je bođjo ali treba joj 28 ramova  plus pregrade...
Daj boze da napune svih 17 ramova   u medistu to je preko 50 kg.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Полошка
« Odgovor #187 poslato: Novembar 15, 2017, 14:18:14 »
Dobro, ako su za kontejner, onda u redu, ali obavezno tih 28 ramova, ipak su to dva drustva i treba im mesta, mediste od 13 ramova je malo za izletnice i za prihvat u burnoj pasi..Ostavi obavezno i dva okrugla leta, iznad ta dva glavna leta.....I druga varijanta je dobra ali ne za dvomaticno stalno, mala je, u njoj mozes da zazimis dva drustva i izdvajanjem jedne matice u nukleus, i spajanjem legla, u sezoni dobijes jako drustvo..Pregradama posle vrcanja pravis u njima nukleuse i dobijas nove matice....No, svako radi kako misli da je najbolje ali za stacionar, posto ne mislim da ih selim, nema bolje kosnice...I dobro dosao medju Poloskare...

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #188 poslato: Novembar 15, 2017, 15:41:14 »
Zorane mediste od 13 ramova prihvati  40 i kusur kila meda,a to je otprilike 2 LR nastavka .Kod Venera sa njegovim sistemom imaju dva medisna nastavka.Gde bi mi bio kraj da ih od svake izvrcam toliko.Rece mi jedan prijatelj da on (kod Venerovog sistema )  posle bagrema ostavi da se izroje jer ne moze da sa svake kosnice skida cetri nastavka da bi zamenio plodista i to sprecio.Kod nasih poloski nema te brige oba plodista su na videlu.Koliko je dugacka 20 ramovna poloska ,i koliko  je teska  ako neko pozeli da je seli?100 kg min.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Полошка
« Odgovor #189 poslato: Novembar 15, 2017, 15:57:04 »
Sinisa, kazem kako hoces, ali dvomaticna od 24 rama je mala...Kada posle ogranicenja ostanes u medistu sa 10 / 12 ramova legla, to je malo za prijem a imas masu pcela kada se izvede leglo do bagrema... Verovatno su ti 28 - mo ramne predugacke za kontejner koji si zamislio i ne uklapaju se u tvoju koncepciju.... Radi onda tako pa se vremenom cujemo kako ide sa tim tipom kosnice.. Ja ga nemam, imam od 28 i 20 ramova za dvomaticno ( ove od 20 su samo za privremeno dvomaticno, do pred pasu su dve matice) i sledece su sa 16 za jednomaticno....A sto se tice tipa kosnice, za ovu kazu staromodna, ali ja se nikadanecu nje odreci na stacionaru, narocito dvomaticne...

Znas li pricu kada je Stanimirovic drzao predavanje u Negotinu pred vecinom poloskara, neznajuci, rekao je koja budala jos pcelari Poloskom... Eto ima nas jos budala...

Van mreže Milan Đorđević

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 40
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Selo Jasenica
Odg: Полошка
« Odgovor #190 poslato: Novembar 15, 2017, 17:11:53 »
Skoro sam na youtubu gledao emisiju o Venerovom sistemu, sve je to ekstra ali kad pogledam one solitere, ono je užas od podizanja, skidanja, zamene mesta i rotiranja, rmbačenje... još sa onim brojem košnica, to nije uživanje u pčelarenju već mučenje.
Pozdravljam samo pološku za dvomatično na stacionaru, još kad bi se pronašao sistem da se ugradi na kontejnere bilo bi ekstra.
Pozdrav! :)

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #191 poslato: Novembar 15, 2017, 18:04:42 »
Milane sistem postoji ,pogledaj na FB "Nektar"staranicu ili "poloska " pa ces videti neke sisteme tamo objavljene za kontejner.

Van mreže Milan Đorđević

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 40
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Selo Jasenica
Odg: Полошка
« Odgovor #192 poslato: Novembar 15, 2017, 18:31:19 »
Milane sistem postoji ,pogledaj na FB "Nektar"staranicu ili "poloska " pa ces videti neke sisteme tamo objavljene za kontejner.
Hvala Siniša, hoću, pogledaću obavezno.

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Полошка
« Odgovor #193 poslato: Novembar 16, 2017, 06:04:56 »
Siniša ako I da imaš dve matice tokom cele godine onda je 28 ramova minimu. 190+10+340+10+340+10+190. Ovde je medište 18 ramova. Četri poklopne daske. Tri pregrade od toga jedna potpuna i dve sa mr a u paši se preko mr dodaje mreža.
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #194 poslato: Novembar 16, 2017, 06:20:58 »
Miroslave ,a sta ce ti potpuna pregrada uopste?Ona stoji samo od kraja suncokreta do sredine aprila.
190+10+690+10+190