Autor Tema: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad  (Pročitano 17423 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nikola Vucinac

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 345
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Subotica
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #15 poslato: Mart 02, 2011, 21:16:37 »
Marin Marinic
Ako se ukaže potreba montažni ležaj na rasklapanje se svake noći može postaviti unutra između dva reda košnica i tu spavati.



To spavanje mora biti relaksirajuce pored tihog brujanja pcela u kosnicama.  8)
46* 01' 37" 07 N
19* 41' 17" 50 E

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #16 poslato: Mart 02, 2011, 21:17:35 »
Marine, razumijem te,
Evo da probam prekopirati sa dokumenta da vidiš, a ako ne uspijem, imaju lijepe slike na sajtu "Zlatna dolina".
Pozdrav, svako dobro!



Uzastopna Poruka: Mart 06, 2011, 18:01:36
Marin Marinic
Ako se ukaže potreba montažni ležaj na rasklapanje se svake noći može postaviti unutra između dva reda košnica i tu spavati.



To spavanje mora biti relaksirajuce pored tihog brujanja pcela u kosnicama.  8)

Nidžo,
To i nije samo spavanje, više je duholijek u ovim ludim vremenima.
Pozdrav!
« Poslednja izmena: Mart 06, 2011, 18:01:36 od strane admin »

Van mreže Marin Marinic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 50
  • Pol: Muškarac
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #17 poslato: Mart 03, 2011, 00:04:47 »
Imam starijeg kolegu pčelara, Rade se zove. Čovek slikar, profesor likovne kulture i pčelar, a od pre par meseci i penzioner. Kad sam išao u školu bio mi razredni starešina. Kad sam počinjao pčelariti bio mi jedan od dvojice mentora, Pčelinjaci bili na istom mestu i njihovi i moj. Iza Radetovih košnica na nekoliko metara udaljenosti je bio jedan veliki stari bagrem. Popodne kad je izletanje mladih pčela i kad se ne može raditi zbog pčela i zbog vrućine bagrem taman zakloni Radetove košnice od jakog sunca. Tada malo popričamo, ručamo i Rade se nasloni leđima na jednu od svojih košnica i drema. Mnogo puta odspava jednu partiju od sat vremena ili više. Oko njega se motaju mlade pčele koje upoznaju okolinu, izašle na prvi let, a on spava li spava, onako sedeći na hoklici. Prizor za slikanje i za uživanje. Godinama se to ponavlja. Pčelinjaci nam nisu više na istoj lokaciji, ali se kladim da ću ako odem na njegov pčelinjak kad je sezona poslova oko pčela, zateći Radeta kako u tri sata posle podne slatko spava naslonjen na košnicu u senci starog bagrema i sanja svoje pčelice, a one mu svojom muzikom ulepšavaju snove.

Pozdrav, živi i zdravi bili.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #18 poslato: Mart 03, 2011, 00:43:42 »
Marine,
Ovo što si napisao o kolegi Radi, to je kratka umjetnička priča. I ja volim žege prespavati pa, kad malo popusti žega, ponovo radim, ali svjež k'o mladić. Zato sam te i pitao za sobičak. Nisam ti mogao prekopirati TAM sa pčelarskim sobičkom jer ne može. Ali, evo ti slika gdje ja odmorim.
Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Marin Marinic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 50
  • Pol: Muškarac
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #19 poslato: Mart 03, 2011, 01:13:56 »
Esade ova pčelarska kućica je ko u priči. Milina jedna.
Ja stalno planiram nešto takvo sebi da priuštim, da napravim za odmor i uživanje kad pripeče  i kad poželim da se izmaknem malo iz sveta ljudi, kad poželim da zaboravim ovu našu zbilju. Prođoše godine ali to nikako da se realizuje.
Čitav život jurnjava, bojim se da ću i nestati sa ovog sveta trčeći, kad mi dođe vreme.

Živi i zdravi bili i svako dobro.


Van mreže Dušan Sušić

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #20 poslato: Mart 03, 2011, 10:08:57 »
Kolega Esade takvu ja planiram ove godine napraviti na selu. 6x6 sa potkrovljem. Planiram sve od hrastovine  (5-6cm sirine) a unutra sve urediti od drveta...
45°10′52″N 15°28′19″E

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #21 poslato: Mart 03, 2011, 18:52:52 »
Esade ova pčelarska kućica je ko u priči. Milina jedna.
Ja stalno planiram nešto takvo sebi da priuštim, da napravim za odmor i uživanje kad pripeče  i kad poželim da se izmaknem malo iz sveta ljudi, kad poželim da zaboravim ovu našu zbilju. Prođoše godine ali to nikako da se realizuje.
Čitav život jurnjava, bojim se da ću i nestati sa ovog sveta trčeći, kad mi dođe vreme.

Živi i zdravi bili i svako dobro.



Marinko,
Hajde poslušaj me samo ovo: započni, iskopaj rupu za prvi direk, a ostalo će te samo natjerati. Sve ono što si vidio napravili smo sinovi i ja. Ustvari, jednog dana je sunce pržilo, nigdje hlada, i stariji sin reče: "Tata, odoh ja započeti vikendicu" Čudno sam ga pogledao, znajući koliko je to i trošak i posao, ali sam odobrio. Taj dan stariji sin (on na slici leži u vikendici) postavio je hrastove direke (stubove), a onda je sve išlo samo od sebe. Naravno, još ni izbliza nije završeno, ali ko krene, taj stigne kad-tad.
Pozdrav, svako dobro!

Uzastopna Poruka: Mart 03, 2011, 22:28:27
Kolega Esade takvu ja planiram ove godine napraviti na selu. 6x6 sa potkrovljem. Planiram sve od hrastovine  (5-6cm sirine) a unutra sve urediti od drveta...

Dušane,
Neka ti je sa srećom. Kad pčelar napravi fin objekat ili bilo šta drugo, ja to gledam kao da je dio toga i moje u duhovnom smislu, i zato ti želim svako dobro. Drvo je drvo, na prvom je mjestu, ali ipak misli i o miševima itd. koji znaju biti nerješiv problem u tako finim, najfinijim objektima. Ja imam namjeru dodati još šadrvan, kamin, kupatilo i još štošta, ali će to ići vrlo sporo jer imam previše para.
Pozdrav, sretno i svako dobro!
« Poslednja izmena: Mart 03, 2011, 22:28:27 od strane admin »

Van mreže Azem Tursić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #22 poslato: Mart 03, 2011, 21:31:59 »
Bitno je da volje ima.Nekoliko puta sam se vraćao na ovu predivnu kućicu.Zaista je pčelarstvo poezija... ili dijagnoza...
Predivno Esade.

Van mreže Marin Marinic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 50
  • Pol: Muškarac
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #23 poslato: Mart 03, 2011, 21:51:28 »
Lepo je neko rekao da pčelarstvo nije ni hobi, ni zanimanje nego dijagnoza.

Van mreže Fehratovic Izet - Zoi

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 31
  • Pol: Muškarac
  • MED NA MEDU RODI
    • ZLATNA DOLINA
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #24 poslato: Mart 03, 2011, 21:54:20 »
Esko svaka cast!!!!!!!!!

Daj jos koju fotku da jos malo uzivamo. Ja uzivam kada vidim takve objekte.
Skupljam tako lepe fotke >


pogledaj

http://www.facebook.com/album.php?aid=74422&id=1259516910

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #25 poslato: Mart 03, 2011, 22:44:28 »
Kolega Esade,
osećaj sreće i zadovoljstva, kad nešto gradiš svojim rukama uz pomoć i podršku najmilijih je nešto jako lepo i za preporuku svima.
I ja sam u toku gradnje na svom posedu, pored svog pčelinjaka. Započeo sam i ukrovio objekat nešto veći od tvog. Kad odem slikaću da sa i ja "pohvalim".
Srdačan pozdrav.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #26 poslato: Mart 04, 2011, 01:02:25 »
Hvala svima na lijepim riječima. Želim da svi bolje i ljepše napravite. Baš maloprije, zezamo se supruga i ja u pogledu budućnosti (ženidbe, gradnje kuća i sl.) pa ja rekoh ženi: "Ja ću gore, a bliže sam i greblju, a ti kako hoćeš!" No, ja tako stvarno i mislim i to mi je jedna od najvećih želja. Zamislite: nema buke, priroda, ptice, vidici..., sam svoj u svom ćeifu.
Pozdrav i svako dobro svima!

Van mreže Azem Tursić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #27 poslato: Mart 04, 2011, 17:53:45 »
Prerano je Esade razmišljati o tome gdje si bliže.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #28 poslato: Mart 05, 2011, 01:11:25 »
Prerano je Esade razmišljati o tome gdje si bliže.

To ti misliš. Nisam više siguran da znam ni šta je prerano, ni prekasno niti navrijeme.
Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Evo da se vidi sta sam radio kod pcela do sad
« Odgovor #29 poslato: Mart 05, 2011, 01:19:08 »
Izete,
Pošto reče da voliš slike, evo vidi kako jedan pametan čova "udarnički" radi svoj posao iza mog pčelinjaka. Blago njemu. Inače, živi od prodaje mlijeka i nešto penzijice, a često je ujesen tu oko mog pčelinjaka i on i još jedan stariji čoban sa stadom ovaca.
Pozdrav, svako dobro!