Autor Tema: ВојВир нови лек за уништавање варое, вируса и ноземозе  (Pročitano 48215 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Јутрос у седам сати и петнаест минута извршио сам преглед и избројао вароу у подњачи ове заједнице коју сам јуче око подне третирао Војвиром прскањем пчела рам по рам са обе стране по пчелама, леглу, меду, све где има пчела у том плодишном наставку.

 Јутрос нађено 112 уништених вароа.

Баш је има у овој кошници.
У кошници јуче приликом прегледа и прскања нисам  видио пчеле без крила.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Управо или пет минута пре 16 сати проверио сам стање са вароом у овој јуче третираној заједници и нашао сам још 41 вароу.
Неке се још крећу.
Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Јутрос у девет сати у овој једној кошници коју стално пратим нашао сам још 32 варое све сасушене.
Нема живих вароа што указује да дејство Војвира није вишедневно као дејство Брстивара.
А колико је дејство на вирусу то би ваљало мало истражити.
Такве анализе ће сигурно бити доста скупе.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Nebojša Pešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 306
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
       Војо, долазим у суботу на сајам, па ако можеш наведи оријентационо време и локацију где да се нађемо. После сајма следи третман пчелињих заједница "Војвиром".

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Ево пре десет минута урадили смо нова мерења.

Пре још једног третмана Војвиром са овом новом пумпицом (сликао сам све у месинџеру али не знам да пребацим слике флашице са пумпицом на ваги пре третмана и друга слика после третмана, кад дође Ћера кући онда ће поставити слике) имали смо 366 грама на ваги или око 366 милилитара и 352 грама или око 352 милилитра после третмана.
Укупно потрошено око 14 милитара за третман једне пчелиње заједнице..
Препрскао сам плодишне рамове њих десет са 24 притиска на пумпицу и три притиска на пумпицу за третман доњих наставака тј пчела по сатоношама доњег наставка које нисам појединачно вадио.
Значи укупно 27 притисака на пумпицу и укупан утрошак око 14 милитара Војвира по кошници.
Третман смо почели око 14 сати и петнаест минута и завршили за пар минута.
Пчеле су изузетно мирне и имам осећај да су задовољне третманом.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015

       Војо, долазим у суботу на сајам, па ако можеш наведи оријентационо време и локацију где да се нађемо. После сајма следи третман пчелињих заједница "Војвиром".
Нешко пријатељу после десет сати видимо се негде на сајму. Чућемо се телефоном. Поздрав...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Овим данашњим мерењем потврђене су моје претпоставке да се са једном литром Војвира може истретирати око 70 или чак и више од 70 пчелињих заједница и то све рам по рам у свакој кошници.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Danas sam počeo tretman Vojvir-om...

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Danas sam počeo tretman Vojvir-om...
Браво Дуле пријатељу.
И ја сам пре неки дан или прецизније  пре четири дана 07.10. извршио третман петнаестак заједница Војвиром али само фајтањем одозго преко рамова са нешто мање од 10 милилитара по кошници.
Данас или ево пре око пола сата био сам изненађен затечени стањем.
У оној кошници која је пре месец дана била део експеримента употребе митака (десет третмана димљењем сваки други дан) а имала највише варое сада сам нашао још 124 уништене варое.
После претходног третмана када сам за три дана избројао 185 вароа сада сам овде нашао још 124 варое.

Војвир је препарат осмишљен за уништавање вируса и то је његова основна намена.
Он је ту да омогући пчелињој заједници да ојача, да елиминише вирусе и ноземозу као и да омогући пчелињој заједници да издржи и најјаче најезде варое. Међутим и поред својих основних намена он успут одлично елиминише вароу.

За сада заједница је јака и није дошло до пада снаге заједнице.
Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Nebojša Pešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 306
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
         Данас сам по лепом сунчаном дану Војвиром препрскао рамове са пчелама у 38 пчелињих заједница. У неколико заједница има још по мало излазећег легла. Унеле су и нешто нектара од астера таман да не троше зимске залихе . Понеке заједнице су имале и вишак па сам од њих пребацио рам меда заједницама са слабијим залихама.
       Пчеле су биле мирне и задовољне (као и ја са њима).

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Danas sam počeo tretman Vojvir-om...
Браво Дуле пријатељу.
И ја сам пре неки дан или прецизније  пре четири дана 07.10. извршио третман петнаестак заједница Војвиром али само фајтањем одозго преко рамова са нешто мање од 10 милилитара по кошници.
Данас или ево пре око пола сата био сам изненађен затечени стањем.
У оној кошници која је пре месец дана била део експеримента употребе митака (десет третмана димљењем сваки други дан) а имала највише варое сада сам нашао још 124 уништене варое.
После претходног третмана када сам за три дана избројао 185 вароа сада сам овде нашао још 124 варое.

Војвир је препарат осмишљен за уништавање вируса и то је његова основна намена.
Он је ту да омогући пчелињој заједници да ојача, да елиминише вирусе и ноземозу као и да омогући пчелињој заједници да издржи и најјаче најезде варое. Међутим и поред својих основних намена он успут одлично елиминише вароу.

За сада заједница је јака и није дошло до пада снаге заједнице.
Поздрав драгим пријатељима...

Данас избројим још 40 вароа у овој истој кошници.
Интересантно, од само једног прскања по рамовима одозго и без вађења рамова са само десетак милитара Војвира по кошници да падне 124+40=164 варое.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2225
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje



           У суботу 12.октобра на Михољдан и ја сам по први пут употребио Војвир. Третирао сам 37. мојих кошница и још 7.комада код пријатеља. Дан топао какав се само пожелети може , пчеле мирне и радне. Кошнице сам препрскао преко сатоноша исто као што радим током године и са нозевојем.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Браво Горане.
Ја сам управо пребројао вароу у овој једној кошници коју стално пратим.
Јуче сам избројао 40 вароа али их нисам очистио а данас у истој подњачи нађем 76 вароа. Од јуче до данас пало је 36 нових вароа и сада укупно имамо
164+36= 200 вароа. Тачно 200 вароа пало је до сада од само једног третмана Војвиром и само око 10 милилитара антивирусног лека.

Требао бих поново да их препрскам јер у неким кошницама због овог претоплог времена и свакодневног уноса полена и нектара још увек имамо по мало легла.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Да не заборавим, јутрос сам нашао још 21 вароу у овој кошници.
Укупно 221 избројана вароа.
Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Vojo, kod mene "VojVir" nešto "slabo" radi!  :( ;) :D


Naime, izgleda da smo svi dobrano naplašeni, pa smo varou tukli nemilice iz svih cevi...tako da za VojVir nije ništa ostalo ;) :) .


Kao što rekoh, početkom meseca, tretirao sam VojVir-om tako što sam vadio ram- po ram i svaku stranu pofajtao sa po dva mlaza sitne magle. Pri tome sam, kad dođem do središnja tri rama - poprskao u dubinu košnice, kako bi i donji nastavak dobio...(leglo je u gornjem nastavku). Tako sam uradio preko pedeset košnica (32RV + 20LR), kad sam shvatio da neću imati dovoljno "materijala", smanjio sam, tako što sam fajtao samo središnja tri ramo i po satonošama...Iztretirao sam ukupno 60 košnica.
        Pčelice su bile mirne, (kao da im je prijalo fajtanje)...
Narednih desetak dana sam, iz dana u dan brojao opadanje varoe u košnicama gde mi je AV podnjača (dvadesettri košnice). Opadanje je bilo skoro zanemarljivo (jedna, dve ili nula -dnevno).
Dvanaestog dana sam zadimio Mitakom: prva dva dana je palo isto kao onih deset dana sa VojVirom.
(mogao sam, možda, da ispišem celu tabelu koju sam napravio - ali me malo mrzi...pipavo...)


Eto, nisam uspeo da zaključim koliko je VojVir efikasan protiv varoe ...no, nadam se da će pčelama prijati...