Autor Tema: Dnevni unos bagrema 2016.  (Pročitano 24232 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #15 poslato: April 30, 2016, 02:31:15 »
Ако и сутра буде киша и ја озбиљно размишљам о почетку прихрањивања мањим количинама сирупа у циљу одржавања легла. Количина хране у неким кошницама је на минималној граници.
Прошлогодишњи сунцокретов мед нисам продао па би можда сада ( ако сутра и прекосутра не буде уноса) било најпаметније по мало растапати и прихрањивати...

Поздрав драгим пријатељима... 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Brkic Sasa

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 48
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Novaci
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #16 poslato: Maj 01, 2016, 14:33:22 »
Vagu nemam ali danas je nesto konacno pocelo da se desava, moje pcelice su pocele da zaposedaju medista. Pozdrav svima.....

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #17 poslato: Maj 01, 2016, 16:52:50 »
Al poče kiša.. :-(
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Brkic Sasa

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 48
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Novaci
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #18 poslato: Maj 01, 2016, 17:53:16 »
E vala bas..... :(

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #19 poslato: Maj 01, 2016, 18:07:49 »
Јуче је био урнебес, јер сам мислио да се пола пчелињака роји. Данас је већ текло из рамова, али, мало морген :) :) ево кише.

Моје већ од почетка уносе у медишта од почетка (ипак је ЛР и полумедиште повољан простор за прелазак у медиште).



Већ данима има пуно пчела по тлу и много пчела пада испред лета. Не ради се само о добром уносу, већ је дошло до смене пчела и то скоро 20 дана пре рока (к'о да их Мркоњић „ради“ :) :) ). Тако да вас то не забрињава: није нозема церана (Nosema ceranae јок :) :) :) ).


А полако (али сигурно) улазе у ројеви нагон. Има да посечемо дрвеће к'о на Ускршњим острвима и остаће само трава.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #20 poslato: Maj 01, 2016, 18:44:01 »
Loše vreme ili loša sreca više nije ni bitno za bagrem ove godine nade vise nema, barem u mom slucaju, nadam se da ce skupiti koje kilo za njih da nemoram da prihranjujem u maju...
Plan mi je bio da preselim 10 drustva u Naupare Kod Kruševca kod Radiše Zdravkovića  na prvi bagrem koji tamo uveliko cveta  ali ova kisa je ipak presudila da neselim vec da pcele ostanu na stacionaru u Blacu i tu čekaju drugi bagrem koji bi trebao da procveta oko Djurdjevdana  ali kad se neda neda se danas sam obisao blačku opštinu i zatekao katastrofalnu sliku bagrem je izmrzao preko 70% na nekim mestima verujem i preko 90%...tako da nede vise nema kazem nadam se samo da će ono sto je ostalo od bagrema po nekim zaklonjenim mestima da zamedi i da ce skupiti koji kilogram da nemoram da prihranjujem u maju mesecu...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #21 poslato: Maj 01, 2016, 22:09:08 »
Kiša navodno do petka :(  vaga stalno u minusu 400-500g, ako ovako nastavi poješće i košnice...

Van mreže Ivan Nikolic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Dugo Polje
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #22 poslato: Maj 01, 2016, 23:40:08 »
Vagu nemam ali danas je nesto konacno pocelo da se desava, moje pcelice su pocele da zaposedaju medista. Pozdrav svima.....
I kod mene ista situacija krenuo je unos u medista jaka drustva imaju po 3 polurama u medistima, a plodista puna legla i nektara, slabija drustva plodista uspela da napune ali videcemo kada prodje ova kisa do cetvrtka kakva ce situacija biti neke se unajvece spremaju za rojenje!

Van mreže Никола Маодуш

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 616
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Лединци, 184 m n.v.
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #23 poslato: Maj 01, 2016, 23:59:30 »
Јуче је био урнебес, јер сам мислио да се пола пчелињака роји. Данас је већ текло из рамова, али, мало морген :) :) ево кише.

Моје већ од почетка уносе у медишта од почетка (ипак је ЛР и полумедиште повољан простор за прелазак у медиште).

Већ данима има пуно пчела по тлу и много пчела пада испред лета. Не ради се само о добром уносу, већ је дошло до смене пчела и то скоро 20 дана пре рока (к'о да их Мркоњић „ради“ :) :) ). Тако да вас то не забрињава: није нозема церана (Nosema ceranae јок :) :) :) ).

А полако (али сигурно) улазе у ројеви нагон. Има да посечемо дрвеће к'о на Ускршњим острвима и остаће само трава.

Код мене има нешто уноса багрема. Рамови у плодишту цуре када се прегледају, а пуне и медишта, тако да није све тако црно, али како рече Шоле, ево кишног периода пред крај медења. Какво је време добро је да има икаквог уноса...
Ја сам неке моје већ разројио, а неке које су имале тек залежене матичњаке пре једно десет дана (и које сам прегледао седми дан након залегања матичњака) су поједине матичњаке прогризле са стране и саме одложиле ројеви нагон, тако да су на дан другог прегледа опет имале неколико тек залежених матичњака. Очигледно им хладно време и слабији унос кваре љубавне планове јер сам ово приметио у неколико кошница не само у једној... Али свакако сва друштва су ушла у ројев нагон. У два осредња друштва сам нашао једно 4 - 5 затворених матичњака, али ту су матице из 2014. па мислим да није ројев нагон већ смена, али ко ће га знати када има мало затворених матичњака а пуно тек залежених...
Иначе у кошницама има доста полена и доста беспослених пчела које таворе и држе се на рамовима у бради. Све се ваљају када се рам окреће.


Е да, сад се сетих, извадио сам рам грађевњак из једне кошнице са комплет затвореним трутовским леглом. Од варое нема ни В на трутићима... Мада би могла бити претежно у радиличком леглу због ниских температура напољу (али ово можда сад и лупетам...).

Van mreže Sinisa Jelisavac

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
    • How much is apple healthy
  • Lokacija pčelinjaka: Radomirovac
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #24 poslato: Maj 02, 2016, 14:07:33 »
Pozdrav kolge i medno vam.
Novi grad je ostao bez bagrema spaljen je sa jakih -4.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #25 poslato: Maj 02, 2016, 16:42:49 »
Облачно је и тмурно. Температура само 13 °С и сипи киша. Пчеле ипак уносе нектар багрема! На слици се види само део укупне количине који пчела носи. Готово је невероватно да пчеле носе прилично велике "товаре" нектара.


ПС

Неке слике су мало мутне, јер сам фотографисао левом руком и мало пожурио, да пчела не „смаже“ нектар који сам истиснуо (као што се види на ДЕТАЉУ слике 2).

Иначе, мислио сам да пчеле неће ни вирити на лето, а не да носе багрем (мислим нектар багрема :) )
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Danilo Celikovic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Lipovica
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #26 poslato: Maj 02, 2016, 17:43:04 »
Данас и полен доста уносе падају испред кошница.

Van mreže Миливоје Филиповић

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 31
  • Pol: Muškarac
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #27 poslato: Maj 02, 2016, 21:32:15 »
Изгледа да ће опет да буду "миленијумске" поплаве... а багрем ће после избора, сада је изборна шутња.  ;D

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #28 poslato: Maj 03, 2016, 09:14:57 »





                        Ево да прекршим изборну ћутњу. Мада , какво је стање са багремом можда је паметније да и даље ћутим. Пчелињак нисам обишао још од 20.априла. Ипак , ту и тамо, имам информације о томе какво је сатње од колега са којима се чујем телефоном. Стање није добро. На терену Велике Плане , прелаз од Поморавља према Шумадији , багрем је већ при крају . Комплетно цветање је пратило прохладно и кишовито време . Слично је 2014.- ој години и још горе . Вага се ових десетак - петнаест задњих дана кретала у плусу од 300. па до 800.грама максимално дневно , но било је и дана када је била на нули или ишла у минус. Тако бар кажу они који свакодневно мере. Ако буду сакупиле нешто за себе биће добро .
                         Ово су информације из друге руке . За пар дана идем до пчелињака па ћу имати лични, непосредан увид. До тада проглашавам личну пчеларску ћутњу.


Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Dnevni unos bagrema 2016.
« Odgovor #29 poslato: Maj 03, 2016, 20:08:22 »
Citajuci vase izvestaje sa bagrema vidim da je bagremova pasa podbacila ove godine. Kod mene bagrem jos nije procvetao ocekujem za nekih 5=6 dana cim prodje ovo zahladjenje. Kako ce proci cvetanje i medenje videcemo zavisi od vremenskih prilika, pcelinja drustva su spremna pa sta Bog da. Nadam se da ce biti medno.