Autor Tema: Инвертни шећер  (Pročitano 9018 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Инвертни шећер
« poslato: Jul 25, 2017, 17:27:06 »
Инвертни шећер за прихрану пчела... Да ли ико зна шта о овоме? Кажу да је лакше за пчеле јер не морају оне да прерађују шећер...
„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"

Van mreže Predrag Jovanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Petka
Odg: Инвертни шећер
« Odgovor #1 poslato: Jul 25, 2017, 21:17:09 »
Imas u pitajte pcelari pocetnici na trecoj strani moja iskustva sa invertnim sirupom.Pojavio se u medjuvremenu veliki broj proizvodjaca te robe na trzistu.Razlikuju se u tehnoloskom postupku.Ovaj o kome sam pisao radjen je sa enzimima a ove druge rade kiselinom,koja je prisutna u tragovima i otvara prostor za zloupotrebe od nesavesnih pcelara.

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Odg: Инвертни шећер
« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2017, 21:21:11 »
Злоупотребу типа лажног меда?
Ја сам мислио да олакшам пчелама ако могу...
Слику сам окачио, и како сам чуо већина кува шећер са лимунтусом и прави инвертни шећерни сируп који је налик меда по густини, и сви хвале и говоре да је боље од обичне шећерне водице...
А видим Пеђа и ти си имао добро искуство, само ми се чини да ти је нешто кратко трајало?
„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"

Van mreže Predrag Jovanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Petka
Odg: Инвертни шећер
« Odgovor #3 poslato: Jul 25, 2017, 23:12:37 »
Kao što si video ja koristim gotov invertni sirup od kvalitetnog proizvodjača.Postoje tri vrste sirupa prema nameni i enzimi su im tehnološka osnova.Ja koristim isključivo  za prolećni razvoj sirup za stimulaciju matice koji se koristi ograničeno vremenski i količinski.Proizvodim jaka društva koja podnose/preživljavaju/moje početničke greške.
Sirupi od proizvodjača koji u tehnološkom postupku umesto enzima koriste kiselinu pogodni su za zloupotrebu.U sirupu je prisutan u tragovima višak kiseline.Jedan veterinar je organizovao na pčelinjaku poljoprivredne škole diskretan eksperiment,da utvrdi koja količina šećernog sirupa može da se doda da odreaguje sa kiselinom a laboratoriskom analizom meda bude nevidljiv.Nije bitno gde će taj sirup da završi u medištu ili plodištu,med ti je za prodaju a prošao analizu,reče mi veterinar.

Van mreže Miroslav Tesanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Čelinac, Banja Luka, 416m
Odg: Инвертни шећер
« Odgovor #4 poslato: Jul 26, 2017, 09:56:53 »
Ako sam dobro razumio, invertovanje secera kiselinom je pogodno za mutne radnje. OK, shvatam to me ne interesuje.
Ono sto me interesuje je da li je tako invertovan secer pogodan za prihranu pcela, tj. moze se koristiti bez posledica, ako se koristi gore navedeni nacin pripreme ?

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Инвертни шећер
« Odgovor #5 poslato: Jul 26, 2017, 10:33:41 »
Ako sam dobro razumio, invertovanje secera kiselinom je pogodno za mutne radnje. OK, shvatam to me ne interesuje.
Ono sto me interesuje je da li je tako invertovan secer pogodan za prihranu pcela, tj. moze se koristiti bez posledica, ako se koristi gore navedeni nacin pripreme ?


                  Инвертован шећер је најближи природном меду. Због тога је добар за прихрану пчела , посебно зимску , јер се пчеле много мање исцрпљују приликом његове прераде и смештаја у саће. Квалитетно урађен инверт са ензимима ( код нас ензими не постоје у слободној продаји ) је и по густини сличан природном меду. Могуће су његове злоупотребе али је то већ нека друга прича. Прошле године сам на сајму пчеларства на Ташмајдану купио два балона и пробао га . Поздрав.

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Odg: Инвертни шећер
« Odgovor #6 poslato: Jul 26, 2017, 10:58:33 »
Баш гледам на јутубу Руси што инвертују шећер са киселином, лимунтусом, и он буде густ као мед...
„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Инвертни шећер
« Odgovor #7 poslato: Jul 26, 2017, 12:36:29 »
Dobra prednost foruma, u odnosu na, recimo, mejling liste, je ta da poslate poruke ostaju na uvid svima, bez obzira kada su se na forum učlanili. Dobra je praksa da novoučlanjeni na forum pročitaju prethodne teme i poruke u njima. Ma makar one teme, koje ih interesuju. Takvom praksom izbegava se višestruko postavljanje istovetnih pitanja i štedi se trud članovima da u više navrata postavljaju identične odgovore na takva pitanja.

Da se vratimo na invert.
Nikako ne bih preporučio upotrebu organskih kiselina u procesu invertovanja šećera. U prilogu ćete videti zašto. Čak ni ofrlje ubačena ( bez precizne laboratorijske analize ) količina materije bazne reakcije ( sode bikarbone ) verovatno neće značajno popraviti stvar.

Za lazy readers u prilogu je rezultat ispitivanja uticaja organskih kiselina na digestivni trakt pčela.

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Odg: Инвертни шећер
« Odgovor #8 poslato: Jul 26, 2017, 13:05:00 »
Dobra prednost foruma, u odnosu na, recimo, mejling liste, je ta da poslate poruke ostaju na uvid svima, bez obzira kada su se na forum učlanili. Dobra je praksa da novoučlanjeni na forum pročitaju prethodne teme i poruke u njima. Ma makar one teme, koje ih interesuju. Takvom praksom izbegava se višestruko postavljanje istovetnih pitanja i štedi se trud članovima da u više navrata postavljaju identične odgovore na takva pitanja.

Ово се вероватно односи на мене...
У претраживач на форуму сам укуцао инвертни шећер, и ћирилицом и латиницом, и нисам нашао да је писано о томе, грубо сам проверио наслове тема на РВ и ништа, зато сам и отворио нову тему...
А да читам све што је написано на форуму, толико времена слободног баш и немам...


Da se vratimo na invert.
Nikako ne bih preporučio upotrebu organskih kiselina u procesu invertovanja šećera. U prilogu ćete videti zašto. Čak ni ofrlje ubačena ( bez precizne laboratorijske analize ) količina materije bazne reakcije ( sode bikarbone ) verovatno neće značajno popraviti stvar.

Za lazy readers u prilogu je rezultat ispitivanja uticaja organskih kiselina na digestivni trakt pčela.

Требали су упоредо да тестирају инвертни шећер, мед и шећерну воду... Ја сам свестан да је мед много бољи од шећера, али мене је занимала разлика између шећерне водице и И.Ш. Знам пар њих који само И.Ш. дају и презадовољни су, мало више им труда треба да спреме ал пчелама боље буде, због тога се и распитујем ...
Мени је лакше да у балону помешам шећер и воду, и наравно нозевој, него да кувам шећер на шпорету и мешам сат времена...


„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Инвертни шећер
« Odgovor #9 poslato: Jul 26, 2017, 14:00:37 »
Vladimire, nemanje vremena nije baš razložno opravdanje. Otkuda pretpostavka da oni, koji odgovaraju na ponovljena pitanja imaju baš toliko vremena?  :)
Lično, kačio sam već par puta to ispitivanje.
Ipak je preporuka da se forum iščita, jer upravo na samom početku se može naći puno korisnih informacija.

Drugo, nismo se izgleda razumeli...
Nisam protiv da se pčelama da invertovani šećer. Ali, invertovan onako, kako je Bog rekao - šećer invertovan enzimima ( litar invertaze se kod nas plaća oko 140€). Da li će ti enzimi ( npr. invertaza ) biti iz flaše, ili iz pčelinjeg organizma, to treba da odluči pčelar.
Pčelar može i da se odluči na pojeftino invertovanje kuvanjem šećera uz organske kiseline, ukoliko je u stanju da te kiseline naknadno neutrališe, kao i HMF, nastao kuvanjem šećera.
Može da im da i invert bez neutralizacije štetnih materija. Njegov tavan, njegove merdevine - silazi kako on hoće, ali treba da bude spreman i na neke posledice.

I opet podsećam da je oko 55% šećera u nektaru saharoza.