Autor Tema: Krađa košnica  (Pročitano 8501 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Oskar Koso

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
Krađa košnica
« poslato: Mart 26, 2013, 15:01:36 »
Juce sam obisao pcelinjak i, na zalost, ustanovio da su mi ukradene cetri kosnice, 2 RV ( jedna zelene boje sa cetri nastavka, druga na dva nastavka belo-zute boje), 1 komabinacija RV i EV ( sa zelenim i belim nastavcima) i 1 LR sive boje na dva nastavka sa zuckasto ofarbanom prednjom stranom.  Lopov je sa jedne RV zaboravio poklopac ! Pcelinjak mi se nalazi u Elemirskom ataru.  Prijavio sam policiji i inspektori su bili na pčelinjaku. Molim Vas ako Vam je neko nudio, ili clanovima Vaseg udruzenja ovakve kosnice da me kontaktirate na preko poruke. Unapred zahvalan.

Slike pcelinjaka posle krađe:
http://imageshack.us/scaled/thumb/594/photo0534z.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/18/photo0548b.jpg
http://img11.imageshack.us/img11/3443/fotografija0066d.jpg     Jedna od ukradenih košnica  :'(
http://img856.imageshack.us/img856/1775/photo0542c.jpg

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Krađa košnica
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2013, 17:34:25 »
Šta reći, tuga.

Kolega Oskare, nadam se da ćeš uspeti vratiti košnice na ista mesta odakle su ukradene.

Ako ih neko od pčelara ugleda u ovom mom kraju dobićeš informacije.

Pozdrav iz Novog Miloševa... 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže dragan manasijevic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • 063-1659782
  • Lokacija pčelinjaka: reljan
Odg: Krađa košnica
« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2013, 19:11:02 »
svasta tuga stvarno da se kradu pcele toje velika sramota . pozdrav sa juga.
moje predstavljanje.

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Krađa košnica
« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2013, 19:36:48 »
Ne mogu čudom da se načudim. Još čudnije je što je krađa puno više rasprostranjena u Vojvodini nego ovamo kod nas iako je ovaj kraj višestruko siromašniji i nerazvijeniji.
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Jano Supek

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Nije dovoljno znati, moramo to i primeniti.
  • Lokacija pčelinjaka: Jermenovci
Odg: Krađa košnica
« Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2013, 20:15:30 »
Kolega, stvarno sramota šta neljudi mogu učiniti. Ja ti verovatno oko pronalaska košnica ne mogu pomoći ali oko nabavke roja nudim ti pomoć.

Van mreže Aleksandar Stanković

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • Pozdrav iz Šumadije
  • Lokacija pčelinjaka: selo Banja kod Aranđelovca, nadmorska visina 222m
Odg: Krađa košnica
« Odgovor #5 poslato: Maj 06, 2014, 21:00:22 »
Izgleda da za nas pčelare nije elementarna nepogoda samo za vreme cvetanja voća već i tokom godine jer se u našoj poljoprivredi sve živo što rađa prska kojekakvim otrovima te tako stradaju i pčele.
Ja sam jedan od tih batlijih, te mi je danas sradalo jedno društvo od nekog prskanja po njivama ( svakodnevno pored pčelinjaka prolaze traktori sa "buračama" ) a da ne bude samo ova šteta neki kolega je se pobrinuo i ukrao mi kompletno plodište i to sam brojem 10714905. Neka mu je alal!
Za mojih 29 godina bavljenjem pčelama i pčelarstvom, doživeo sam priličan broj trovanja i krađa košnica i pčela. Najveću krađu imao sam 2002 godine u Crepaji na paši suncokreta kada mi je ispred nosa ukradeno 14 LR medišnih tela i to u danu planiranom za vrcanje suncokretovog meda.
Razmišljajući o svemu ovom što nam se u našem pčelarstvu dešava ulazim u dilemu dali ima smisla i dalje pčelariti ili pak dići ruke od svega i na miru provesti ovo malo ostatka života.
Napominjem, da sam uz pčele i divne pčelare koje sam uz pčele upoznao, proveo mnogo lepih trenutaka i nezaboravnih druženja, ali ovakvi doživljaji me obeshrabruju da se i dalje bavim ovim plemenitim poslom.
Želim vam svako dobro i medno u dolazećoj bagremovoj paši!

AS

Van mreže Dragan Stantić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 266
  • Pol: Muškarac
Odg: Krađa košnica
« Odgovor #6 poslato: Maj 06, 2014, 22:16:43 »
Potpuno vas razumem, izgleda da ovo naše pčelarstvo ide po onim stihovima "Čašu meda jošt niko ne popi što je čašom žuči ne zagrči", i sam sam više puta imao velikih razočarenja i zbog krađa i zbog trovanja ali ne bih mogao bez pčela, bar tako mislim.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Krađa košnica
« Odgovor #7 poslato: Mart 31, 2015, 10:13:30 »
Mom drugu, Milanu Dimitrijeviću noćas ukradene sve tri LR košnice!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Krađa košnica
« Odgovor #8 poslato: Mart 31, 2015, 10:17:09 »
 
 
                   Срамота. Где би нам био крај да није тако близу ? У шта се само претвори овај народ ?

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Krađa košnica
« Odgovor #9 poslato: Mart 31, 2015, 10:47:16 »

 
                   Срамота. Где би нам био крај да није тако близу ? У шта се само претвори овај народ ?

Pretvorio se u lopove i teske neradnike. Lezi lebu da te jedem.

Uvek su vredni domacini bili meta neradnika-lopova.
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Krađa košnica
« Odgovor #10 poslato: Mart 31, 2015, 11:49:07 »
Svugdje isto.
Meni su, pored krađe košnica i prevrtanja, dosad pet puta provalili pčelarsku kućicu i vikendicu. Hajde što su pokrali, ali što su se namjerno iživljavali i uništili ono što nisu mogli ponijeti.

Pozdrav, svako dobro!