Autor Tema: Lecenje pcelinjim otrovom  (Pročitano 9904 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Lecenje pcelinjim otrovom
« poslato: Decembar 14, 2010, 03:44:21 »
Pcelinji otrov je u medicini poznat i priznat pod imenom VENOM i ako trazite gde i kako se upotrebljava koristite ovaj izraz dobicete daleko vise informacija.O mom iskustvu sa artritisom na prstima ruke pisacu na prolece za sada su odlicni rezultati a volio bi da cujem ako neko ima vise iskustva .Pozdrav

Van mreže Saša Tatomirov

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 31
  • Pol: Muškarac
  • "Uvek budimo ljudi,nikada neljudi" Patrijarh Pavle
  • Lokacija pčelinjaka: NOVO MILOSEVO
Odg: Lecenje pcelinjim otrovom
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 17, 2013, 19:59:54 »
Pceljinji otrov koji se za sada najmanje koristi od svih pcelinjih proizvoda je najlekovitiji njihov produkt. Koristi se za lecenje reumatoidnih problema, preko vaskularnih tekoba ,raznih bolova(neuralgija, itd.) , Parkinsonove bolesti, Alchajmerove, ,a pokazao se da i ubija tumorske celije kod nekih oblika karcinoma  o cemu ce nauka u buducnosti jos mnogo reci.  Jedan lekar je rekao:"AKO NEMATE DRUGI LEK ZA BOLEST ,UZMITE APITOKSIN".    Apitoksin je lek buducnosti , to je sigurno.
Posetite moj web sajt Pčelinjak Tijana

Van mreže milosav moretic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Jelenac (opstina Topola)
Odg: Lecenje pcelinjim otrovom
« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2016, 12:06:12 »
 Ova tema vec duze nije razradjivana a kako je skorije otvorena tema  o proizvodnji(sakupljanju) pcelinjeg otrova, ne bi bilo lose da uporedo i nju osvezimo.
 Naime, kako mi je jedan blizak rodjak pricao(doktor veterine inace) da mu je poznat jedan od nacina lecenja reume i artritisa pcelinjim otrovom, pozivam cenjene kolege pcelare da ako su u toku sa ovom terapijom, nesto kazu-iznesu u ovoj temi. Ako se dobro secam, pricao mi je da pcele terba pustati da vas ujedaju za jedno rame i kuk naizmenicno(prvi dan po jedna pcela za jedno rame i suprotan kuk, drugi dan, drugo rame i opet suprotan kuk) i to ponavljati odredjen broj dna, tako da naredni dan bude pcela vise, povecavati broj pcela. No, raspitacu se o tome pa cu izloziti.


Pozdrav svima iz Sumadije

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Lecenje pcelinjim otrovom
« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2016, 12:27:52 »





                     И ја сам у више наврата чуо за сличну терапију али не знам детаље о броју дана , броју пчела ...  Уколико неко зна нешто више о овом начину лечења било би заиста лепо да овде са нама подели та искуства.

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Lecenje pcelinjim otrovom
« Odgovor #4 poslato: Septembar 01, 2016, 13:08:30 »
Negdje sam pročitao da statistički gledano pčelari znatno manje oboljevaju od reumatskih oboljenja. Navodno se to povezuje sa nadprosječnom izloženosti pčelinjim ubodima. Ova tema nije mnogo zastupljena a trebalo bi svakako da jeste.

Pozdrav.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Lecenje pcelinjim otrovom
« Odgovor #5 poslato: Septembar 01, 2016, 13:40:36 »
Ispričaću vam moju priču, iako nema baš nikakvu stručnu potvrdu...
Moja "prija"(tako se kod nas u Sremu oslovljava mati od moje snahe), me svaki put moli:"Nemoj da mi donosiš ni cveće ni kafu, ni viski...uvek kad dolaziš donesi mi pčele!"
Naime, svaki put ja ponesem 5-6 pčela u teglici i pustim da je bocnu, po jedna u nadlaktice, po jedna u ramena i 1-2 u kičmeni deo (treći-četvrti pršljen). Prija mi se kune, da nakon te i još jedne seanse, nestaju (ili bar daleko ublažavaju) nesnosni bolovi - koje inače, trpi. I ne samo to, nakon tog bockanja vraća joj se i kompletno raspoloženje (što nije teško razumeti - nakon prestanka bolova...)


Napominjem, ja ne znam čak ni dijagnozu, pravu, od koje ta žena boluje. To su oni uobičajeni bolovi - mi to često krstimo kao " reuma".

Van mreže milosav moretic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Jelenac (opstina Topola)
Odg: Lecenje pcelinjim otrovom
« Odgovor #6 poslato: Septembar 05, 2016, 09:36:21 »
 Gos. Lazicu, pa stvarno nema smisla da neznate dijagnozu bolesti rodjene prije. Ne lici mi to na Vas, koliko Vas poznajem sa ovog foruma i nadm se da cete se malo vise potruditi oko roda rodjenog.
 Stupio sam u vezu sa mojim rodjakom veterinarom, mojim malim batom a kako on radi u Nisu rekao mi je samo par podataka: ono sto sam izneo u mom prethodnom postu, samo sto nemora da bude kuk, nego moze i koleno a i skocni zglob i sa progresivnim povecanja broja pcela koje treba da vas ujedaju svakoga dana, negde za 20. dana treba da vas ujede, odnosno treba da pustite da vas ujede, kako je on rekao 108. pcela. To se naravno moze i izracunati. Tu terapiju je dao, kako mi on rece gos. Nijaz Abadjic i sve je lepo izlozeno i prezentovano u knjizi pomenutog gos. koju on ima i koju ce mi dati kada bude prvom prilikom u Sumadiji. Ima on jos literature o terapiji sa pcelinjim otrovom, dace mi je a sve to cu nastojati da ovde iznesem.
Pozdrav iz Sumadije