Autor Tema: Kako ustanoviti iz koje je košnice izašao roj prvenac?  (Pročitano 25428 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pero perić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Đakovo
Odg: Kako ustanoviti iz koje je košnice izašao roj prvenac?
« Odgovor #15 poslato: Februar 20, 2013, 22:40:44 »
Znači sječe se sve do druge strane...,od Umeljića imam U svijetu pčela i tamo je dobro opisan uzgoj Je nterom ali on se previše drži objašnjenja rada sa DB i samo sa DB a ja imam LR.Sretali na forumu se do sada nismo al u nekoliko tema sam zapamtio tvoje postove a posebno u onoj temi gdje si najavljivao odustanak od pčelarenja(tužno i sjetno),nadam se da si se predomislio!
Pozdrav
I ako neko ima slike presađivanja matičnjaka bilo bo dobro da ih stavi na forum.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Kako ustanoviti iz koje je košnice izašao roj prvenac?
« Odgovor #16 poslato: Februar 20, 2013, 22:49:20 »
Znači sječe se sve do druge strane...,od Umeljića imam U svijetu pčela i tamo je dobro opisan uzgoj Je nterom ali on se previše drži objašnjenja rada sa DB i samo sa DB a ja imam LR.Sretali na forumu se do sada nismo al u nekoliko tema sam zapamtio tvoje postove a posebno u onoj temi gdje si najavljivao odustanak od pčelarenja(tužno i sjetno),nadam se da si se predomislio!
Pozdrav

Davno se predomislio. Ustvari, nisam se predomislio, nego nisam mogao odustati. Nisam vjerovao da su pčele tolika "droga". Drugi mi govorili, nisam vjerovao. Sad vjerujem. Inače, ja ti se učim na svojim greškama, to je istina ma kakva bila i ma kakvu sliku ko o meni stvorio.

Jeste, tu Umeljić odlično, i slikom i riječju, objašnjava rad Jenter aparatom (prema ovoj mojoj vrapčjoj pameti: plastična igračka za unazađivanje pčelarstva). Inače, Umeljić se dobro dosjetio: i knjige mogu dobro zamediti.

Da, siječeš sve do druge strane i nikako ne diraš matičnjak i nosiš ga u prirosnom položaju.

Inače, dokle si dogurao? Broj društava? Stanje? Vrcanje? Zdravlje (tvoje, porodice i pčela)? Buduće namjere?

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Odg: Kako ustanoviti iz koje je košnice izašao roj prvenac?
« Odgovor #17 poslato: Jul 31, 2018, 07:01:58 »
Значи ако из неке кошнице која се роји изађе рој првенац, може се очекивати да изађу још два роја?
Моји су у суботу ухватили рој на вишњи на пчелињаку, а јуче још један на јабуци и док сам ја стигао до пчелињака имао сам прилику и ја да скинем један ројић са крушке..
„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"