Autor Tema: Još malo o pčelarskim vagama...  (Pročitano 14816 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Krešo Lesan

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: slavonija sibinj
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #15 poslato: Decembar 15, 2016, 10:26:27 »
Dali ina netko iskustva sa Optical SMS Vagama navodno su dobre i pokupile dosta nagrada na natjecanjima.

http://www.smsvaga.com/index.php
Do or do not, there is no try!

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #16 poslato: Decembar 19, 2016, 21:46:56 »
Kolega Bojane, Nisu merne ćelije toliko skupe problem je sto u srbiji se nemogu naci u maloprodaji već ih Sertifikovane firme nabavljaju  iz inostranstva i ugradjuju u svoje vage, i ne pustaju ih u prodaju samostalno a ako ih i puste onda su cene kao sto vi kazete ogromne, upravo zadnjih mesec dana radim na jednom projektu sa mernim celijama i uskoro cu objaviti rezultate ... sto se tice kineskih digitalnih vaga one imaju temperaturnu oscilaciju pri merenju jer "Tačno" mere na tem od 10- do 40 Stepeni, u tim vagama se nalaze 4 senzora  koji pojedinacno mere do 40 kg i imaju slabe mostove tako da dolazi do deformacije  mosta i samim tim i tacnosti vage...
....
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #17 poslato: Decembar 19, 2016, 22:44:02 »
Probaj da provjeriš HBM mjerne ćelije pošto su. Rade i kinezi solidne mjerne ćelije ali i bofl pa je teško radvojiti dobro od lošeg ali cijena mnogo govori. Mjerni sistemi se zavisno od namjene i gabarita obično sastoje od više mjernih ćelija i tu kinezi nisu ništa izmislili ni pogriješili. Jednostavno cijena vage govori dosta o kvalitetu.
Osim toga nije sa mjernim ćelijama završena priča o problemima. Za dobar mjerni sistem tu priča tek počinje. Elektronski pretvarači, pojačivači, filteri i ostali sklopovi isto kao i mjerne čelije imaju svoje prednosti i nedostatke pa je sve to dosta kompleksno. Sklepati nešto što mjeri nešto nije teško. Dobar mjerni uređaj koji radi u svim uslovima pa i onim ekstremnim i to pouzdano, to traži mnogo truda. Krajni rezultat obično nije jeftin. To kažem kao neko ko se bavio raznim problemima pa i problemima vaganja u industriji.
Kao pčelar kažem da će većinu nas pčelara zadovoljiti i kompromisna jeftinija rješenja. :)

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #18 poslato: Maj 07, 2017, 20:12:04 »
Dejan Vučić iz Trstenika je počeo proizvodnju ovakve vage, i ja očekujem komentare i iskustva korisnika vage.

Јел има неки контакт како наћи човека и купити вагу?
„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #19 poslato: Avgust 27, 2017, 14:01:31 »
Evo mene i ovdje poslije duže vremena.

Ovdje nisam pisao ali sam ipak nešto radio na ovu temu. Tokom ovog proteklog perioda sam uradio nekoliko prototipova elektronskih vaga gdje sam testirao određene funkcije i rješenja.
Proces nije završen još uvjek ali prije par dana sam sastavio jednu "pregibnu" vagu sa kojom sam uradio kontrolno vaganje mojih košnica.
Vaga je po načinu finkcionisanja slična onoj koja se može vidjeti na videu iz moje prve poruke u ovoj temi ali ja nebih bio ja kada nebih dodao ponešto svoje pa tako moja vaga ipak nudi neka po mom viđenju bolja rješenja i poboljšanja.

Kompletna mehanika vage, elektronika i firmware tj. program za nju su napravljeni od nule tj. nije korištena neka kućna vaga i sl. pa vaga može da se unapređuje i dorađuje u svakom pogledu što joj svakako slijedi jer je ovo ipak još prototip.

Bilo bi fino da se okači i koja fotografija ali nisam je slikao jer ima još da se doradi i ofarba. Biće i slike obećavam samo strpljenja.

Pozdrav svima...

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #20 poslato: Avgust 28, 2017, 15:32:27 »
Kod Brata ima nekih novina a ne prijavljuje a ... :)  čuvaš patent  ... :)

Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #21 poslato: Avgust 28, 2017, 18:26:09 »
Jok bratac nema čuvanja ni skrivanja biće sve viđeno samo polako...  ;)

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #22 poslato: Avgust 29, 2017, 18:00:06 »
Dejan Vučić iz Trstenika je počeo proizvodnju ovakve vage, i ja očekujem komentare i iskustva korisnika vage.

Јел има неки контакт како наћи човека и купити вагу?
Ima tu na forumu čak svoju temu.

Van mreže Sasa Blagojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 245
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bratujevac
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #23 poslato: Avgust 29, 2017, 20:34:55 »
Ja sam je uzeo prosle godine i mogu da kazem da je promasena investicija, dobijeni rezultati variraju i do 5kg + -. Ako jedan senzor ne nalegne kako treba rezultati su i gori, pa se posle mislis koji rezultat je dobar

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #24 poslato: Avgust 31, 2017, 10:52:06 »
U svom dosadasnjem iskustvu i radu sa kolegom Bijanom Šušnjarom na nekom našem ako smem da kazem zajedničkom projektu ali više njegovom ja dodjem kao šegrt ( učenik ) na rezultat očitavanja utiče mnogo toga ali glavni razlog je kvalitet Merne ćelije pa sve ostalo...

Što se tiče Bojanove vage iskreno verujem i znam da će to biti jedna veoma dobra vaga jer Bojan ne skida delove sa kineskih vaga već kompletnu vagu radi od nule kao sto je vec i naveo u svom postu i vodi racuna na svaku sitnicu ...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #25 poslato: Avgust 31, 2017, 11:52:23 »
Miloš ne štedi riječi hvale kako vidim. Ja ću biti malo skromniji. :)

Loše a jeftino i dobro a skupo nije teško napraviti. Dobro a jeftino, e to je već umjetnost.

Ja tražim mjeru negdje između a to mora nositi i neke male kompromise sa sobom koji nadam se neće narušiti upotrebljivost kompletnog uređaja ali nije na meni da o tome sudim. To će reći praktična upotrebljivost vage.

Ostaje da se vidi, samo strpljenja...

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #26 poslato: Avgust 31, 2017, 12:13:41 »
Daće Bog...

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #27 poslato: Avgust 31, 2017, 12:45:35 »
Reči hvale su na mestu i svaka je zasluzena druze jer znam sta si sve uradio do sada a sta te sve jos čeka od posla i opet kazem iskreno verujem da ce sve biti profi odradjeno kao sto rece samo strpljenja...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Čulić Đurđe

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Manđelos
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #28 poslato: Avgust 31, 2017, 15:41:12 »
Апилогер дигитална вага са см картицом је 250 евра и планирам да је купим ускоро.Веома добар квалитет ваге и батерија држи 90 дана!

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Još malo o pčelarskim vagama...
« Odgovor #29 poslato: Avgust 31, 2017, 22:14:30 »
Neznam kako kod vas, ali kod nas država sponzorira nabavku pčelarske opreme tako i vage. Mene Apiloger izašao manje od 100€