Autor Tema: Rodna Voja vaš VIDEO  (Pročitano 6931 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Darko Vujičić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Ivanča
Rodna Voja vaš VIDEO
« poslato: April 09, 2015, 17:03:41 »
Evo teme koja bi posluzila da osim u slici(fotografiji)košnicu Rodna Voja kao i krajolik u kome se nalazi vidimo i iz jedne druge perspektive tj.putem vaših sopstvenih video zapisa.Da osim spoljasnjosti po potrebi zavirimo i u unutrasnjost ove najsavrsenije radne zajednice .





« Poslednja izmena: April 09, 2015, 17:27:57 od strane Global Moderator 3 »

Van mreže Bojan Belinsan

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: kikinda
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #1 poslato: April 09, 2015, 19:52:52 »
pozdravljam otvaranje ovakve teme
odlicna ideja :)

Van mreže Darko Vujičić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Ivanča
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #2 poslato: April 09, 2015, 20:18:35 »
Hvala Bojane  :) ,pozdrav!pa izvolte i evo prilike da vidimo i tvoje snimke i svih kolega ovde da   zajedno pratimo kako se drustva iz dana u dan razvijaju kako se leta prosiruju i postaju sve gusća i tesnija sa pčelama...Naročito bih voleo da ovde svoja drustva prikazu i kolege sa još OOOOOZBILJNIM brojem RV kosnica ali bar meni nista manje pažnje neće zaokupiti   čaki i kolege sa jednim jedininim društvom(voleo bih da vidim RV iz svih krajeva i sa svih kontinenata)..Danas je bio jedan dan koji je vise licio na početak i prvu dekadu Marta a ne Aprila ali su se pčelice otimale za svaki zrak sunca i priliku da sto vise "ispeglaju"ove nagle vremenske promene.Elana i radnog raspolozenja im uopšte nije zapinjalo i to na jedva nekih 13,14stepeni  :)

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #3 poslato: April 09, 2015, 20:52:46 »
Momci svaka čast za temu!
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #4 poslato: April 09, 2015, 21:34:26 »
Hvala Bojane  :) ,pozdrav!pa izvolte i evo prilike da vidimo i tvoje snimke i svih kolega ovde da   zajedno pratimo kako se drustva iz dana u dan razvijaju kako se leta prosiruju i postaju sve gusća i tesnija sa pčelama...Naročito bih voleo da ovde svoja drustva prikazu i kolege sa još OOOOOZBILJNIM brojem RV kosnica ali bar meni nista manje pažnje neće zaokupiti   čaki i kolege sa jednim jedininim društvom(voleo bih da vidim RV iz svih krajeva i sa svih kontinenata)..Danas je bio jedan dan koji je vise licio na početak i prvu dekadu Marta a ne Aprila ali su se pčelice otimale za svaki zrak sunca i priliku da sto vise "ispeglaju"ove nagle vremenske promene.Elana i radnog raspolozenja im uopšte nije zapinjalo i to na jedva nekih 13,14stepeni  :)

Браво Дарко, лепо је што си отворио ову тему.
Имам дигитални фотоапарат који не користим јер нити имам времена, нити знам да га користим. Телефоном такође не знам да рукујем како би то требало. Слике са телефона НЕ ЗНАМ да пребацим на рачунар нити имам вољу за учењем. Све је то сасвим једноставно за млађе људе али ја сам срећан што знам да овде пошаљем поруку.
Као што видите нисам ни једну слику поставио сигурно задњу годину дана, заправо ћерка ми није поставила ни једну слику јер нећу да је стим оптерећујем.
Имао бих ја много тога да објавим од рада са РВ кошницама, рада са ЕВ кошницама са РЕВ комбинацијом, све у разним годишњим добима, затим употреба Нозевоја, употреба Брстивара током летњег периода и много много тога али, али, али само када би неко други био на мом месту!

Имамо најсавременију технологију рада на свету, најекономичније кошнице, најбржи развој пчелињих заједница, најлакши рад са пчелињим заједницама, заправо најприхватљивије кошнице нашој раси пчела, најделотворније лекове против ноземозе, кречног легла, вароатозе и разних вируса, најделотворнији еколошки препарат на свету против варое али нема ко да све то пусти у свет.

Стање је за сада такво а када ће бити другачије сам Бог то зна. Верујем да је то нека Божија воља. Ко зна што је то добро? 

Поздрав свима...

Сасвим случајно, проналазач РВ и ЕВ кошница, Прелазних РВ и ЕВ наставака, Брстивара, Нозевоја и домаћин овог форума моја маленкост Војо Брстина.. 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže milosav moretic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Jelenac (opstina Topola)
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #5 poslato: April 09, 2015, 21:48:27 »
Svaka cas Darko,pa se nadam da cemo u buduce imati na uvidu vise ovakvih zapisa.

Van mreže Darko Vujičić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Ivanča
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #6 poslato: April 09, 2015, 22:10:05 »
Vojo malo li je od Vas sto ste nam omogucili ovako savremen a opet jednostavan nacin pcelarenja sa kosnicama kakve su RV,EV i REV..Posao nas mlađih i svakodnevnih korisnika modernih int.komunikacija drustvenih mreza i sl. je da ih zajedno sa Vasim komentarima priblizimo svima i promovisemo tj.popularizujemo.Da jednostavno svi vide kako izgleda kada se i u praksi primeni  Vas nacin i princip pcelarenja a i prepatati poput Nozevoja,Brstivara i dr..Jeste malo ovo konvertovanje video formata za forume komplikovanije.Ali od Vas ocekujemo samo komentar i eventualno zapazanja na snimcima nekog previda i propusta koje Vase iskustvo primeti a nasem neiskustvu promakne.Jos jednom hvala svima na podrsci @Miroslav Jovanovic,Voja Brstina,Miroslav Moretić :)

Van mreže Darko Vujičić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Ivanča
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #7 poslato: April 09, 2015, 22:40:52 »


cit:"Сасвим случајно, проналазач РВ и ЕВ кошница, Прелазних РВ и ЕВ наставака, Брстивара, Нозевоја и домаћин овог форума моја маленкост Војо Брстина.." 


Zaista mi namera nije bila niti jednog trenutka loša ponajmanje ako ste me pogresno shvatili da sebe potpisujem ili nedaj boze se kitim tuđim perijem ja sam samo jedan običan početnik kome se Vaš pristup pčelarstvu dopao i neko ko zeli da sto vise ljudi sazna za sve dobre osobine proizvoda čijih ste Vi pronalazač a ja korisnik ...Pozdrav svima!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #8 poslato: April 09, 2015, 22:47:07 »
Дарко пријатељу само напред, нисам имао намеру да наглашавам да си ти корисник ових наших решења него да пчеларство и ове информационе технологије уопште нису усклађене, барем што се мене тиче. Џаба ми сва решења када не знам на прави или на најбољи начин да их приближим младим пчеларима

Само напред са представљањем свог рада и мени је задовољство што то приказујеш.

Поздрав свима...
 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Darko Vujičić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Ivanča
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #9 poslato: April 09, 2015, 22:55:20 »
Hvala jos jednom i drago mi je da ste to tako i razumeli ..Tu smo mi ostali da pomognemo i usklađujemo tj.priblizavamo naravno uz Vašu nesebičnu pomoć i beskrajno strpljenje i odgovore na sva moguća pitanja...

Van mreže Aleksandar@Hristovski

  • Gost
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bitola
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2015, 23:07:18 »
Evo i ja da stavim svoj video.



Ovo su moje RV kosnice i tretman oksalnom kiselinom  u novembru 2014 godine. Pozdrav ....
« Poslednja izmena: Jul 13, 2015, 06:25:15 od strane admin »

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #11 poslato: Jul 12, 2015, 16:03:19 »
Kolega Aco ovo je zaistalep prikaz upotrebe oksalne kiseline ali i odličnog stanja i snažnih zajednica u RV košnicama tokom zime 2014. godine.
Nadam se da će biti i novih snimaka sa ceđenja meda.

Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Milojko Vasic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 115
  • Lokacija pčelinjaka: Bajina Basta
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #12 poslato: Jul 12, 2015, 19:34:56 »
Sudeci po snimcima ovi nije bilo vreme za tretman. Kako si odredio broj ulica kada nepostoji formirano klube?

Van mreže Darko Vujičić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Ivanča
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #13 poslato: Februar 09, 2016, 13:22:09 »
Evo mene da pokušam da dam svoj skromni doprinos aktuelizaciji ove već po malo zaboravljene teme.Slučajno zajedničko za ove video objave je 9-ti.Prošle godine April a ove 2016 Februar.Ima još snimaka ali učinilo mi se interesantnim objaviti aktivnost pčela na današnji dan u odnosu na April 2015,a odabrao sam da u kadru budu dva mlada proslogodisnja roja.Ovaj u prvom planu zazimljen je u jednom nastavku(podnjaca+1)a ovaj sto se skraja vidi zazimljen je u dva nastavka (podnjača+2)prvi je(prirodni) uhvaćen prilikom pokušaja bekstva :) dok je ovaj drugi mozda rogobatno zvuči "veštački"nastao(deljenjem) premeštanjem sa jedne košnice gde sam u jednom trenutku(nakon bagrema) imao dve matice jednu u prvom i jednu iznad MR u drugom nastavku.Da ne bih ostao bez jedne od njih ko je pratio moje objave(mogao je čitati u nekoj od tema) formirao sam novo društvo to je ovo koje se vidi u "drugom planu"Ovaj snimak napravljen je jutros između 10:30 i 11h dakle kasnije je aktivnost bila još i veća gde nalaze ove količine polena ne znam jer u blizoj okolini nisam video neka ozbiljnija "izvorišta"...Koliko će ovo prerano buđenje prirode koristiti ili škoditi PZ o tome verovatno iskusniji praktičari i nauka imaju ili će imati odgovor,za mene je to bar za sad stvar analize i upoređivanja.

https://youtu.be/wOl6W0Tnaus

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Rodna Voja vaš VIDEO
« Odgovor #14 poslato: Februar 09, 2016, 22:59:49 »
Evo od mene jedan video od danas. Vole novu gajbu. :) Pozdrav svima.

https://www.youtube.com/watch?v=lLXySC3ibTY