Autor Tema: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE  (Pročitano 62478 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krsto davidovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 18
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakovica - Suncani breg
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #15 poslato: Maj 26, 2012, 23:16:00 »
Ako spore nozeme cerane uginu na plus 50 stepeni , da li je dozvoljeno od meda iz drustava koja su uginula od nozeme cerane praviti sirup za prehranu rojeva . Voda kljuca na sto stepeni i mislim da bi spore nozeme uginule.


Van mreže Savo Tadić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 76
  • Pol: Muškarac
  • ...samo vas posmatram ....
  • Lokacija pčelinjaka: Stanisic
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #16 poslato: Maj 27, 2012, 00:37:55 »
Ako spore nozeme cerane uginu na plus 50 stepeni , da li je dozvoljeno od meda iz drustava koja su uginula od nozeme cerane praviti sirup za prehranu rojeva . Voda kljuca na sto stepeni i mislim da bi spore nozeme uginule.


spore nozeme cerane izdrazavaju  do 120 stepeni, do 50 stepeni izdrzava nozema apis

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #17 poslato: Maj 27, 2012, 07:57:23 »
spore nozeme cerane izdrazavaju  do 120º
Треба кувати у добром експрес лонцу.
Повећањем притиска повећава се температура кључања воде. Обрнут случај је кад планинари кувају чај на великој висини где вода прокључа на око 50º. Тешко је да се поверује па смо сви гурали прст у воду кад кључа.

Na mreži Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #18 poslato: Avgust 15, 2012, 22:47:29 »
Ako spore nozeme cerane uginu na plus 50 stepeni , da li je dozvoljeno od meda iz drustava koja su uginula od nozeme cerane praviti sirup za prehranu rojeva . Voda kljuca na sto stepeni i mislim da bi spore nozeme uginule.


spore nozeme cerane izdrazavaju  do 120 stepeni, do 50 stepeni izdrzava nozema apis

Hajde da malo obnovimo temu.

Dobro bi bilo ispitati na nekom institutu kako Nozevoj deluje na spore nozemoze.

Poznato nam je da svaka zajednica koja je obolele od nozemoze posle dva tretmana-prskanja  Nozevojom bude potpuno izlečena.


Pozdrav svima.....

Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #19 poslato: Septembar 02, 2012, 01:23:16 »
Vojo,
Ova tvoja tvrdnja povlači za sobom drugu, a to je da si pouzdana i poštena ličnost. Zbog toga jedva čekam da probam tvoje preparate zajedno s kolegama iz mog bližeg i šireg okruženja, a ako bi se pokazalo tačnim, potrudio bih se da tvoj lijek dospije u  bar 5 ovdašnjih udruženja.

Pozdrav, svako dobro!

Na mreži Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #20 poslato: Septembar 02, 2012, 01:51:06 »
Kolega Esade,
 Imamo dosta slučajeva da su pčelari posle dijagnostikovane nozemoze na uzorcima koje su spremali na institute,  upotrebili Nozevoj i njime u dva navrata po mojim preporukama preprskali svoje pčelinje zajednice i da su im sledeći poslati uzorci bili potpuno ispravni sa potvrdom od strane instituta da su pčele izlečene.

Još pre tri godine iz Veterinarskog Specijalističkog Instituta u Zrenjaninu zvao me tadašnji dirktor Instituta Vladimir Bursać da mi zahvali za Nozevoj i saopšti da svi oni pčelari koji koriste Nozevoj u lečenju pčela od nozemoze a koji su poslali uzorke na ispitivanje na institut imaju uredne rezultate i zdrave pčele.

Prošle godine ako ne već i pretprošle godine dugogodišnji i iskusni pčelar Slobodan Topalović iz Šabca spremio je 6 uzoraka na ispitivanje na institut (valjda u Šabac) i za svih 6 je dobio pozitivan rezultat što znači da su mu pčele bile obolele. Nakon toga od mene je poručio Nozevoj i posle samo dva tretmana to jest prskanja Nozevojom ponovo je spremio uzorke na institut na ispitivanje. Za svih 6 uzoraka dobio je negativan rezultat na prisustvo nozemoze, to jest uredan rezultat i potvrdu da su mu pčele izlečene.
 Posle dobijenih rezultata Slobodan me nekoliko puta zvao telefonom da mi se zahvali što su mu pčele nakon višegodišnjih problema sa nozemozom potpuno izlečene.

Do danas u svetu ne postoji delotvorniji lek na nozemozu ceraneu od Nozevoja.
To se lako može proveriti na bilo kom veterinarskom institutu.
Sve će to vreme da dovede na svoje mesto.

Pozdrav svima....
« Poslednja izmena: Septembar 02, 2012, 02:21:10 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #21 poslato: Septembar 02, 2012, 21:29:15 »
Vojo,

Vjerujem da nisi pogrešno protumačio moj post.

Nemam razloga da ti ne vjerujem, ali ipak jedna sugestija: čuvaj u pisanom obliku sve te dokaze o kojima si govorio. Zatrebaće, to znaš, jer ljudi su takvi da će ti i poslije 30 godina poznanstva tražiti ličnu kartu. Bar ti si to leđima i dušom iskusio i platio.

Moja ponuda, naravno, s najboljim namjerama - ostaje i pripomoći ću koliko mognem.

Pozdrav, svako dobro!

Na mreži Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #22 poslato: Septembar 02, 2012, 21:43:12 »
Sve je u redu Eso, ja sam sve navode napisao sa namerom da i oni pčelari koji sumnjaju u dejstvo Nozevoja, naprave isti po opisanoj recepturi, upotrebe opet na opisan način, uzmu uzorke sa svih pčelinjaka i pošalju na neki od instituta a zatim da uporede rezultate pre i posle upotrebe Nozevoja.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Azem Tursić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #23 poslato: Septembar 02, 2012, 22:06:02 »
Danas je Vojo najteže dokazati i pokazati očigledne stvari.O Nozevoju sam se već pozitivno izjasnio.
Danas sam primijetio da pčele posjećuju mjesto gdje sam bacio trop poslije estrakcije.
Još jedno pitanje:Da li se može sa jednom čajnom mješavinom dva puta vršiti estrahovanje?
Lijep pozdrav i svako dobro!

Na mreži Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #24 poslato: Septembar 03, 2012, 00:00:42 »
Kolega Azeme, mislim da se značajno gubi na kvalitetu ako se ponovo vrši ekstrakcija. Posle dobrog ceđenja ostaje veoma malo lekovitih sastojaka u bilju.

Pozdrav svima....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #25 poslato: Septembar 09, 2012, 20:14:49 »
U galonu su svi dodaci stavljeni prije tri dana ,
 a oko nedelje ce biti spremno za dodavanje u sirup 2% ,
i jos jedno tretiranje po ramovima ali razblazeno ,
  pozdrav

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #26 poslato: Septembar 09, 2012, 20:23:57 »
Prošple nedelje sam prihranjivao pčele sirupom u koji sam dodao KAS-81. Za KAS lako nabavim sirovine, a čaj je lakše pripremiti od ekstrakta. Ove godine, jednostavno imam manjka vremena, ali do kraja septembra napraviću i nozevoj kojim ću da povremeno pršćem pčele. Pozdrav.

Van mreže Lorant Kovac

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Backa Topola,kadrovska skola
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #27 poslato: Septembar 19, 2012, 20:43:33 »
Zdravo Vojo,imas li mozda Nozevoj na prodaju

Na mreži Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #28 poslato: Septembar 19, 2012, 21:33:07 »
Zdravo Vojo,imas li mozda Nozevoj na prodaju

Dobro veče kolega Lorant.
Samo mi na PP javi koliko ti treba.

Pozdrav iz Novog Miloševa za Bačku Topolu.

Pozdrav takođe i svim ostalim kolegama.......
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Jasmin Ucambarlic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: BUGOJNO
Odg: NOZEMOZA-ZNACI BOLESTI I NEOPHODNE MERE
« Odgovor #29 poslato: Septembar 23, 2012, 20:15:30 »
Pitao bih iskusnije kolege danas sam na pčelinjaku primjetio par pčela kako skakuču a nemogu da polete.Kad izvučem zaoku u crijevu je nagomilano izmeta veličine zrna rize boje mutno  zute. Molio bi da mi neko objasni sta je to.Zimska hrana spremna prskano i u sirup dodat nozevoj.