Autor Tema: Najnovije vesti  (Pročitano 6034 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Radovic Dragan

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
    • www.parketarski-radovi.rs
  • Lokacija pčelinjaka: Bukulja
Najnovije vesti
« poslato: Decembar 20, 2012, 14:56:41 »

Van mreže Radovic Dragan

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
    • www.parketarski-radovi.rs
  • Lokacija pčelinjaka: Bukulja
Odg: Najnovije vesti
« Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2012, 18:02:23 »
Naucnici kazu da varoa siri smrtonosan virus za pcele, i da je to uzrok masovnog izumiranja pcela

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Najnovije vesti
« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2012, 18:08:56 »
Da varoa širi kojekakve viruse slušam na predavanjima desetak zadnjih godina. Ako je tako onda je problem veoma lako rešiti. Rešimo problem varoe, što i nije više neko posebno umeće, i problemi sa virusima su rešeni. Moje je mišljenje da se pčela srela sa virusima i pre nego što smo mi postojali kao vrsta. Pčela se u prošlosti znala boriti protiv njih i bez uplitanja čoveka. Zadnjih godina su virusi možda uzrok propadanja pčelinjih zajednica ali samo zahvaljujući čoveku i njegovoj alavosti. Pozdrav.

Van mreže Radovic Dragan

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
    • www.parketarski-radovi.rs
  • Lokacija pčelinjaka: Bukulja
Odg: Najnovije vesti
« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2012, 19:18:56 »
I ja se slazem sa Vama.  Nije mi bas logicno da su pcelari toliko bili neodgovorni i da su dozvolili da se varoa toliko razmnozi u  njihovim pcelinjacima i da dodje do ovolikog izumiranja pcela u svetu. Samo prenosim vesti.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Najnovije vesti
« Odgovor #4 poslato: Decembar 20, 2012, 19:46:35 »
U tome i jeste stvar. Pčelari su bili mnogo neodgovorni. Kolega Dragane, samo ti prenosi vesti, to je dobro. Pozdrav.

Van mreže Radovic Dragan

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
    • www.parketarski-radovi.rs
  • Lokacija pčelinjaka: Bukulja
Odg: Najnovije vesti
« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2014, 12:10:31 »
Naucnici sada pokusavaju da  pomocu malih senzora koje ce pcele nositi na sebi saznati nesto vise o CCD-u. Oko 5 hiljada pcela ce u narednih 2 meseca nositi 2.5 mm senzore. Senzori ce biti postavljeni na ledja pcele. Naucnici ce tako moci da prate uticaj raznih pesticida na pcele. Videcemo kakvi ce biti rezultati


http://www.theguardian.com/environment/2014/jan/15/scientists-fit-honey-bees-with-tiny-sensors-to-study-decline-of-colonies

Van mreže Никола Маодуш

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 616
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Лединци, 184 m n.v.
Odg: Najnovije vesti
« Odgovor #6 poslato: Mart 02, 2015, 12:47:49 »
Ових дана ми је неколико пријатеља послало линкове ка једној занимљивој теми. Ради се о изуму оца и сина из једне пчеларске породице у Аустралији:
https://www.indiegogo.com/projects/flow-hive-honey-on-tap-directly-from-your-beehive
http://www.iflscience.com/technology/better-beehive-looks-sweet-aspiring-apiarists

Мислим да је идеја добра, мада заобилази доста тога што пчеларство и чини интересантним...

Поздрав

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Najnovije vesti
« Odgovor #7 poslato: Mart 02, 2015, 19:08:13 »
...мада заобилази доста тога што пчеларство и чини интересантним...


Upravo tako, vecu glupost nisam video...covek sto ume da izmisli to voz povuci ne moze...Bog je stvorio najsavrsenije zivotinje pa i pcele, a ova dva "pronalazaca" bolje da idu cuvati ovce po Australiji nego se trpati negdje gdje im nije mesto...nije svacije ni po putu urinirati.
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže Radovic Dragan

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
    • www.parketarski-radovi.rs
  • Lokacija pčelinjaka: Bukulja

Van mreže Bojan Belinsan

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: kikinda
Odg: Najnovije vesti
« Odgovor #9 poslato: Jul 07, 2015, 13:29:35 »
Na zalost, sve je tacno...

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: Najnovije vesti
« Odgovor #10 poslato: Mart 27, 2022, 04:13:46 »
Danas sam malo svrljo po prodavnicama u Kalgariju Canada i uvijek zavirim u rafe sa medom,pogledam cijene i odakle je. Ugledao sam pakovanje od pola kile,cijena je 12 canadski dolara oko osam euro.Proizvodjac je Tisamed .Teglica je staklena naljepna solidna a med je do pola tegle poceo da kristalise a gor je tecan,boja mu je zlatno zuta.Miris i ukus mu je dobar po mom misljenju jer nikakva mjerenja i testiranja nisam radio.Kupio sam jedno pakovanje cisto da probam iako imam svog meda.

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: Najnovije vesti
« Odgovor #11 poslato: Mart 27, 2022, 16:19:13 »
Danas sam malo svrljo po prodavnicama i uvijek zavirim u rafe sa medom,pogledam cijene i odakle je. Ugledao sam pakovanje od pola kile,cijena je 12 canadski dolara