Autor Tema: PROCEDURA I POSTUPCI PRILIKOM REGISTROVANJA GAZDINSTVA  (Pročitano 33975 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Драган Николић

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Кочетин 205m
Odg: PROCEDURA I POSTUPCI PRILIKOM REGISTROVANJA GAZDINSTVA
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 31, 2017, 02:21:01 »
Drugo poluvreme...
Iz katastrta me zvali jutros da mi kažu da ipak nisu poslali posedovnu  listu ali da to mogu da učine oni danas ili da dođem ja po nju i odnesem.
Odnesem posedovnu listu u Upravu za trezor, dobijem potvrdu o strukturi biljne proizvodnje, odem u VS...stativa...mora da pošalje mail Upravi za veterinu da mi dodelili ID stajališta na novom pčelinjaku i kaže mi da dođem u utorak...poslednjeg dana. Uz to trebam da platim 64 dinara po košnici Uverenje o zdravstvenom stanju pčela, što za mojih 58 košnica staje 3.712 dinara bez obzira na to što košnice preseljavam u okviru iste opštine!?!?! Živo me interesuje da li je ovo normalno.
PS Nisam stigao ni propise da pogledam koji ovo regulišu ali pčelarstvo polako postaje apsurd...i to težak.
Друже мој напаћени,
зар се не сећаш да нам је преседник рекао: 64 динара за прву за прву кошницу, за остале по 11..
Ал ти не да слушаш нег побеже :))))

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: PROCEDURA I POSTUPCI PRILIKOM REGISTROVANJA GAZDINSTVA
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 31, 2017, 10:25:47 »
Treće poluvreme
U petak 27.10.2017. godine u VS su mi rekli da dođem u ponedeljak 30.10.2017. godine pošto trebaju prvo da prijave stajalište u Upravi za veterinu, valjda, i da to šalju mejlom.
U ponedeljak 30.10. popišem sve košnice u odjavi starog pčelinjaka, u prijavi novog pčelinjaka i u popisu košnica...predam, platim 64 x broj košnica i čekam. Prođoše pola sata donosi mi potvrdu u kojoj je inače jedna košnica manje?!?!?! ŠAHMAT!
Ja im to kažem i nastaje drama. Kažu mi da dođem sutra tj. danas 31.10. pošto sve što su prijavili treba da izbrišu i da prijave ponovo...a to je mnogo posla koji zahteva vreme.
Danas četvrto poluvreme odem po potvrdu i kažu mi da nije gotovo i da dođem u 12,oo sati...odiseja se nastavlja!?!?!?
Lakše bih dobio diplomu na nekom od fakulteta nego potvrdu da sam prijavio košnice...Sve mi se čini da je jednostavnije gajiti krokodile, nosoroge i žirafe nego pčele!

Drugo poluvreme...
Iz katastrta me zvali jutros da mi kažu da ipak nisu poslali posedovnu  listu ali da to mogu da učine oni danas ili da dođem ja po nju i odnesem.
Odnesem posedovnu listu u Upravu za trezor, dobijem potvrdu o strukturi biljne proizvodnje, odem u VS...stativa...mora da pošalje mail Upravi za veterinu da mi dodelili ID stajališta na novom pčelinjaku i kaže mi da dođem u utorak...poslednjeg dana. Uz to trebam da platim 64 dinara po košnici Uverenje o zdravstvenom stanju pčela, što za mojih 58 košnica staje 3.712 dinara bez obzira na to što košnice preseljavam u okviru iste opštine!?!?! Živo me interesuje da li je ovo normalno.
PS Nisam stigao ni propise da pogledam koji ovo regulišu ali pčelarstvo polako postaje apsurd...i to težak.
Друже мој напаћени,
зар се не сећаш да нам је преседник рекао: 64 динара за прву за прву кошницу, за остале по 11..
Ал ти не да слушаш нег побеже))
 
Dragane, ja sam mislio da je Aleksinčanin to trebao da kaže Veterinarima, a ne samo nama...ovako se bori šut sa rogatim. Da nisam prijavio pod njihovim uslovima ko zna kakvu bi mi kaznu smislili.
 
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi

Van mreže Slobodan Vasilijevic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Cacak
Odg: PROCEDURA I POSTUPCI PRILIKOM REGISTROVANJA GAZDINSTVA
« Odgovor #32 poslato: Maj 26, 2020, 12:49:29 »
Postovani,
Pre svega zelim da pohvalim sam sajt i njegove clanove, pre svega zbog vise nego korisnih informacija za nas pocetnike. Imam i jedno pitanje, koje verujem da pripada ovoj temi. Kako da pronadjem koji veterinar ili veterinarska stanica je nadlezna za moje podrucje?
Hvala na odgovoru

Van mreže Zoran Ristovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 120
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ivanovo