Autor Tema: Dopuna rezerve medom u najlonskim kesicama?  (Pročitano 19190 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dobrica Vulićević

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: SELO GRČAC
Odg: Dopuna rezerve medom u najlonskim kesicama?
« Odgovor #90 poslato: Januar 30, 2018, 21:02:27 »
Па ако има довољно хране, то је добро. Шта ти је ту проблем...
Gledam slike na SPOS-ovom forumu, pčele u dva nastavka. Mislio sam da je klube kod mene malo?!

Edi, vrlo je važno na kojoj temperaturi gledaš klube. Ako je temperatura oko 0 stepeni, klube će biti zbijeno,  ako još ima dosta hrane biće dublje ispod satonoša, pa ćeš da se pitaš gde su pčele. Na 15 stepeni, raširiće se na 6-8 ulica pa ćeš biti zadovoljan.




Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Dopuna rezerve medom u najlonskim kesicama?
« Odgovor #91 poslato: Februar 23, 2018, 23:28:36 »
Додао сам једном друштву које ми прави проблеме мед. Мед није у кеси и није у кристалу – ради се о течном меду посутом по сатоношама и усмереном делом да пада на пчеле.

Детаљније „образложење“ овде, јер је реч о понашању пчела које може бити трагично и за врло јака друштва у одређеним условима (условима који не морају бити толико лоши – нпр. о настаљачи типа Фарар). Образложење је са сликом...

ПС

Како сам ово ефектно осмислио: на овај начин имам једну поруку више. Једна овде а друга тамо. Познато је да ја јурим број порука по узору на кловна Крастија. :) :) :)
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Dopuna rezerve medom u najlonskim kesicama?
« Odgovor #92 poslato: Februar 24, 2018, 10:29:19 »
Pre desetak dana dodao kristalisan med suncokreta po uputstvu Šošića... Juče pogledao par... Odnele polovinu...
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić