Autor Tema: LR8 - da li neko ima iskustva ili razmišljanja  (Pročitano 32913 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: LR8 - da li neko ima iskustva ili razmišljanja
« Odgovor #30 poslato: Jul 20, 2018, 16:12:07 »
Dogovorićemo se preko pp. Pozdrav...

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: LR8 - da li neko ima iskustva ili razmišljanja
« Odgovor #31 poslato: Jul 20, 2018, 20:12:08 »
Није ЛР „осмица“ али је слична...

Данас је Била скидала мед са 3 „седмице“. Додао бих да је од ових седмица напуњено 224 оплодњака и да је премештано легло у друге кошнице. Највише је узето легла (на 7 рамова легла половином априла) из „седмице“ коју сам сликао овде.

Расправа је била око количине меда за врцање. Биља је жешћи оптимиста и тврди да може бити и 20 кг по друштву (односи се на 20 „седмица“ које су сељене на сунцокрет), а ја сам тврдио да ће бити далеко мање. Иначе скупа смо се сложили да њих селимо да прикупе око 70 % зимнице и ништа више. Онда је Биља отишла и донела просечно :) попуњене рамове у наставак на мерење у кухињу (доносила их је један по један, што ја не бих радио ни да ми плате дневницу :) ).

Неће бити 20 кг, али ће бити добро врцање из „седмица“. Углавном, ја сам промашио у процени, али је оправдање да их ја нисам ни погледао до паше на коју су сељене. У другом наставку су остављени врло јаки венци (Биља каже венчине :) ) са нешто легла.
.
PS

Слике говоре све...било ми је без везе да сликам све рамове: ови су просек
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: LR8 - da li neko ima iskustva ili razmišljanja
« Odgovor #32 poslato: Jul 20, 2018, 21:01:31 »



            Искуство као на сликама бих волео да имам на било ком типу кошнице. Капа доле за овакав просек.

Van mreže Sasa Blagojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 245
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bratujevac
Odg: LR8 - da li neko ima iskustva ili razmišljanja
« Odgovor #33 poslato: Jul 21, 2018, 13:36:10 »
Bravo za Šošiće. Ipak u pčelarstvu ženska ruka je zakon :)

Van mreže Bojan Nekic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 35
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Radosin
Odg: LR8 - da li neko ima iskustva ili razmišljanja
« Odgovor #34 poslato: Decembar 17, 2019, 22:08:22 »
Поздрав људи. Знам да дуго није писано на овој теми, али можда ће неко да се укључи.
Направио сам 30 наставка ЛР8 тако што сам скратио стандардну ЛР10 и планирам да населим у пролеће рано 10ак друштва тј.да пребацим из 10ки.
Кажу да за нијансу брже улазе у ројево стање од 10ки.
Есад ако је за лр10 идеалан бр.рамова 20 дана пре багрема 8р.л. Да ли је и за лр8 тај бр.легла исти или се смањује?

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: LR8 - da li neko ima iskustva ili razmišljanja
« Odgovor #35 poslato: Januar 27, 2020, 11:56:55 »
Поздрав људи. Знам да дуго није писано на овој теми, али можда ће неко да се укључи.
Направио сам 30 наставка ЛР8 тако што сам скратио стандардну ЛР10 и планирам да населим у пролеће рано 10ак друштва тј.да пребацим из 10ки.
Кажу да за нијансу брже улазе у ројево стање од 10ки.
Есад ако је за лр10 идеалан бр.рамова 20 дана пре багрема 8р.л. Да ли је и за лр8 тај бр.легла исти или се смањује?


I, kako je prošlo? Zadovoljan ili ne? Primjedbe i zaključci?

Pozdrav, svako dobro!