Autor Tema: Миш у кошници  (Pročitano 5829 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Миш у кошници
« poslato: Avgust 07, 2017, 09:07:03 »



                  И то се ето десило. Јуче сам у једној кошници ( РВ полошка ) затекао миша.
                  Још претпрошлог викенда сам приметио да нешто са овом кошницом није у реду. Она ми је потпуно одвојена од осталих кошница и користио сам је за оплодњу матица и формирање ројева. Пре око месец дана сам је оставио на седам - осам рамова и са стране на подњачу ставио исечен балон са сирупом. Викендом сам додавао по око литар два сирупа али количина пчела се никако није повећавала. Пчеле су почеле да буду и љуте. Овог викенда слаб рад на лету и није било друге него да се провери о чему се ту ради.
                  Пчеле сам напрскао брстиваром и када су се завукле међу рамове одједном из кошнице искочи миш. Скочио ми је право на главу и једва сам га отресао. Чак и када је пао на земљу јурнуо је и почео да ми се пење уз ногавицу панталона. Једва сам га се отарасио. Смучило ми се и згадило све и расформирао сам одмах то друштво , односно пребацио га у нормални РВ наставака. Надам се да онај дебељко кога сам тако лепо хранио пар недеља више неће досађивати.


Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Миш у кошници
« Odgovor #1 poslato: Septembar 13, 2017, 13:20:42 »



              Ове сушне године глодари су се баш намножили. Приликом сређивања стационара , поново , други пут ове године сам налетео на миша. Овога пута је био у резервној опреми која је стајала на стационару. Лепо се угнездио али му је то било задње ове године.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Миш у кошници
« Odgovor #2 poslato: Septembar 13, 2017, 13:50:49 »
Čekaj samo da ojača onaj podmladak što smo videli... neće miševi da privire pčelinjaku.... pozdrav.
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Миш у кошници
« Odgovor #3 poslato: Septembar 13, 2017, 14:06:00 »



Čekaj samo da ojača onaj podmladak što smo videli... neće miševi da privire pčelinjaku.... pozdrav.


                 Мислио си вероватно на ове делије.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Миш у кошници
« Odgovor #4 poslato: Septembar 13, 2017, 19:08:25 »
Kakvi čudni miševi... ;)

Van mreže NikolaMatic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Голочело
Odg: Миш у кошници
« Odgovor #5 poslato: Septembar 10, 2020, 21:48:31 »
Uredno sam svake godine pred zimu postavljao češljeve na letima košnica , dok nisam provalio da imam leglo Smukova na 20 metara od pčelinjaka i više ne postavljam češljeve jer miševa nema u blizini ;D. Uredno kosim travu na pčelinjaku i pazim gde stajem😀 jedan stariji kolega kaže "koji si ti srećnik da imaš kućne zmije".  ;D

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Миш у кошници
« Odgovor #6 poslato: Septembar 11, 2020, 14:22:49 »
Врло исправно размишљање. Најгоре је трпати отров свуда и тиме уништити предаторе који се хране мишевима. Ту су и змије и мачке и сове итд. тровање тла и пропратне појаве тога се подразумевају.

Сви се баве екологијом „ахтоним“ расама (како рече неки чилагер на ТВ) и сличним стварима, а са друге стране трпају отровчине где год стигну.

Змије такође убијају као да ће оне појести децу. И то је погрешно.

Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže NikolaMatic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Голочело
Odg: Миш у кошници
« Odgovor #7 poslato: Septembar 11, 2020, 20:01:18 »
 Hvala kolega Dragane. Poznajem mnoge kolege koje svoje pčelinjake prskaju sa totalom nakon selidbe košnica, kao da samo oni imaju pčele😞 Eto ja sam na primer ove godine svoj pčelinjak sa voćnjakom kosio šest puta negde oko 70 ari zemlje😀 Voćnjak je pun bele deteline, ljutića, mrtve koprive, maslačka itd . Svi živi organizmi utiču jedni na druge, uticajem čoveka ovaj balans se narušava i dolazi do promene u prirodi ili do izumiranja pojedinih vrsta. TREBA SVE DA SE ZAPITAMO ŠTA TO RADIMO!!! Svako dobro