Autor Tema: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU  (Pročitano 12378 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« poslato: April 10, 2011, 21:37:52 »
Danas je u Užicu bilo druženje forumaša sa foruma SPOS-a (naravno, i sa ovog foruma). Skup je započeo dolaskom forumaša sa svih strana koji su došli u naše udruženje gde su se okrepili, zatim smo otišli u posetu prvoj hidroelektrani na Balkanu koja je napravljena na reci Đetinji 1900. godine, posle toga posetili smo pčelinjak Slobodama Marjanovića na Beloj Zemlji, u povratku smo nakratko zastali na starom putu da bi slikali panoramu grada Užica, a druženje se nastavilo u crkvi Sv. Marka a završilo se u obližnjem restoranu. Evo nekoliko slika sa današnjeg druženja. Pozdrav.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #1 poslato: April 11, 2011, 13:27:16 »
Još nekoliko slika...

Van mreže Zika Stojanovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 454
  • Pol: Muškarac
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #2 poslato: April 12, 2011, 08:02:43 »
Hvala kolega Sveto!
Lepo i interesantno!
Ipak, ja ne bih bio ja kada ne bih primetio i ovo:
1. moj dragi prijatelj Vukić jedini sa kravatom - G-din drug bio i ostao,
2. nema nekih "važnih", do sada uvek prisutnih SPOS-ovih forumaša  ;).

Nadam se da ćemo i mi sa ovog, Vojinog foruma biti u prilici da u dogledno vreme organizujemo jedno slično druženje!

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #3 poslato: April 12, 2011, 14:45:34 »
Hvala dragom prijatelju Žiki na opasci.
Da ne bude nejasnoća, druženje SPOS-ovih forumaša u Užicu proteklo je u divnoj atmosveri. Organizacija priprema i realizacija skupa protekla je bez i jedne greške. Mislim da su gosti otišli svojim kućama zadovoljni, bogataiji za nova saznanja i prijateljstva. Tome su značajno doprineli i članovi ovog foruma istovremeno članovi organizacionog odbora druženja, Sveto Stevanović, Petar Lukić i moja malenkost.
Ipak ja moram da primetim da je ogromna razlika između ovog i napred pomenutog foruma. "Veliki brat" je neuporedivo veći a i stariji što mi nadam se uvažavamo.
Razlika je i u demokratiji, toleranciji i atmosveri koja vlada na ova dva foruma. Tu sam apsolutno na strani principa i prakse koju ovaj forum gradi. To je prisutno međusobno uvažavanje, apsolutna tolerancija i potpuno neprimetni urednički tim, koji, koliko ja znam nije brisao ni jednu poruku zbog drugačijeg stava, eventualnih uvreda ili bilo čega sličnog. Čak nema ni jedne varnice između članova foruma, iako se u njemu nalazi veliki broj "nepoželjnih", "konfliktnih", "konzumenata bunike" i sličnih, koji bi po logici, zbog mentalnog sklopa, trebalo da međusobno svakodnevno "ratuju". Umesto toga sloga, mir, tolerancija, uvažavanje i iznad svega potpuna sloboda da pitaš, daš odgovor, izraziš svoj stav, Jednom rečju forum kakav se samo poželeti može.
Pozdrav svima.

Global Moderator 3

  • Gost
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #4 poslato: April 12, 2011, 15:03:37 »
Hvala G-dine Vukiću na lepim rečima uredničkom timu!
Istine radi, nastojimo biti neprimetni, ali i vi drage kolege članovi ovog foruma ste svojim postovima doprineli da budemo neprimetni.
Hvala svima!
Takođe istine radi, bilo je male korekcije po nekog posta i koliko se ja sećam i možda jedne ili dve  izbrisane poruke, ali u ukupnom broju postova to je zanemarljivo malo.
Idemo dalje napred, na opšte zadovoljstvo svih nas!
Normalno bez cenzure i bez ičijeg pritiska ili urgiranja! ;)

Van mreže Željko Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 175
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: sela Radoinja, Miševići
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #5 poslato: April 13, 2011, 18:34:19 »
U svakom slučaju treba pozdraviti druženja forumaša. Čestitke i našim forumašima iz Užica koji su učestvovali u organizaciji. Pošto su to zemljaci kako je moglo biti nego super ;).
Pozdrav iz Nove varoši

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #6 poslato: April 13, 2011, 19:15:04 »
Evo još malo sa druženja forumaša u Užicu.

Pozdrav.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #7 poslato: April 14, 2011, 00:30:19 »
Sve čestitke kolegama iz Užica na dobroj organizaciji. Vrlo je lepo kada su svi zadovoljni: i gosti i domaćini. Kada je već Žika pomenuo, ko nije bio prisutan, a kolega Vukić saopštio ponešto o dobrim odnosima na ovom forumu postavio bih jedno pitanje. Nadam se da to neće kvariti svečanu atmosferu i opšti utisak ovog druženja, koji je izvanredan (i onima koji su bili prisutni i nama koji posmatramo “izveštaje”). Jedna mala senka je pala na čitav događaj. Koji su to članovi foruma koji su uvredili Užičane da budu zamoljeni da se ne prijavljuju jer nisu dobrodošli. Izostalo je bar neko “zvanično” saopštenje. Bilo bi lepo da se tako nešto potvrdi ili demantuje. Koliko sam shvatio pčelari Užica su organizovali druženje ili grešim? Svako od nas “kofliktnih” (a taj sam bio i ja) se može osećati nepoželjnim gostom kod vas, a to baš nije prijatan osećaj. Molio bih kolegu Vukića da razjasni situaciju, ako je u mogućnosti.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #8 poslato: April 14, 2011, 21:25:31 »
       Kolega Šošiću,
Naravno da mogu da razjasnim. Siguran sam da si čitao moje "problematične postove" na SPOS-ovom forumu. Neki su čini mi se brisani.neke teme zaključavane i sl. više se i ne sećam. Traženo je sa najvišeg nivoa da me IO DP Užice kazni isključenjem iz IO i verovatno udalji iz članstva. Ceo IO stao je uz mene i moje stavove a od "Najvišeg nivoa" je IO tražio dokaze za svoje tvrdnje. Obećani su ali ni do danas nisu dostavljeni IO DP Užice. Za "kaznu" užički pčelari su me ponovo birali u rukovodstvo DP. Ipak mislim da ovo nije interesantno za širi auditorijum pa ću ti neke detalje napisati u pp.
     Nema članova foruma koji su uvredili Užičane. To što je Slobodan Marjanović napisao da su dva člana foruma za druženje persona no grata je njegov lični stav, izrečen u afektu, koji je, kolikom znam, promenio nakon što je vraćen u urednički tim. Jedna od dve "nepoželjne" osobe je bila na druženju u Užicu. Druga, koja je izgleda bila "glavna mirođija u čorbi" nije. Te dve osobe su se same javile na forumu u temi "bivši urednik pita". Siguran sam da si ukapirao da su to Dačo i Tanja. Ako nisi pročitaj tu temu, jer ne bih da na bilo koji način dajem svoje ocene. Mislim da ne bi bilo korektno. Kad pročitaš siguran sam da ćeš o svemu izvesi pravi zaključak.
     Još jednom da ponovim Tanja je bila i drago nam je što je došla, a i Dačo, da je došao bio bi korektno primljen.
     Inicijator i organizator druženja bio je Slobodan Marjanović. DP Užice i njegovi članovi, koji su istovremeno i članovi foruma, su se uključili i kao dobri domaćini učinili da forumaše kao drage goste prime i okupe u Klubu DP Užice da ih skromno počaste i učine sve da se prijatno osećaju u našoj sredini. Moja malenkost ispred IO je bila pokretač inicijative da se DP Užice na određen način uključi u ranije planiranu posetu forumaša našem gradu.
     Ti(izvini što ne persiram) iako si "konfliktan" bio bi i meni i DP Užice retko drag gost. Osećaj se pozvanim kad god možeš da dođeš ili te put nanese u Užice.
     
« Poslednja izmena: April 14, 2011, 21:32:42 od strane Milic Vukic »

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #9 poslato: April 15, 2011, 00:47:36 »
Hvala na objašnjenju. Naravno da sam pratio pomenutu temu i da mi je sve bilo jasno. Mada se nisam uključivao, jer kada sam izneo svoje mišljenje na sličnoj temi koja se ticala čisto tehničkog pitanja dobio sa niz niskih udaraca (ispod pojasa, što bi rekli na kvarno). S obzirom da su tome skloni ljudi slabog karaktera koji cene samo svoje mišljenje i svoj sud (i verovatno priznaju samo sud svoje partije ;D)nisam se naričito nesekirao. Važno je da se situacija smirila. Neko amnestiran, neko vraćen, neko razvejao sumnje i svima lepo.
Naravo, ja ne bih bio ja kada bi izostao komentar i o forumima (jer je već bio predmet poruka, tako da ne iskačem iz teme). Moj već poznati stav o radu ovog foruma je da sve štima jer je zasnovano na principu: svako radi svoj posao. I to je ključ uspeha. Kada i ne primetite da na forumu postoje urednici to je vrhunac kulture svih učesnika, ali i vrhunac shvatanja organizacije. Na zvaničnom forumu je iz nekog razloga (meni lično vrlo jasnog), stvarana atmosfera nadređenosti nekih ljudi sa jasnim ciljem da svaki kontraargument bude ismejan i omalovažen. Mogli su da se nesmetano šegače i vređaju ljude, ali ne sa pozicije običnih učesnika u diskusiji, već sa pozicija vlasti (koja proizilazi iz nakaradnog tumačenja Pravilnika foruma). Pokazalo se da je u situaciji „pravnog vakuuma“ kada je samo Krle uređivao forum sve štimalo. Samo dvojica učesnika je prekršilo pravila. Mislim da poruke sa tim greškama i danas stoje neizmenjene. Zato ovde sve na svom mestu i nivo kulture ophođenja je na zavidnom nivou. Niko ne srlja u samoisticanju a naročito ne ljudi koji su zaduženi za red na forumu. Pa staro pravilo je da riba od glave smrdi. Ostali se lako prilagode. U suprotnom se javlja psihologija rulje. Po istom principu zamišljam (maštam) da nam i država bude uređena: državni službenici (do najvišeg nivoa) skromni, nenametljivi i dobri organizatori.
Još jednom sve pohvale domaćinima iz Užica. Koliko vidim bolje nije moglo biti. Lepo, vrlo lepo.
« Poslednja izmena: April 15, 2011, 06:46:47 od strane Global Moderator 1 »
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #10 poslato: April 15, 2011, 02:52:34 »
Dobra zapažanja i poređenja.
Moja je želja da ovaj forum nastavi ovim putem.
Za to treba mnogo mudrosti uredničkog tima i kulture i tolerancije članova.
Ovde se nikad nije desila psihologija mase. Možda i zbog toga što nema predvodnika, koji bi takve okupio i poveo. valjda ga neće ni biti.
Ako je ovo neprikladno slobodno obrišite.
 
Pozdrav.

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #11 poslato: April 15, 2011, 17:43:03 »
Баш лепо дружење.

И фотографије су лепе.
Приметио сам да Неша држи Цоца Цолу, изгледа да му попили Громовачу.  ;) :D ;D А не делују тако...

Само тако.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #12 poslato: April 15, 2011, 20:13:56 »
Zahvaljujem se kolegama na korektnim komentarima druženja u Užicu. Ostale su mi još dve slike da začinim. Druženje ne bi bilo toliko uspešno da nije bilo našeg starog dobrog Bega. Pozdrav.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #13 poslato: April 15, 2011, 20:57:48 »
Čestitke kolegama sa oba Foruma koji su se lepo družili u Užicu.
Takođe sve čestitke organizatorima i domaćinima ovog okupljanja i odlično organizovanom i realizovanom druženju.

Svaka čast kolegi Stojkoviću na video klipovima ali i ostalim kolegama koji nam prelepim fotografijama prikazaše deo prijatne atmosfere.

Pozdrav svima.....

Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Fehratovic Izet - Zoi

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 31
  • Pol: Muškarac
  • MED NA MEDU RODI
    • ZLATNA DOLINA
Odg: DRUŽENJE FORUMAŠA U UŽICU
« Odgovor #14 poslato: April 17, 2011, 08:15:27 »
Tolerancija i uvazavanje razlicitosti je velika vrlina coveka
Svaka cast Up Uzice na gostoprimljivosti,organizaciji ovakvog druzenja .
Posebno cu se zahvaliti g-nu Milicu Vukicu koji nas je lepo docekao i nesebicno podelio svoja iskustva iz oblasti kontejnerskog pcelarenja koja su nama kao pocetnicima vrlo znacajna.

Pozdrav od brace Fehratovic