Ostale teme na forumu > Pitajte pčelari početnici

RAZNA PITANJA

<< < (2/312) > >>

Vojo Brstina:

--- Citat: Mirko Bradić  Decembar 16, 2011, 13:14:19 ---Pošto su mi se proljetos sve košnice izrojile radi moga neznanja ,znaći li to da sad u svim košnicama imam mlade matice . Pozdrav svima.

--- Kraj citata ---
Da Mirko. Sada u svim zajednicama imaš mlade matice.

Pozdrav svima.....

elvismujovic:

--- Citat: Radovic Dragan  Novembar 11, 2011, 14:23:39 ---Ако се на 10 дана пред главну пашу
обезматичи пчелиње друштво, а уочи паше
му се врати његова матица, друштво ћe
сакупити 2,5 пута више меда од друштва
исте јачине које није обезматичавано. Про-
фесор Цибулскиј то објашњава "енергијом
природногроја".

--- Kraj citata ---

Na koji način može da se vrati matica u društvo iz kojeg je odstranjena 10 dana ranije. Preko kaveza?  Moraju li se prethodno pokidati povučeni matičnjaci

Radovic Dragan:
1.Procitao sam na forumima da je bitno pravovremeno prosirivati leglo da ne bi doslo do blokade polenom.
Kada je najbolje postaviti skidac polena? Posle koliko vremena se skida?

2.Ako pretpostavimo da pcele koje se izlegu od 5 do 15 marta ucestvuju u bagremovoj pasi....(opet ,..ako pretpostavimo da bagrem procveta od 5 do 15 maja), koje su (UKRATKO) najvaznije stvari koje treba da uradimo da bi matica zalegala sto vise jaja od 5 do 15 marta?

Radovic Dragan:

--- Citat: Radovic Dragan  Decembar 22, 2011, 19:19:39 ---

2.Ako pretpostavimo da pcele koje se izlegu od 5 do 15 marta ucestvuju u bagremovoj pasi....(opet ,..ako pretpostavimo da bagrem procveta od 5 do 15 maja), koje su (UKRATKO) najvaznije stvari koje treba da uradimo da bi matica zalegala sto vise jaja od 5 do 15 marta?

--- Kraj citata ---
Greska,..ne koje se izlegu nego koje se zalegu od 5 do 15 marta

Milic Vukic:
Dragane,
te pčele jedva da će zakačiti nešto nektara sa bagrema. Bolje rečeno mali broj nih će dočekati kraj bagremove paše. Ja mislim da su značajnije one pčele koje se izlegu iz jaja koja je matica zalegla od 15 marta do 5 aprila pod pretpostavkom da će bagrem cvetati od 5 do 15 maja. Pčela starosti od jedne do pet nedelja uzima najveće učešće u paši pa računaj.
Pozdrav.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju