Autor Tema: Kupio sam svoje prve tri kosnice LR sa jakim drustvima, sta dalje ?  (Pročitano 2963 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jovan Sajdl

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
27.04.2012. –sam kupio svoje prve tri kosnice kao proizvodna drustva sa tri nastavka poredjana jedan na drugi I bili su poredjani ovako:
I nastavak –skroz prazan (verovatno je bio mediste)
II nastavak –bilo je legla I polena
III nastavak –bilo je najvise legla I ne znam koliko polena
Meda skoro da nisam ni imao. U jednoj kosnici je bio jedan ceo ram svezeg unosa a u drugim skoro nista.

29.04.2012. sam treci nastavak stavio kao prvi, drugi je ostao kao drugi, a prvi sam izbacio. U donjem je uglavnom zatvoreno leglo (oko 8 rama) a bocno od legla ramovi sa polenom. Ti ramovi imaju samo sa jedne strane rama polen I okrenut je prema leglu a sa druge strane su ramovi prazni. U  gornjem nastavku ostatak legla 2-3 rama pa onda bocno od legla dva rama sa praznim sacem I ostatak ramovi sa polenom.

Zanima me da li treba jos nesto da radim I sta I kada, ili samo da stavim mediste I kada da stavim mediste zbog bagrema ? I sta da preduzimam da ne bi usle u rojno stanje ? Drustva su bas jaka I pored ce za par dana biti istresene pcele iz jedne kosnice koja nema maticu, tako d ace se ove tri kosnice jos vise ojacati.

Van mreže Jovan Sajdl

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupio sam svoje prve tri kosnice LR sa jakim drustvima, sta dalje ?
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2012, 23:50:30 »
Samo da dodam:
Danas (1.Maj) sam bio na Fruskoj gori I na jednom mestu sam pronasao cvetove bagrema sa slike. Zanima me za koliko vremena bi trebao da pocne da medi ?

http://www.imagebanana.com/view/mluivy60/Bagremprocvetao.jpg
Kupio sam svoje prve tri kosnice LR sa jakim drustvima, sta dalje ?

Van mreže Jovan Sajdl

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupio sam svoje prve tri kosnice LR sa jakim drustvima, sta dalje ?
« Odgovor #2 poslato: Maj 02, 2012, 10:07:36 »
Sada sam video da nisam napisao da sam u drugom nastavku izmedju ramova sa praznim sacem I ramova sa polenom stavio po jednu satnu osnovu (po dve satne osnove u svakoj kosnici).