Autor Tema: Izrada loših košnica  (Pročitano 38006 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #30 poslato: Mart 19, 2015, 23:07:43 »
A i pcelari su platise, ubilo se ;D
Moje neko misljenje je da svaki nastavak kakav god da je trajace nekoliko god. Neko vec rece da kosta kilo meda. mislim da pcele zasluzuju i zarade to kg meda da joj se obnovi kuca. MI bi smo hteli da traje sto godina a da ne kosta nista.


Slazem se da mere moraju biti dobre i daska suva sve ostalo je manje vise nebitno.

Ovo sve stoji, ja ne bezim od cene, za kvalitet ne zalim ni zutu banku. Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.

Kosnice se ne kupuju svaki dan, kada je kupujem daj bar da uzmem da je kvalitet, i da je zastitim extra akrilnom bojom koja isto kosta ali ne zalim, i da traje ne bas 100 godina ali sto duze to bolje.
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže SasaRadovanovic1977

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • 060/323 70 75
  • Lokacija pčelinjaka: Valjevo
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #31 poslato: Mart 19, 2015, 23:21:40 »
Evo mojih slika danas iz radionice

Van mreže Milojko Vasic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 115
  • Lokacija pčelinjaka: Bajina Basta
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #32 poslato: Mart 19, 2015, 23:23:22 »
Naravnoda se ne kupuju svaki dan, ali i ne mogu trajati vecno. Na stranicu kosnice deluju jedna temp. i vlaga iznutra a druga sa vana. Ne moze to da se uskladi nikako. Svakako da neki brze a neki sporije propadnu zavisno od kvaliteta, ali cena je takva da je po meni bolje zameniti.

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #33 poslato: Mart 19, 2015, 23:28:55 »
Evo mojih slika danas iz radionice

Lepo smao su slike malog formata pa se ne vide bas detalji...jos da se pogleda uzivo i opipa metrom i kupljeno ;D ;)
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže SasaRadovanovic1977

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • 060/323 70 75
  • Lokacija pčelinjaka: Valjevo
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #34 poslato: Mart 19, 2015, 23:32:10 »
sa zadovoljstvom inace slikano je mobilnim telefonom

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #35 poslato: Mart 19, 2015, 23:35:43 »
sa zadovoljstvom inace slikano je mobilnim telefonom

Sad kada pogledam ove tvoje slike, pa njima nije mesto u ovoj temi ;D  "izrada losih kosnica", treba otvoriti novu temu "izrada kvalitetnih kosnica" ;D ;)
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže SasaRadovanovic1977

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • 060/323 70 75
  • Lokacija pčelinjaka: Valjevo
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #36 poslato: Mart 19, 2015, 23:38:01 »
 :) :) :) :) :)
hvala

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #37 poslato: Mart 20, 2015, 00:23:16 »
Сале,
Штета је што су слике заиста малог формата. У сваком случају, ако радиш поштено и коректно имаћеш сасвим сигурно много посла и подршку нас колега.
Отвори тему о својим кошницама и постави добре слике и обавезно цене, за комплетне кошнице и делове кошница.


Поздрав и свако добро  :)


Van mreže SasaRadovanovic1977

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • 060/323 70 75
  • Lokacija pčelinjaka: Valjevo
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #38 poslato: Mart 20, 2015, 08:11:24 »
Dogovoreno Dragane imao sam temu predstavljanje ali su je zakljucali neznam sto otvoricu temu za kosnice

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #39 poslato: Mart 20, 2015, 09:00:57 »
Та тема служи да се нови члан представи на форуму, онда му ми пожелимо добродошлицу и то му је то  ;D 
Отвориш лепо своју тему о производњи кошница и само опуштено  8) Желим ти пуно успеха.


Поздрав  :)

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #40 poslato: Mart 20, 2015, 09:17:51 »
Blagoj kad bi se daska birala za kosnice ta kosnica bi bas mnogo kostala mislim da nema potrebe dovoljno je da daska bude suva da nema cvora i da bude nastavak iz vise parcadi da bi se daska sto vise smirila mada ima jos jedam problem pcelari bi da dobiju ekstra telo pa ga onda premazu obicnim sandolinom i kazu pukla daska itd.



А зашто и не би се бирала?Ја разумем комерцијализацију израда кошница,јер је то ипа квеќ опстанак
ал када радимо за себе кошнице,веома је пожељно да се резане даске поспреме и пребиру за своју намену!
Слажем се са твојом констатацијом да је добро радити наставке од више делова,ја их радим од једним делом,до сада сам задовољан,једино прва
година од превеликог мерака за рад, нисам испоштовао сушење даске,па су ми се ти наставци скупиле и по дужини и по ширирни,следеќих година све су солидне,
и није нешто фатално и по неки наставак да се поцепа ил пукне,ипак то је дрво!

Van mreže Branko Radovanović

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #41 poslato: Mart 20, 2015, 16:52:11 »
и по неки наставак да се поцепа ил пукне,ипак то је дрво!
To je kolega normalno pa pravili košnice sami ili neko drugi samo što su naša očekivanja pogrešna jer očekujemo da ako nešto platimo da to nikad ne pukne  :) ;)

Global Moderator 3

  • Gost
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #42 poslato: Mart 20, 2015, 18:50:56 »
Dogovoreno Dragane imao sam temu predstavljanje ali su je zakljucali neznam sto otvoricu temu za kosnice
Sasa,
         sve teme u podforumu Predstavljanje novih clanova se zakljucavaju nakon 5 dana.Otvorite novu temu u kojoj mozete pisati o svojim kosnicama.

Pozdrav,
GM3

Van mreže SasaRadovanovic1977

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • 060/323 70 75
  • Lokacija pčelinjaka: Valjevo
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #43 poslato: Mart 20, 2015, 20:07:34 »
hvala razumeo sam
Blagoje nema toga ko ce da napravi svaki da bude u fulu cta mu fali i da pukne stavimo drugi
                                  pozdrav

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Izrada loših košnica
« Odgovor #44 poslato: Mart 20, 2015, 20:50:52 »
и по неки наставак да се поцепа ил пукне,ипак то је дрво!
To je kolega normalno pa pravili košnice sami ili neko drugi samo što su naša očekivanja pogrešna jer očekujemo da ako nešto platimo da to nikad ne pukne  :) ;)
Тачно,баш тако,једино је проблем кад се дебело плати,а добије се исто тако лош квалитет,тада се баш и не би сложио за ову констатацију!
Одувек је било оно народно,ко плаќа увек му скупо,ко продаје увек му јефтино! :)
Blagoje nema toga ko ce da napravi svaki da bude u fulu cta mu fali i da pukne stavimo drugi
                                  pozdrav

Слажем се,нисмо савршени,и савршенство не постоји,ал морамо се трудити да будемо што ближи савршенству и рационалности!
И ако пукне,може се поправити,све ќе бити,само нас једног дана неќе бити! 8)