Autor Tema: PVC folija na košnici  (Pročitano 32004 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nikolić Nemanja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 90
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: grkinja
Odg: PVC folija na košnici
« Odgovor #30 poslato: Jul 16, 2019, 23:01:53 »
Folija ko folija -obican PVC za plastenike zadovoljava sve zahteve. Kupuj je obavezno u farbarama.

Van mreže Nemanja Banjac

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 112
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Okolina Sombora
Odg: PVC folija na košnici
« Odgovor #31 poslato: Jul 18, 2019, 09:06:39 »
Hvala
yu7yuu

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Odg: PVC folija na košnici
« Odgovor #32 poslato: Jul 26, 2019, 07:13:48 »
А како селите ако имате пуне подњаче? Скидате фолију?
„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"

Van mreže Miodrag Alempijevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 40
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kragujevac
Odg: PVC folija na košnici
« Odgovor #33 poslato: Januar 30, 2020, 08:13:40 »
Sve ima svoje prednosti i mane. Mene zanima sta o drzanju folije iznad satonosa misli g-din Vojo Brstina, tj. da li Vojo drzi foliju , papir .... Gledajuci neke njegove snimke rekao bih da drzi samo novinski papir, e sada bilo bi lepo da se ukljuci u temu pa da i sam prokomentarise. Dakle da li folija ili ne ? Sa stiroporom ili ne? Mozda da objasni kako on radi i zbog cega?!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: PVC folija na košnici
« Odgovor #34 poslato: Januar 30, 2020, 11:51:33 »
Sve ima svoje prednosti i mane. Mene zanima sta o drzanju folije iznad satonosa misli g-din Vojo Brstina, tj. da li Vojo drzi foliju , papir .... Gledajuci neke njegove snimke rekao bih da drzi samo novinski papir, e sada bilo bi lepo da se ukljuci u temu pa da i sam prokomentarise. Dakle da li folija ili ne ? Sa stiroporom ili ne? Mozda da objasni kako on radi i zbog cega?!

Колега Миодраже,
Ја не користим најлоне у кошницама, баш никада. Мада има оправдања за то у време интензивног развоја друштава а то је од друге половине марта па до времена када се устале топле темепературе и времена када пчеле саме могу да обезбеђују довољне количине воде
 а то је до маја месеца. Мислим да најлон са подизањем влаге и температуре у некој мери повећава количину легла у кошницама али не и квалитет легла.
 Пчеле мање иду по воду када је лоше време и зато му неки пчелари дају предност за употребу али ако не могу да иду по воду како да иду по свеж полен који је неопходан у том периоду. Мислим да је пчелама у том најкритичнијем периоду лако доћи до влаге али тешко до довољних количина полена и нектара.
Најлон задржава влагу у горњој зони и тиме се стварају услови за развој гљивица а у кишној години то много подстиче покретање и развој кречног легла.
Он је добар ради подизања температуре за неколико степени али ако га заменимо неким другим утоплљавајућим материјалом онда се губи потреба за најлоном а истовремено се избегава подизање и задржавање влаге у кошницама.

Зато га не користим...

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Ćirković Radiša

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
Odg: PVC folija na košnici
« Odgovor #35 poslato: Decembar 28, 2020, 18:04:02 »
Vojo je odgovorio kratko i jasno svima