Autor Tema: Moji prijatelji na mom pcelinjaku  (Pročitano 48738 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Драган Нешковић

• Više od prijatelja foruma
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #60 poslato: Septembar 01, 2015, 14:53:47 »
Знаш како се каже, сто људи-сто ћуди! Битно је да сте ви нашли заједнички језик и лепо се провели.
А што се слика тиче, али си их смањио, свака ти част  ;)

Поздрав живо  :)

Van mreže Miroslav Jovanović

• Prijatelj foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
« Odgovor #61 poslato: Septembar 04, 2015, 07:18:21 »
Na pčelinjaku Voje Stanojević u Crvenoj Jabuci kod Uba. Pripreme za zimu, jesenji tretmani, pregledi... Posla do guše.
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Rakovac Goran

• Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
« Odgovor #62 poslato: Septembar 04, 2015, 11:15:01 »

Тачно је Мирославе било је посла до гуше али на крају по нешто и за гушу. Да оставим кратак коментар а за остало ће се побринути Аца и Војкан.
                  Место састанка - Војканов пчелињак у Црвеној јабуци крај Уба.
                  Јутарњи посао са пчелама од 08. - 11,30 постављање целог пчелињака у зимску конфигурацију на по три РВ наставка . радно ангажовани Војкан Станојевић , Аца Лучић и моја маленкост.
                  Поподневне активности - врцање медног радовањског микса ливаде, сунцокрета,медљике и фацелије из два РВ наставка са додатком три ЕВ рама багрема.Одокативом методом мерења нешто мало преко 20-килограма. Боја тамна са црвенкастим преливима. Укус заносан са укусом карамела. Радно ангажовани Војкан и Горан.
                   Треће полувреме од 18.сати па до фајронта у саставу Војкан, Аца Лучић са Уба ,  Горан ЈеФтић из Црвене јабуке , Мирослав Јовановић из Шарбана и поново моја маленкост. Тест проба новог Војкановог роштиља , радовањска мученица , рубинов розе добро расположење и пчеларске приче. Са слике се види ко је овде био радно ангажован. У госте је дошло двадесетак стршљенова које је Војкан домаћински дочекао и испратио у вечна ловишта. Помињале су се још неке колеге са овог форума у позитивном смислу наравно. Све је било редно што се каже а било би још уредније да од јутрос нисам морао да будем на послу.
                    Претерах са причом морам нешто и за Ацу да оставим. 

Van mreže AcaLucic

• Napredni član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Ub
« Odgovor #63 poslato: Septembar 04, 2015, 13:19:36 »

Juce  u ranim jutarnjim satima sam dobio  poziv koji se ne odbija (nije od Cece ) od Voje Stanojevica da kod njega na pcelinjaku prisustvujem zazimljavanju kosnica  .Predavaci i izvodjaci  prakticne nastave (ja sam pocetnik  u ovom lepom poslu) su bili Voja Stanojevic i Goran Rakovac.Razmislio sam celu sekundu i prihvatio ljubazan poziv .Posle formalnog upoznavanja sa Goranom i neformalnog razgovora uz dorucak krenuli smo u pcelinjak.Obukosmo pcelarske bluze i kao tri musketara udjosmo medju kosnice.Ja sam se odmah naoruzao dimilicom i prskalicom sa nozevojom. Pokazao sam iskusnijim kolegana kako se skidaju cigle sa poklopca  a oni meni kako se vrsi zazimljavanje na tri nastavka RV. Za neke je bilo i malo bolno,posto se jedan kolega pogrdno izrazavao o matici u jednom odlicnom roju ,doslo je do par uboda ali o tome ce on komentarisati.
   Posle zavrsenog posla zakazali su mi dodatnu nastavu u vecernjem terminu.Gosti predavaci u vecernjoj skoli su bili Miroslav Jovanovic i Goran Jeftic.I ovo predavanje mi se izuzetno svidelo (Miroslav je slikao pocetak predavanja, posle je bilo jos bolje).
   Ja sa ovakvih casova nikada necu bezati.
   Toliko za sada, naravno sve je u saljivom tonu.

Pozdrav iz Uba

Van mreže Rakovac Goran

« Odgovor #64 poslato: Septembar 08, 2015, 09:23:07 »

Наравно Ацо да шала не шкоди. Напротив годи. Што се оног убода тиче то је због подизања имунитета иако је био на незгодном месту. Поздрав Раковац.

Van mreže Rakovac Goran

« Odgovor #65 poslato: Oktobar 08, 2015, 12:30:31 »

У времену у коме живимо када имамо вишак сиромаштва и неморала а мањак поштења .Учестале су крађе и штете на пчелињацима посебно код оних који нису у могућности да их обилазе. Обзиром да ми је имање и пчелињак стотинак километара од места становања најчешће што могу да га обиђем је викенд. Не ретко сам био непријатно изненађен. Нестајало је све и свашта од дрва спремљених за зиму до колица , разног алата  и гардеробе. Последњи пут пре око месец дана украдена ми је кригла од 0,33 за пиво са пчелињака. Иако је направљена за пиво мени је служила за сипање сирупа у хранилиоце , стално је остајала на пчелињаку поред појилице и ето добила ногу. Шта сам друго могао него да однесем нову криглу. Ономе ко ју је украо нека је на алал.
                       Како бих како - тако доскочио оваквим непријатним догађајима оставио сам кључ од колибе пријатељу Саји да је свремена на време обиђе , види да ли нешто недостаје по потреби прихрани пчеле. Ове године ми је помагао при прегледима и врцању меда и више се него заинтересовао за пчеларство . На пролеће му од мене следује једна кошница да и сам запчелари.
                       У прилогу је његова фотографија јер је и он део овога форума.

Van mreže Miroslav Jovanović

• Prijatelj foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
« Odgovor #66 poslato: Oktobar 15, 2015, 19:00:16 »
Imam mali predlog a u vezi ukrađenih drva. Ostavi na vidnom i zgodnom mestu nasečenih drva. Par cepanica izbuši odgovarajućom burgijom i u rupu stavi petardu a istu malo zamaskiraj! ;-)
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Goran ilic

• Napredni član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Gornje Suhotno 220m
« Odgovor #67 poslato: Oktobar 15, 2015, 19:24:31 »

У времену у коме живимо када имамо вишак сиромаштва и неморала а мањак поштења .Учестале су крађе и штете на пчелињацима посебно код оних који нису у могућности да их обилазе. Обзиром да ми је имање и пчелињак стотинак километара од места становања најчешће што могу да га обиђем је викенд. Не ретко сам био непријатно изненађен. Нестајало је све и свашта од дрва спремљених за зиму до колица , разног алата  и гардеробе. Последњи пут пре око месец дана украдена ми је кригла од 0,33 за пиво са пчелињака. Иако је направљена за пиво мени је служила за сипање сирупа у хранилиоце , стално је остајала на пчелињаку поред појилице и ето добила ногу. Шта сам друго могао него да однесем нову криглу. Ономе ко ју је украо нека је на алал.
                       Како бих како - тако доскочио оваквим непријатним догађајима оставио сам кључ од колибе пријатељу Саји да је свремена на време обиђе , види да ли нешто недостаје по потреби прихрани пчеле. Ове године ми је помагао при прегледима и врцању меда и више се него заинтересовао за пчеларство . На пролеће му од мене следује једна кошница да и сам запчелари.
                       У прилогу је његова фотографија јер је и он део овога форума.
Svaka cast imenjace,jos pri nasem upoznavanju na drzavnom sajmu u martu shatio sam kolika si ti LJUDINA.... i nastavio sa vecom paznjom da pratim tvoj pcelinjak... svakim danom dokazujes da humanost nema granice...nebi me iznenadilo jos neko tvoje dobro delo kolegama pcelarima....(moram napomenuti da je "neodvojivi deo tebe"i kolega Voja Stanojevic....
Svako dobro vam zelim obojici....

Van mreže Rakovac Goran

« Odgovor #68 poslato: Oktobar 16, 2015, 12:38:21 »

Хвала Ти имењаче на лепим речима. За Војкана си у праву , заједно разговарамо , планирамо и помажемо један другом. Синоћ смо рецимо код мене заједно одгледали звездину кошаркашку утакмицу а већ данас куд који , он на Уб а ја у Радовање. У плану су нам неки озбиљнији пројекти који се тичу пчеларства али о том потом. Када будемо учинили нешто конкретно вен тренутних разговора и планова објавићемо на овом форуму.
                   Дуго си и често на форуму али се ретко јављаш. Не би било на одмет да отвориш посебну тему о свом пчелињаку где би смо чешће комуницирали.
                   Поздрав Раковац.

Van mreže Rakovac Goran

« Odgovor #69 poslato: Februar 10, 2016, 09:50:59 »

Јуче смо мало радили на пчелињаку . По обичају већ у друштву Воје Станојевића и Саје. Сају сам опремио новом пчеларском капом , рукавицама и пчеларским ножем. Још се премишља ( редовно ми помаже на пчелињаку па му нормално следује меда по потреби ) али ако се одлучи добија летос на поклон једну Родна Воју.
                      На сликама редом најпре премишљање одакле почети , затим мало рада , па ред одмора уз пиво . Друго полувреме нисмо усликали . Ипак , ред је да га поменем. Мој Радовањац Дејан Лазовић чим је чуо да смо пристигли позвао на ручак. Тамо перфектна млада срнетина - червиш . Деја се иначе бави печењем ракије па је за нас за дегустацију отворио ново буре . Воји на поклон дао литар да се по Београду друштву похвали где је био а жени оправда зашто је био . Чујем да је успео пустиће га опет. На крају све залили са старом добром јагодинском ружицом из Дејиних ратних резерви јер се годинама уназад више не производи . Све је било добро осим тога што сам ја морао да се пазим јер је Београд ипак стотинак километара далеко.

Van mreže Milos Obradovic

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
« Odgovor #70 poslato: Februar 10, 2016, 15:11:25 »
Svaka čast Ćale ti i Voja uvek u radnom raspoloženju kao i Pčelice čim sunce ogreje eto i vas na pčelinjaku, slike su prelepe onako rano prolećne nagoveštavaju polako buđenje pčelinjaka iz zimskog mirovanja i ako je jos uvek rano februar brzo prođe i dođe mart a u martu je već priprema za sezonu pogotovo u Tvom Radovanju...
 Kod mene na Pčelinjaku je za sada sve mirno kontrolišem samo leta i kada je na letu sve ok nemam potrebu za otvaranjem inskontrolisem samo i fioku na podnjaci na podnjacama gde imam fioku, napravio sam Nozevoj i u decembru isprskao sva drustva dva puta u nedelju dana i prilikom pravljenja pogaca dodao sam nozevoj u iste, planiran korišćenje nozevoja umesto dimilice jer kada sam ih prskao prvi put bile su ljute a drugi put tek neka ljuto poleti sto znaci da ih umiruje...
  Puno pozdrava za tebe i Voju
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže voja stanojevic

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: ub
« Odgovor #71 poslato: Februar 10, 2016, 17:55:22 »
                    Nozevoj dokazano umiruje pcelice. Ja vrlo cesto koristim umesto dimilice.

Pozdrav.

Van mreže Mario Pudrlja

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Karlovac 129 m
« Odgovor #72 poslato: Februar 10, 2016, 21:11:18 »
I ja sam to primjetio!

Van mreže Daniloski Blagoja

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
« Odgovor #73 poslato: Februar 12, 2016, 19:53:44 »
Kad vas gledam na slike,sve ste veci i veci sa Vojim ;D
A to znaci da vam je super,pozdrav za moje prijatelje i da vas uvek ovako gledam,srce mi je puno! :)

Van mreže voja stanojevic

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: ub
« Odgovor #74 poslato: Februar 13, 2016, 07:08:23 »
                          To Blagoja fotoaparat malo iskrivljuje sliku a i nezgodan polozaj(skoro cuceci).Pravo da ti kazem kad god sam u prirodi i na pcelinjaku uvek mi je super.Jedvacekam April i selim se na pcelinjak do Oktobra.

Pozdrav od Voje.

p.s. Hocemo li se videti na sajmu?