Autor Tema: Šta koristiti u dimilici  (Pročitano 31938 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jano Supek

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Nije dovoljno znati, moramo to i primeniti.
  • Lokacija pčelinjaka: Jermenovci
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #45 poslato: Mart 06, 2018, 21:01:02 »
Šole, druže ne mogu da verujem! Polažeš ZOP! Možda si baš danas polagao. Nas isto s tim maltretiraju, idem za sada u školu a polažemo negde u maju. Predavači nam rekli da se danas polagalo u BG.                                                                                                                                             Pozdrav

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #46 poslato: Mart 06, 2018, 22:17:18 »
Вероватно ћемо заједно на полагање. Нисам узет у обзир за раније јер нисам доставио диплому (тражио месец дана и једва је нашао :) ).

Таман да гасимо жито када студент запали  :) :)
« Poslednja izmena: Mart 06, 2018, 22:45:18 od strane Dragan Šošić »
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #47 poslato: Mart 08, 2018, 13:05:55 »
                           Zanima me da li je neko pokusao da koristi sisarke od bora ili iglice?
Imam dvadesetak starijih borova i uvek ima puno sisarki.Veciti su mi problem kod kosenja kosilicom i mnogo puta sam razmisljao za sta bi ih mogao iskoristiti.
Moglo bi se tu nakupiti svake godine po nekoliko dzakova.Ako ne za dimilicu da li neko ima ideju za sta bi to moglo da se iskoristi?




                                                  Pozdrav

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #48 poslato: Mart 08, 2018, 13:19:42 »
Za pečenje rakije?!

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #49 poslato: Mart 08, 2018, 13:24:11 »
                               Hvala cika Dusane,odlican izbor. Svidja mi se.


                                                  Pozdrav i svako dobro.


Van mreže Miroslav Tesanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Čelinac, Banja Luka, 416m
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #50 poslato: Mart 08, 2018, 15:18:17 »
                           Zanima me da li je neko pokusao da koristi sisarke od bora ili iglice?
Imam dvadesetak starijih borova i uvek ima puno sisarki.Veciti su mi problem kod kosenja kosilicom i mnogo puta sam razmisljao za sta bi ih mogao iskoristiti.
Moglo bi se tu nakupiti svake godine po nekoliko dzakova.Ako ne za dimilicu da li neko ima ideju za sta bi to moglo da se iskoristi?
                                                  Pozdrav
Ima na youtube-u, da pcelari u americi koriste one duugacke iglice bora i sisarke kao materijal, samo nabiju to dooobro u dimilicu i pale naravno odozgo tj. sa vrha.

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #51 poslato: Mart 08, 2018, 17:43:07 »
Za dimilicu neznam ali za rakiju znam da se sisarke koriste jer daju dobru energiju za kazan prilikom pecenja i najvaznije veoma jeftin tj besplatan energent...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #52 poslato: Mart 08, 2018, 18:20:06 »
Ja sam ranije kada sam bio na moru u CG htio da nakupim jedan džak tih borovih iglica jer sam čuo da su dobre za dimilicu. Kad sam se kasnije snabdjeo sa trudom više mi nije trebalo.

Nedavno sam probao ogrevni drveni pelet i uopšte nije loš. Teže se pali ali ja imam onaj mali plinski plamenik pa nije neki problem. Gori dosta dugo a kako se grijem na pelet imam ga i više nego dovoljno. E sad za dimilicu je poželjan pelet koji ima dosta čamovine jer mu je dim manje ljut ali takav nije baš dobar za grijanje jer je slabije kalorične moći.
Takođe dimilica mora da ima rešetku gore jer pelet hoće da ispadne van kada se dimilica više nagne prema naprijed, što kod moje nije slučaj.

Pozdrav svima...

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #53 poslato: Mart 08, 2018, 21:15:33 »
Мало си погрешио. Дим чамовине је љут и има више смоле. Буков је најбољи.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #54 poslato: Mart 08, 2018, 22:29:17 »
Šole hvala na ispravci.
Tim bolje jer bi ovaj moj trebalo da ima dosta bukve. Nekako sam izvukao subjektivan ali za mene logičan zaključak da čamovina kao mekše drvo više bogato smolom a manje taninom daje manje ljut dim. Ako sam pogriješio meni na dušu... :)

Neznam kako hrastovina stoji u toj priči jer kod mene u peletima uglavnom preovladava mješavina bukva/hrast.

Pozdrav svima...

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #55 poslato: Mart 08, 2018, 23:03:23 »
Jedne zime sam ložio peć sa čamovinom, cijeli dimnjak mi je bio uljepljen smolom :(


Van mreže Milan D. Saric

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 536
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Добраче - 700мнв (између Голије и Златибора)
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #56 poslato: April 02, 2018, 23:10:18 »
Još prošle godine sam skupio džak truda (sa bukve i hrasta), i ostavio da se suši. Nisam znao da bi valjalo da se prokuva, koliko mu treba da se dobro osuši posle kuvanja? Moram to probati...

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #57 poslato: April 02, 2018, 23:26:44 »
Još prošle godine sam skupio džak truda (sa bukve i hrasta), i ostavio da se suši. Nisam znao da bi valjalo da se prokuva, koliko mu treba da se dobro osuši posle kuvanja? Moram to probati...

Milane prvo provjeri imaš li šta prokuvati jer ga insekti napadnu i pretvore u prah ako se ne prokuva na vrijeme.  Mislim da je to glavni razlog zašto se inače trud termički obrađuje. Ja sam ga prvo sitnio na komade kako mi odgovara pa onda kuvao. Poslije rasporediš na sunce da se prosuši pa u mrežastu vreću od krompira okačiš na promaju da stoji.

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Odg: Šta koristiti u dimilici
« Odgovor #58 poslato: Maj 19, 2018, 22:31:49 »
Ја сам данас узео пелет од бора и јаако добро дими, са пола димилице сатима сам пухао и никако потрошити све... 15 кг за 375 дин... Приликом потпале прво запалим пар ситних гранчица па додам трину од абрихтера и пушем мехом да плане па напуним пелетом, невероватна ствар за димљење..  И после пар сати не коришћења не угаси се, и после пар стисака на мех опет добијемо брдо дима... Ја од сад само пелет користим...
„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"