Autor Tema: OD POČETKA  (Pročitano 7438 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Darko Vujičić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Ivanča
Odg: OD POČETKA
« Odgovor #15 poslato: Jul 14, 2014, 11:21:38 »
Niko ovde slovom nije doveo u pitanje kvalitet Vojinih rojeva sigurno da si dobijo najbolje od najboljeg... Jednostavno biloški razvoj pčela generacijska smena i slično mogu da budu jedan od uzroka da u jednom trenutku bude uzrasno manji broj pčela naročito se to vidi kod mladih rojeva,ali to se sve vrlo brzo "ispegla"tj.ujednači.Dragan ima svakako više iskustva i verovatno je pratio tu pojavu mešanja izletnica meni su takođe košnice jedna do druge ali taj problem nisam imao ili ga do sada nisam primećivao.Istina je da su mi košnice ofarbane u različitim bojama.Ovo što je Dragan i rekao hrani pčele i ne brini...Koliko god da dodaš SO nećeš ih dobiti  ni brže ni kvalitetnije izgrađene od onoga koliko su ti jaka društva i koliko je hrane u njima.To je jednostavno uslovljeno jedno drugim.Zaperci su ti poslednji signal da pčele imaju kapaciteta za izgradnju a da nemaju šta ili nemaju mesta.Isto mislim da je Voja to u jednom od postova lepo objasnio tu dinamiku tj.redosled dodavanja SO.Kad,kako i koliko da bi one bile pravilno i kvalitetno izgrađene.Istina je da svi mi koji smo na početku bismo hteli da to ide mnogo brže ali jednostavno biologija pčela to određuje i diktira svakako uz pomoć pčelara...