Autor Tema: Разна питања у вези РВ кошнице  (Pročitano 60735 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan Ivanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Hercegovacka Golesa
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #135 poslato: April 07, 2015, 15:42:01 »
Mladene Esad ti je dao najbolji savet, da pozoves pcelara od kog kupujes umesto rojeve na ramovima da ti da paketne rojeve i lepo ih uselis u RV. POZDRAV

Van mreže Mladen Gajic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • sutra moze biti kasno . zato uradi danas.
  • Lokacija pčelinjaka: Italia PD
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #136 poslato: April 07, 2015, 17:41:25 »
Vidim Bojane sad je vec kasno , probacu ovaku pa sta mu Bog da.

Van mreže Mladen Gajic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • sutra moze biti kasno . zato uradi danas.
  • Lokacija pčelinjaka: Italia PD
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #137 poslato: April 07, 2015, 18:15:07 »
Nadam se tokom maja i da uhvatim neki roj zato sto ovde u ovom kraju bodu dosta rojeva pa ljudi placaju da ih uhvatis. Samo se nadam da ce imati par kila meda od ovih 2 ili 3 da ih nazovem drustva.

Van mreže Bojan Ivanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Hercegovacka Golesa
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #138 poslato: April 07, 2015, 22:42:26 »
 Mladene ova 2-3 roja koja ti stizu ako posle bagrema nemas neku intezivnu pasu( lipu, livadu,pitomo kesten,suncokret...)moraces dobro da ih prihranjujes da bi ti se dobro razvila za zimu u 2-3 nastavka. A sto se tice sa DB  u RV  sa isecanjem saca(ja ti to neprporucujem) ako vec moras tako da radis moj ti je savet, da to radis sa nekim iskusnijim pcelarom. Ovo ti kazem iz iskustva je sam svoju RV tako uselio. Pozdrav![size=78%] [/size]

Van mreže Mladen Gajic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • sutra moze biti kasno . zato uradi danas.
  • Lokacija pčelinjaka: Italia PD
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #139 poslato: April 08, 2015, 05:56:25 »
Hvala Bojane na savetu al ovde pcelare svi sa db i nikad niko nije seko sace nemaju potrebu za time sto znaci da cu morati sam uz bozju pomoc , sto se tice pase livade ima dosta a i lipe. Hvala Bojane.
.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #140 poslato: April 08, 2015, 09:14:05 »
Hvala Esade nisam te pogresno svatio nemogu preneti pcele preko granice :) u ialiji sam ovde su sve db mozda sam mogao dati prodavacu rv kosnicu pa da useli u nju al nema veze zasad neka bode ovako ...
 

Uh, oprosti ćoravom čovi, nisam gledao lokaciju pčelinjaka.
Kad si već u Italiji, dobro bi bilo da nam kažeš štošta o tamošnjim pčelarima i pčelarstvu uopšte i, naravno, pokoja slika.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Mladen Gajic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • sutra moze biti kasno . zato uradi danas.
  • Lokacija pčelinjaka: Italia PD
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #141 poslato: April 08, 2015, 18:02:27 »
Xexe nije za zameriti ,naravno evo jedan sajtt http://www.apicolturacompa.com/arnie-apicoltura-in-legno

Van mreže Mladen Gajic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • sutra moze biti kasno . zato uradi danas.
  • Lokacija pčelinjaka: Italia PD
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #142 poslato: April 08, 2015, 18:04:13 »
Isao sam i na korso 5 x po 2 sata 4 je nastava i 5i dan prakticna nastava idem u petak da je podignem muslum na diplomu :) a i nadam se da u subutu ili nedellju stignu pcele.

Van mreže Mladen Gajic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • sutra moze biti kasno . zato uradi danas.
  • Lokacija pčelinjaka: Italia PD
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #143 poslato: April 08, 2015, 18:08:30 »
Mozda nije ovde tema pisati o ovome ako nije prebcite gde jeste sto se tice tretiranja slicno je kao kod nas samo sto se ovde 2 puta tretira sa oskalnom moze i kad ima legla kod nas sam cuo da oskalna se neradi kad ima leglo nebitno mozda sam lose cuo kosnice su 98%db sa ovaj dodatni krovic koji mozete videti na ovom linku . Sto se tice cena meda bagrem 10 i preko a livadski 8 9 evra .

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #144 poslato: April 08, 2015, 22:19:45 »
Xexe nije za zameriti ,naravno evo jedan sajtt http://www.apicolturacompa.com/arnie-apicoltura-in-legno

Hvala, pogledao sam slike. Prvo što sam zapazio - paprene cijene.
Dao si nam osnovne informacije, a kad propčelariš, vjerujem da ćeš nas zasuti novim informacijama.
Bilo bi dobro da otvoriš novu temu u kojoj ćeš moći pisati po želji.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže milosav moretic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Jelenac (opstina Topola)
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #145 poslato: April 09, 2015, 23:01:08 »
Gospodine Gajicu, da bi preveli, premestili pcele iz DB u RV kosnicu imate nekoliko nacina. No da ne duzimo mnogo, kazete da dobijate ramove sa pcelama i leglom na DB ramovima u ovom perodu, kazete da ne mozete, da je kasno da bilo sta promenite u dopremi? Vidi se da ste mladji u pcelarenju, no bez obzira na sve to, ne ostaje vam nista drugo nego da pristupite isecanju saca u DB ramovima i prebacujete ga u RV ramove, vezujuci ih sto prirodnijim vezivom, kanapom i sto pre u RV kosnicu i prihrana. Nemojte da se bojite i morate imati samopouzdanja u svemu tome, jer nemate sta da pogresite. Uz te ramove dodajte po satnu osniovu sa strane. Citav taj postupak kao video zapis mozete videti i naci na intenetu a nudi vam se nakon , gotovo svakog  pregleda video zapisa iz oblasti pcelarstva.
 Ja sam takodje iz DB kosnica preneo pcele u RV-ju, s'tom razlikom sto sam ja imao DB kosnica sa pcelama a sada imam i 15 RV. Samo hrabro i naped. Zelim ti puno srece i uspeha u tome.
Pozdrav svima
Moretic

Van mreže Mladen Gajic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • sutra moze biti kasno . zato uradi danas.
  • Lokacija pčelinjaka: Italia PD
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #146 poslato: April 10, 2015, 05:56:01 »
Pre svega nisam gospodin . Hvala vam na velikoj podrci znaci mi kad dobijem ovakav savet , tako sam i ja sebi stavio u glavu uradi kao na snimku pa ce i Bog pomoci. Cujemo se za koji dan sa novim iskustvom . Veliki pozdravi iz Padove.

Van mreže Darko Vujičić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Ivanča
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #147 poslato: April 10, 2015, 07:51:00 »
Bas tako Mladene iskustvo se stice dokle god pcelarite(kao i u zivotu"covek se uci dok je ziv"). Radom , prakticnom primenom znanja i saveta ako ne pokusate nećete ni znati da li mozete...Samo napred! ;)

Van mreže Zoran Ilinčić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #148 poslato: April 10, 2015, 12:54:54 »
U dva RV rama sam postavio isječeno izvučeno saće iz LR ramova i ubacio ih u LR košnicu tako što sam RV ramove vezao za LR ramove. Postavio sam ih između legla i meda, sa lijeve i desne strane legla svaki. Da li sam pogriješio jer sam danas provjerio i u njima je skoro u svim ćelijama 100% unos (nektar-š.s. i polen)?
 Da li sam ih trebao ubaciti između krajnjih ramova legla?

Van mreže Milomir Mihajlović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zaječar
Odg: Разна питања у вези РВ кошнице
« Odgovor #149 poslato: April 10, 2015, 17:13:40 »
U dva RV rama sam postavio isječeno izvučeno saće iz LR ramova i ubacio ih u LR košnicu tako što sam RV ramove vezao za LR ramove. Postavio sam ih između legla i meda, sa lijeve i desne strane legla svaki. Da li sam pogriješio jer sam danas provjerio i u njima je skoro u svim ćelijama 100% unos (nektar-š.s. i polen)?
 Da li sam ih trebao ubaciti između krajnjih ramova legla?
Ovakvo ubacivanje dva rv rama sa izvučenim saćem u lr plodište nameravam i ja sutra da obavim.Mene takođe interesuje da li je to Zoran dobro uradio i hoće li moći pčele dobro da pokriju leglo i dovoljno ga greju, ukoliko jutarnje temperature budu 5 oC?Može li umesto stimulisanja sirupom da se preko satonoša postavi ram sa medom,ima li to istog efekta?Leglo je na 4-5 lr rama.
Tuđa ruka svrab ne češa!
Nije srećan onaj koji ima sve što želi već onaj koji ne želi ono što nema.
Čovek se uči dok je živ.