Autor Tema: Predavanje u Lazarevu  (Pročitano 4878 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže admin

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 252
Predavanje u Lazarevu
« poslato: Decembar 15, 2014, 22:36:50 »
Domaćin foruma Vojo Brstina me je zamolio da otvorim ovu temu i prosledim njegovu poruku jer mu računar nije u ispravnom stanju.

Citat
Јуче 14.12.14.год у удружењу пчелара Лазарево одржао сам предавање са темама пролећни развој и вароа.

Обрадили смо десетак подтема заправо главних фактора који утичу на здравствено стање заједница и могућност стварања јаких заједница и улазак свих презимелих заједница у багремову пашу.

Друга тема је била вароа, размножавања варое и правилна и благовремена употреба средстава против варое.

Предавање је трајало од 17 сати до око 21. и 30мин. заправо нешто више од 4 сата.

Захваљујем се домаћинима на пријатном дружењу и позиву да одржим још једно предавање са другим темама..

Поздрав свима...

Van mreže Željko Jovanović

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
Odg: Predavanje u Lazarevu
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2014, 09:38:13 »
  Zahvaljujem se adminu na otvaranju teme, a posebno Voji Brstni na predavanju.
Tema je bila obrađena do detalja, toliko je predavač bio precizan u objašnjenju svojih načina pčelarenja u tom razvojnom periodu, da je svo vreme održao pažnju svim prisutnima. Nadam se još jednom odličnom druženju i ponovnom predavanju na istu temu jer su pčelari bez daha slušali. Otvorena su mnoga pitanja na koje pčelari žele odgovore.
 Zahvaljujem se i na pozivu Voje da budemo gosti u Novom Miloševu na proleće.


Van mreže Bojan Ivanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Hercegovacka Golesa
Odg: Predavanje u Lazarevu
« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2014, 12:38:50 »
 Da li je predavanje snimljeno i ako jeste kako doci do njega.

Van mreže Željko Jovanović

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
Odg: Predavanje u Lazarevu
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2014, 14:50:14 »
  Nažalost nije, ako Voja dozvoli mi smo za. Pitaću Voju i ako se dogovorimo eto prilike za sve nas knjige od Voje u video formatu.

Na mreži Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Predavanje u Lazarevu
« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2014, 21:27:04 »
Zaista sam izneo mnoštvo informacija koje prisutni pčelari nikada nisu čuli ili bilo gde pročitali. Zadovoljstvo mi je bilo slušati mišljenje kolega da nikada nisu prisustvovali boljem i originalnijem predavanju.
Četiri i po sata su zaista bila veoma kratko vreme za mnoštvo otvorenih tema o kojim su pčelari prvi put u životu slušali.
I meni je žao što niko nije snimio predavanje.

Zahvaljujem se dragim prijateljima i na druženju pre i posle predavanja.

Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Saša Tatomirov

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 31
  • Pol: Muškarac
  • "Uvek budimo ljudi,nikada neljudi" Patrijarh Pavle
  • Lokacija pčelinjaka: NOVO MILOSEVO
Odg: Predavanje u Lazarevu
« Odgovor #5 poslato: Decembar 19, 2014, 02:24:37 »
Čestitam Vojo na uspešnom predavanju i želim ti još mnogo isto takvih predavanja i druženja.
Posetite moj web sajt Pčelinjak Tijana

Van mreže Željko Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 175
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: sela Radoinja, Miševići
Odg: Predavanje u Lazarevu
« Odgovor #6 poslato: Decembar 22, 2014, 13:52:08 »
Ne znam da li iz skromnosti, ili iz "doziranja na kašičicu" kako naš domaćin Voja reče na drugoj temi, ali i pored dosta materijala ovde na forumu u tekstualnom obliku ili video materijalu, koji je Voja postavljao prava je šteta što i mi ostali nemamo mogućnost da vidimo ili pročitamo materijale koje je Voja prezentovao na ovom očigledno vrednom predavanju.
Pozdrav 

Na mreži Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Predavanje u Lazarevu
« Odgovor #7 poslato: Decembar 22, 2014, 17:57:16 »
Hvala drugari. zaista u Lazarevo postoji mnogo dobrih i iskusnih pčelara pa i sa mnoštvom košnica ako se znanje uopšte može meriti po broju košnica. Ja volim da pojašnjavam razliku između prirodnog pčelarenja i života pčelinje zajednice u prirodnim uslovima i uslova koje im mi namećemo u "kućnim pritvorima" i gde mi određujemo njihov način ishrane, unutrašnje uređenje stana, strukturu i raspored saća, strukturu porodice, razmnožavanje i sveukupan način života.  Isti pristup imam i prema razmnožavanju varoe gde iznosim svoje viđenje njenog razvoja.
Verujem da znam gde pčelari greše i tada se baziram da im pojasnim ono što je veoam malo ili nikako opisano. Zato su ljudima interesantna moja predavanja.
Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.