Autor Tema: Predavanje Miljka Šljivića u Smederevu  (Pročitano 21423 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Предавање Миљка Шљивића у Смедереву
« Odgovor #45 poslato: Decembar 05, 2016, 19:48:21 »
Камо среће да се може корак по корак сваки детаљ прокоментарисати и укрстити тврдње...
Možda bi moglo da odredimo dan i čas i da najavimo unapred pa da na forumu članovi postavljaju pitanja a mi da odgovaramo i diskutujemo.
Биће занимљиво у сваком случају. На форуму је свима лакше, уживо бисте се пре усагласили. Место? Например Рача? Крај јануара? Модератор?
 
Читам књигу Георгија Поповића "Аксиоми пчеларства". Препоручујем је, можда бисте одатле могли да почнете, да обојица потврдите наведене аксиоме па да наставите заједно да правите нове. Паралелно можете да пишете другу књигу: "Пчеларске недоумице" са питањима око којих се не слажете.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Predavanje Miljka Šljivića u Smederevu
« Odgovor #46 poslato: Decembar 05, 2016, 20:54:59 »
Vojo,mišljenja sam da je ovaj tvoj ‚‚FORUM" postao posećeniji i kvalitetniji od kad je M. Šljivić počeo da piše i objavljuje članke u njemu,    nemojmo uticati da ode.

Колега Небојша,
А на основу чега си то закључио, да било ко овде утиче, било чиме, да наш уважени колега Шљивић оде са нашег форума?

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Predavanje Miljka Šljivića u Smederevu
« Odgovor #47 poslato: Decembar 05, 2016, 21:08:03 »
... Što se tiče Voje ja mislim da neće ništa biti ozbiljno. Mlad je ima vremena za korekciju.

Е мој колега Шљивићу,
Пре ћеш Воји исчашити кук, него довести до корекције  ;) ;D
Слажем се са осталим колегама, наш форум је добио значајно појачање вашим доласком. Радо и са пажњом читам ваше текстове, чак и онда када имамо различито мишљење о неким темама.
А када смо већ код младости, па нисте ни ви тако стари. Има наде и за вас, поштовани колега. Има наде ...  8)
Поздрав и свако добро  :)

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Predavanje Miljka Šljivića u Smederevu
« Odgovor #48 poslato: Decembar 05, 2016, 21:17:16 »
A zasto mislis da nismo na pravom putu?
Ono koliko sam mogao da razumem ( ne zeleci da komentarisem tvoju kosnicu jer je nemam) ti vec otprilike 15 godina promovises RV, i za svo to vreme prema nekim pokazateljima meni dostupnim ona se po brojnosti u Srbiji nalazi na nivou statisticke greske. Negde se gresi..ili neko gresi.

Колега Васићу,
Искрено ти препоручујем да мало изучиш и показатеље о губицима колега који пчеларе са рв кошницама током тих 15-ак година. Видећеш и сам да су њихови укупни губици заиста на нивоу статистичке грешке.
Дакле сасвим си у праву поштовани колега, негде се греши, и свакако неко греши. Мудрост је разумети, где и ко?
Поздрав и свако добро  :) 

пс. Моје извињење колеги Шљивићу што пишем ван теме.

Van mreže sljivic b miljko

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Globoder, Krusevac
Odg: Predavanje Miljka Šljivića u Smederevu
« Odgovor #49 poslato: Decembar 05, 2016, 21:19:31 »
... Što se tiče Voje ja mislim da neće ništa biti ozbiljno. Mlad je ima vremena za korekciju.

Е мој колега Шљивићу,
Пре ћеш Воји исчашити кук, него довести до корекције  ;) ;D
Слажем се са осталим колегама, наш форум је добио значајно појачање вашим доласком. Радо и са пажњом читам ваше текстове, чак и онда када имамо различито мишљење о неким темама.
А када смо већ код младости, па нисте ни ви тако стари. Има наде и за вас, поштовани колега. Има наде ...  8)
Поздрав и свако добро  :)

Hvala na javljanju. Taman posla da svi jednako mislimo, ali saznanjem odredjenih stvari i drugačijih mišljenja imamo mogućnosti da biramo izmedju različitih mišljenja. Ako nema drugog mišljenja onda nemamo šta da biramo i moramo se držati onog što mi mislimo što može da bude i pogrešno. Ja uvek uporedjujem ljude po sledećem: Jedan voli da ide na utakmicu, drugi vole da idu u kafanu, treći vole da idu u operu, četvrti vole daiduu lov,peti na pecanje, šesti u crkvu, sedmi u biblioteku.....Ako bilo koga osudite zbog bilo koje stvari to loše govori o vama a ne o njemu, što znači "kaži šta misliš i poštuj svačije mišljenje a radi kako sam misliš da treba."

Nikako da pročitamo tvom pčelinjaku do kraja. Došao sam do 16 strane i nikako da nadjem vrema a fotografije fantastične.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Predavanje Miljka Šljivića u Smederevu
« Odgovor #50 poslato: Decembar 05, 2016, 21:36:14 »
... što znači "kaži šta misliš i poštuj svačije mišljenje a radi kako sam misliš da treba."
Nikako da pročitamo tvom pčelinjaku do kraja. Došao sam do 16 strane i nikako da nadjem vrema a fotografije fantastične.

Баш тако, а што се тиче мог пчелињака, па нему ту нешто посебно ни да се прочита, ни да се види.
Веруј ми на реч, знам човека  :) 8)

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Predavanje Miljka Šljivića u Smederevu
« Odgovor #51 poslato: Decembar 05, 2016, 23:16:32 »
Sa dolaskom Miljka,forum je dobio na kvalitetu. Nije favorizovao ni jedan tip kosnice, a izlazi u susret svojim odgovorima....Moramo priznati da smo zadnjih meseci bili uskraceni sto se tice kvalitetnih diskusja...... Kod pcelarskih znalaca nema obracuna, nego razmene znanja....

Браво Зоко пријатељу...

Доласком Миљка, овај форум је добио на квалитету јер се ради о неком ко искрено жели да дискутује и ко је добронамеран да прхвати другачије виђење стања и све оно што је боље.

Најважније у свему је уважавање другачијег мишљења и искрен и пријатељски однос према саговорнику или саговорницима.


Камо среће да се може корак по корак сваки детаљ прокоментарисати и укрстити тврдње.
За ових како рекосте два и по сата (злата би вредело) провести два и по дана у супростављању и поткрепљивању супротних тврдњи и мишљења.
Верујем да би толико времена требало да би се дошло до заједничких закључака и усаглашавања да би то могло и требало мало другачије.

Био сам већ на два три Миљкова предавања и могу да кажем да је то добар предавач али да мноштво тврдњи није утемељено.

Јесу то готово све тврдње у складу са оним што се може  прочитати у разним књигама, у мноштву текстова објављеним у часописима  и делимично чути од других предавача али много тих тврдњи и Миљкових препорука је неприхватљиво за нашу расу пчела и уопште неприхватљиво за наше пчеларство.

Схватиће то наш Миљко у неком будућем периоду и сигурно ће променити мишљење, јер се ради о искреном човеку који једноставно није доживео и није искусио да то може и много лакше, боље и сигурније.

Ја сигурно никада сам нећу моћи исправити криву пчеларску Дрину али сам уверен да ће нам Миљко и сви други добронамерни помоћи да наше пчеларство изведемо на прави пут.

Поздрав драгим пријатељима....

 
Ja sam Vojo ovo shvatio kao tvoju želju za raspravom u kojoj bi ja bio učesnik odnosno gde bi ja neke stvari trebao da shvatim. Ako sam to dobro shvatio moj odgovor je: Nema problema, pristajem. Biraj način na koji da to izvedemo. Možda bi moglo da odredimo dan i čas i da najavimo unapred pa da na forumu članovi postavljaju pitanja a mi da odgovaramo i diskutujemo. Druga varjanta pošto sam u petak u Zrenjaninu da u subotu javno pred pčelarima recimo Novog Miloševa diskutujemo a da neko to snimi i posle prekuca za forum. Može ibilo koja druga varjanta koju predložiš.


Ове је заиста оно што нам је потребно.

Миљко пријатељу,

Ја сам пратио нека твоја предавања у којим је било доста тога са чиме се слажемо али и доста тога у чему се не слажемо и наравно да током тих предавања поштујући твоје искуство и добре намере да дођеш и одржиш предавање осећајући се као домаћин нисам хтео да прекидам предавања и износим приговор на неке тврдње.

Твоја предавања су садржајна па би најбоље било да корак по корак издвајамо оно око чега се не слажемо и да у сваком том делу у коме се не слажемо у једној пријатељској атмосфери детаљно образложимо своје ставове.
И тако корак по крак све док не дођемо до краја једне од твојих тема предавања.

Наравно да је сучељавање мишљења потребно и у другим темама.

Али хајде да пробамо да изанализирамо једну од твојих тема током предавања.

Свакако да би било најбоље да сучељавање мишљења не доживљавамо као некакав лични сукоб него само као размену мишљења која доприноси укупном унапређењу нашег пчеларства.

Потребно нам је заиста једно овакво искрено и пријатељско сучељавање мишљења.

Треба то свакако снимити и објавити овде на овом нашем Форуму.

Ја нисам од оних ко се разуме у ову технике око снимања, видите да ни слике или било какве снимке не постављам на форуму а имао бих много тога да прикажем али ћемо пробати да нађемо неког ко зна и може да целокупно предавање сними..

Можда би најбоље било да место размене искустава буде ово што си предложио у суботу овде у Новом Милошеву.

Треба ипак добро размислити о термину јер у суботу 10.12.2016 многи пчелари су најавили да иду у Нови Сад на Међународну пчеларску конференцију  и изложбу пчеларске опреме "Померајмо Границе"  коју организује СПОС у сарадњи са Новосадским сајмом.   

Ми смо овде у Новом Милошеву оформили ново удружење пчелара Кошнице Воја и биће нам задовољство да нам ти драги пријатељу будеш први предавач а ја домаћин и консултант  :D са својим драгим пријатељима пчеларима.

Треба још само да договорим да нам се обезбеде слободне просторије и време предавања а око техничке опреме можемо се додатно договорити.

Мој телефон је 063 383 114.

Поздрав драгим пријатељима... 

 

« Poslednja izmena: Decembar 05, 2016, 23:41:58 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže sljivic b miljko

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Globoder, Krusevac
Odg: Predavanje Miljka Šljivića u Smederevu
« Odgovor #52 poslato: Decembar 06, 2016, 05:22:14 »
Ja stojim na raspolaganji i sa raspoloženjem za raspravu ali nemogu dolaziti toliko daleko samo zbog rasprave. Subotaje bila dobra prilika pa pošto to otpada onda nekom drugom prilikom. Svako dobro.

Van mreže sljivic b miljko

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Globoder, Krusevac
Odg: Predavanje Miljka Šljivića u Smederevu
« Odgovor #53 poslato: Decembar 12, 2016, 10:33:14 »
U organizaciji društva pčelara iz Lučana kod Čačka dana 25.decembra 2016.godine učestvovaću na savetovanju u Lučanima sa temom “Uticaj uslova na tehnologiju pčelarenja”

Van mreže sljivic b miljko

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Globoder, Krusevac
Odg: Predavanje Miljka Šljivića u Smederevu
« Odgovor #54 poslato: Januar 08, 2017, 12:45:20 »
Nisam se uključivao u rad foruma zbog prevelike zuzetosti. Pokušaću koliko mogu da se uključim bar povremeno. za početak obaveštenje o mojim predavanjima:
Plan predavanja za januar 2017.godine:

Ponedeljak 16.01.2017.godine u 16 Brus – Radovi na prolećnom razvoju pčelinjih drutava
Utorak 24. Januar u 17 Ivanjica
Subota 28.01.2017.godine u 10  Priboj - Radovi na prolećnom razvoju pčelinjih drutava
Nedelja 29.01.2017.godine  u 10 Kosjerić –Uzimljavanje, zimovanje i Prolećni razvoj

Van mreže sljivic b miljko

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Globoder, Krusevac
Odg: Predavanje Miljka Šljivića u Smederevu
« Odgovor #55 poslato: Januar 13, 2017, 17:31:34 »
Konacni raspored  predavanja za januar 2017.godine:

Ponedeljak 16.01.2017.godine u 16 Brus – Radovi na prolećnom razvoju pčelinjih drutava
Utorak 17.01.2017.godineu 17 u Kraljevo / Uticaj uslova nazimovanje pcela i izimljavanje
Utorak 24. Januar u 17 Ivanjica Znacaj pcela za oprasivanje,Uticaj usloava na yimovanje pcela
Subota 28.01.2017.godine u 10  Priboj - Radovi na prolećnom razvoju pčelinjih drutava
Nedelja 29.01.2017.godine  u 10 Kosjerić –Uzimljavanje, zimovanje i Prolećni razvoj