Autor Tema: Предавање у ДП: Нови Бечеј, Војо Брстина...  (Pročitano 19914 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
У суботу 04. фебруара у 17 сати у сали Скупштине Општине Нови Бечеј одржаћу предавање о Пчеларењу са различитим кошницама са акцентом на Родну Воју и поређењем са другим кошницама у истим условима пчеларења...

Сала је доста велика и може да прими доста пчелара.. Позивамо пчеларе из окружења али и других места на ово предавање...

Током фебруара, од 10 фебруара такође ћу наставити предавања у школи за младе пчеларе у сали месне заједнице а предавања ће бити сваког петка у 19 сати... 

Хвала...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Edi Daruši

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 487
  • Pol: Muškarac
  • Nemoj da mi daš ribu, nego me nauči da pecam.
  • Lokacija pčelinjaka: Elemir, Babatovo
Ako neko iz ZR ide preko Elemira na predavanje a ima mesta hoću i ja!
Da bi se prešao put od hiljadu milja potrebno je načiniti prvi korak.

Van mreže Veljan Ilijevski

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
Jedno pitanje. Kada ce poceti skola pcelarstva za pcelare pocetnike, tj. za ljude koji jos ni nemaju pcele, a zele da pocnu sa kosnicom Rodna ili Eko Voja? Naravno ako se to ima u planu. Posto vidim da je ovo predavanje za mlade pcelare( tj. vec pcelare).

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Jedno pitanje. Kada ce poceti skola pcelarstva za pcelare pocetnike, tj. za ljude koji jos ni nemaju pcele, a zele da pocnu sa kosnicom Rodna ili Eko Voja? Naravno ako se to ima u planu. Posto vidim da je ovo predavanje za mlade pcelare( tj. vec pcelare).

Колега Вељане, ово је школа коју је покренуло ДП. Нови Бечеј за све пчеларе без обзира на тип кошнице. Пре мене су већ предавали двојица предавача и још један има још неколико сати наставе то јест још један петак а ја крећем после њега.

Ово предавање које ће се одржати у суботу 4. фебруара оно је предвиђено за све...
У њему ће се поменути комплетан начин рада током целе године са различитим системима рада, зазимљавање, пролећни развој, припреме за искоришћење паша па и третмани против варое, потив ноземозе итд..

Значи једно комплетно предавање...

Имајте у виду да то није папагајско предавање које предавач напамет научи где приказује разне слике и табеле преко видео пројектора и описује разне табеле и нико ништа да га упита да га заустави да каже еј можда то и није тако, можда то и не може тако итд. на тим папагајским предавањима  пчеларима се на крају да да поставе по које питање а многи већ до краја предавања забораве шта су хтели да питају и тако се после каже, превадање је било одлично    :o  предавач је био на нивоу свог знања и стручности  :o окупио је мноштво пчелара ( као да то од њега зависи)  :o итд..

Значи на сваком мом предавању сваки присутни пчелар у сваком моменту ако нешто није најбоље разумео или ја то нисам на најквалитетнији начин појаснио може да подигне руку и ја стајем и може да пита све шта му није јасно а након појашњења настављам даље... После мог излагања такође пчелари постављају питања.

Нема никавих видео пројектора, табела и којешта, све појашњавам без било каквих помагала.

Носим једну кошницу са собом и  према њој све појашњавам.

Моја предавања трају по око три сата па и више по потреби... дајем само једну паузу за пушаче након око сат и по предавања.
Затим настављамо даље...

Поздрав драгим пријатељима...

Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Veljan Ilijevski

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
Hvala na odgovoru. Pozdrav i svako dobro.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Vojo brate, imaj malo milosti, daj bar dve pauze za pusace, na svakih sat vremena..

A sada malo ozbiljnije, ipak mislim da je tesko odrzati koncentraciju i pazljivo ispratiti , zapisati nesto u 90 min. Tesko da deca u skoli to mogu, narocito drugi deo a kamo li neko stariji...Ovo bi trebalo snimiti i taj snimak trajno cuvati ovde na forumu, kao skolu pcelarenja sa Rv kosnicom, narocito sto ce biti pitanja koja zanimaju pocetnike i one koji svracaju na forum iz znatizelje..

Kako god. ako je neko iz mog okruzenja voljan da ide, moze sa mnom, prolazim kroz Vrbas i Srbobran ...Jedino te cigare, moracu da bezim sa casa.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Ako hoćeš, poneću i pozajmiti ti jednu plastičnu, pa dudlaj celo predavanje... :D
Upravo ovih dana punim godinu dana apstinencije.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Eto, pomoc prijatelja je cudo.. Resio sam problem bezanja sa casa, ide ćerka sa mnom, posto je ona student i nepusac, moze to da izdrzi....

Dolazis ?

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Ako Bog da.
I sreća junačka....

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Предавање у ДП: Нови Бечеј, Војо Брстина...
« Odgovor #9 poslato: Februar 01, 2017, 08:59:39 »
У суботу 04. фебруара у 17 сати у сали Скупштине Општине Нови Бечеј одржаћу предавање о Пчеларењу са различитим кошницама са акцентом на Родну Воју и поређењем са другим кошницама у истим условима пчеларења...

Сала је доста велика и може да прими доста пчелара.. Позивамо пчеларе из окружења али и других места на ово предавање...

Током фебруара, од 10 фебруара такође ћу наставити предавања у школи за младе пчеларе у сали месне заједнице а предавања ће бити сваког петка у 19 сати... 

Хвала...

           ИСПРАВКА о месту предавања за суботу.4 фебруар

Предавање ће бити у скупштинској сали ЗГРАДА КАТАСТРА
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Nebojša Pešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 306
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
Odg: Предавање у ДП: Нови Бечеј, Војо Брстина...
« Odgovor #10 poslato: Februar 01, 2017, 18:51:36 »
Долазим на предавање Војо ! Поздрав.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Предавање у ДП: Нови Бечеј, Војо Брстина...
« Odgovor #11 poslato: Februar 01, 2017, 19:11:37 »
Ovaj Vojo slike menja, ali ćud nikako... ;)
Kakvi su ti sad to brkovi? Nisu kao što su tamo negde opisani. ;D

Van mreže Edi Daruši

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 487
  • Pol: Muškarac
  • Nemoj da mi daš ribu, nego me nauči da pecam.
  • Lokacija pčelinjaka: Elemir, Babatovo
Odg: Предавање у ДП: Нови Бечеј, Војо Брстина...
« Odgovor #12 poslato: Februar 01, 2017, 19:34:53 »
Boga mi Vojo, kao da ste do malopre sa mnom sedeli u zbornici gimnazije.
Da bi se prešao put od hiljadu milja potrebno je načiniti prvi korak.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Предавање у ДП: Нови Бечеј, Војо Брстина...
« Odgovor #13 poslato: Februar 01, 2017, 23:01:56 »
Ovaj Vojo slike menja, ali ćud nikako... ;)
Kakvi su ti sad to brkovi? Nisu kao što su tamo negde opisani. ;D
Слике мења али ћуд никако, непоправљив...  :D
Мало су му бркови шири од оног, ти знаш ког ....  :D  :D  :D

Пусти га само, то говори све о њему а има их њему сличних много...  :D

Кажу у Србији ће ти све опростити али успех никако. Напао ме у око 50 од укупно око 100 поседњих порука у темама о РВ и о Брстивару... Истом жестином и у теми о Брстивару као и у теми Пчеларење Родном Војом..  :D

Мислим да измишља да има РВ кошница али и ако не измишља врло слабо се разуме око практичних радова са пчелама, уместо да учи и пита шта му није јасно он напада и вређа као да ће сада тако боље научити.. :D

Али онај профа је ( не знам коју реч да употребим)  од њега...  ;)

Долазим на предавање Војо ! Поздрав.

Хвала Небојша, видимо се...  ;)

Boga mi Vojo, kao da ste do malopre sa mnom sedeli u zbornici gimnazije.

Ма ћера малопре променила слику, каже да те мало улепшамо...  :D

У зборници сам задњи пут седео 1980 и са профом математике играо шах...   :D

Поздрав...

Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Предавање у ДП: Нови Бечеј, Војо Брстина...
« Odgovor #14 poslato: Februar 01, 2017, 23:23:18 »
За оне који долазе из правца, Бечеја (старог) тј, Новог Сада или из правца Зрењанина само да наведемо где је та зграда.

Када се пређу два моста пре уласка у Нови Бечеј и наиђе на кружни ток иде се право ка центру. Има путоказ и не може да се погреши ако се пази. Од тог кружног тока иде се око километар или нешто мало више, само право према центру до првог семафора и раскрснице.

Ту на том семафору који по некада не ради скрене се одмах лево са главног пута и на 10 метара даље налази се зграда катастра и школе као и паркинг за аутомобиле. Ту је на раскрсници одмах поред зграде и киоск а у продужетку улице пут води ка мотелу..
У приземљу зграде ( 10 метара од раскрснице)  налази се скупштинска велика сала и ту се видимо...  ;)

Поздрав драги пријатељи...

 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.