Autor Tema: Школа пчеларства Д. П. Нови Бечеј 2017.год.  (Pročitano 3854 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Друштво пчелара Нови Бечеј з циљу популаризације и ширења пчеларства у Нашој општини организовало је током зиме школу пчеларства за младе пчеларе.
 У школу се уписало десетак младих пчелара и углавном редовно присуствују вечерњој настави.

Сваког петка у 19 сати почиње настава и траје по 1 сат и 30 минута.

До сада су двојица предавача одржали по 4 предавања а од вечерас сам и ја кренуо са предавањима.

Током првих сат и по наставе упознао сам младе пчеларе о животу пчела у природи, животу у кошницама и начину зимовања пчела.

Следећег петка настављамо...

Поздрав драгим пријатељима... 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Школа пчеларства Д. П. Нови Бечеј 2017.год.
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2017, 22:31:29 »
 Vojo, možeš li da ovde da izneseš kompletan program škole(Ukratko)?
Pozdrav.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Школа пчеларства Д. П. Нови Бечеј 2017.год.
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2017, 23:19:59 »
Vojo, možeš li da ovde da izneseš kompletan program škole(Ukratko)?
Pozdrav.

Двојица предавача ( колега пчелара из удружења) како сам обавештен појашњавали су њихов начин рада на пчелињацима током године по месецима. И тако у 4 дела сваки. Најпре један 4 предавања па други 4 предавања о свом начину рада..

ја сам вечерас одлучио да их напре упознам са живтом пчелињих заједница у природи затим животом у вршкарама и дубинама и смештањем пчела у кошнице. Описао сам им како су пчелари почели да користе кошнице са покретним рамовима и на крају сам им појашњаао живот пчела током зиме, формирању клубета, шта је то клубе, како изгледа, када се формира, како се креће и живот пчела у клубету. Наравно појаснио сам и кретање првог легла и шта све утиче на кретање првог легла.

За следеће предавање имам у плану да им укратко појасним покретање пролећног легла и развој заједница као и припреме пчела за багремову пашу.

После ћемо да им појаснимо остале радове током лета и за задње предавање планирам да им појасним борбу против варое и зазимљавање пчелињих заједница.

Поздрав мом драгом пријатељу Дулету.

Поздрав драгим пријатељима... 
 
« Poslednja izmena: Februar 10, 2017, 23:42:39 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Edi Daruši

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 487
  • Pol: Muškarac
  • Nemoj da mi daš ribu, nego me nauči da pecam.
  • Lokacija pčelinjaka: Elemir, Babatovo
Odg: Школа пчеларства Д. П. Нови Бечеј 2017.год.
« Odgovor #3 poslato: Februar 11, 2017, 06:57:27 »
Čitajući prethodno napisano ne mogu a da ne osetim bes i razočarenje nezainteresovanošću velikog broja lokalnih samouprava na ozbiljnoj popularizaciji pčelarstva u Srbiji. Malo, malo čitam te škola pčelarstva u Beogradu, od čijih para? Pretpostavljam od poreskih obveznika čitave Srbije?! Dakle mi iz manjih sredina nogu u dupe >:(
Otuda je i škola pčelarstva organizovana u Novom Bečeju tračak nade a naročito s tog razloga što je i Brstina jedan od predavača.
Baš ću otići od nedelje u Opštinu da ih pitam ima li neke nade za nas?
Pozdrav Voji, izvini što kvarim temu!
Da bi se prešao put od hiljadu milja potrebno je načiniti prvi korak.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Школа пчеларства Д. П. Нови Бечеј 2017.год.
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2017, 01:08:37 »
Еди пријатељу, не квариш ми тему. Управо си у теми јер причамо о школи пчеларства.

Мислим да школу финансира општина и да ће млади пчелари добити неке кошнице. Нисам обавештен да ће предавачи имати било какву надокнаду за свој рад.

Ја школу држим из љубави према пчелама и пчеларству и током 4 предавања радо ћу колико могу упутити младе пчеларе на прави пут у пчеларство. Нисам присуствовао претходним предавањима а нисам ни обавештен о чему су их све упознали моји претходници. Мало је времена да бих то на часовима са њима причао и скраћивао и онако кратку наставу.

Еди пријатељу, организујте се у вашим удружењима пчелара и ако и мене позову радо ћу се одазвати да вас упутимо на један квалитетан начин у пчеларство.

Поздрав из Новог Милошева...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.