Autor Tema: Pčelinjak "Rakovac"  (Pročitano 344777 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #480 poslato: Novembar 28, 2016, 13:36:28 »
Gorane, ne znam dali ćeš pratiti padanje varoe iz dana u dan (zbog udaljenosti pčelinjaka), a to bi bilo zanimljivo. Verovatno znaš da se najveće opadanje dešava nakon 3-5 dana.


Inače, i ja sam imao sličnu strategiju u toku godine.


Pozdrav.


                     Тешко Душане да ћу испратити даље стање. За ову годину сам завршио све послове на пчелињаку. Вероватно ћу га обићи још једном половином децембра али и то је питање. Ако је било за вајду за ову годину је доста , никаква није била и једва чекам да прође. Колико сам знао , умео и могао ја сам урадио и са те стране сам миран а њима даље шта благи Бог да. Има толико и других пчеларских послова од којих ћу неке одрађивати и овде у Београду.
                     

Van mreže Radivoje Stojanović

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: okolina Beograda
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #481 poslato: Decembar 04, 2016, 07:40:04 »
Što se nabavke kvalitetnih ramova tiče, ja sam menjao majstore ne zbog cene već zbog kvaliteta i usidrio sam se u profesionalnoj stolarskoj radionici u Borči, što i tebo toplo preporučujem, nije daleko samo dve autobuske linije. Kad je kontejner vrhunski odrađen zaslužuje i vrhunske košnice i ramove, a za PD si lično zadužen. :)

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #482 poslato: Decembar 04, 2016, 08:59:50 »
Kolega Gorane, nemoj sad da posustaješ u samom finišu...
Deder i poslednju pop nitnu, pa da uzmemo po jednog četvoronošca, pa na nekoj livadi okrenemo i zalijemo - protiv malera.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #483 poslato: Decembar 07, 2016, 09:43:09 »





                 Лагано кренуло сређивање амбалаже за наредну сезону. Јуче исковано 100.комада рамова купљених пре две недеље у Милошевцу. Све одрадио Војкан . Задовољан квалитетом. Војкан ми припрема и 9. подњача са сакупљачем полена које би требало да буду завршене данас. На пролеће испорука још око 20.- так комада. Значи у наредној сезони осим меда , матица и ројева идемо и на полен.

Van mreže gradimir avramovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #484 poslato: Decembar 07, 2016, 21:56:28 »



    Radujem se što ću tebe i Voju videti u Staroj Srbiji 14.12.

Van mreže milosav moretic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Jelenac (opstina Topola)
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #485 poslato: Decembar 09, 2016, 12:05:04 »
 Gorane, iskoristicu ovu tvoju temu za informaciju u koliko sati s skupjate u Saroj Srbiji(14.12) i treba li da se prijavim? Bilo bi mi drago da se vidimo i upoznamo.
Pozdrav iz nase Sumadije

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #486 poslato: Decembar 14, 2016, 08:29:50 »





               Од синоћ сам по старе дане поново кренуо у школу. Овога пута у школу пчеларства. Значи , још једном ђак првак како рече колега Ненад Туцаков . Уосталом зашто би он био једини ђак на овом форуму. Да не будем сам међу ђацима ,  уписао сам још једног нашег колегу са овог форума. Неће бити тешко да погодите ко је тај.
               Елем , шалу на страну , у организацији Општине Раковица и Пољопривредног факултета Земун у децембру ове године је у великој сали општине ораганизована је школа у 6 - 7 предавања каја се одржавају два пута недељно. Предавач је доктор пчеларства Мића Младеновић са Пољопривредног факултета Земун. По завршеним предавањима се ради тест и добија нека врста сертификата - потврде о завршеном курсу. На пролеће је организован и практични део обуке.
               Након једног прескоченог часа синоћ је одржано предавање на тему познавања пчеле , њених органа , начина функционисања и сл. Мање више све познате ствари али се као и у свакој другој школи увек има чути и научити и по нешто ново.
               Што се посећености тиче она је више него добра. Синоћ је било присутно по мојој слободној процени између 180 - 200 људи. Приметно је да има поприличан број дама и доста млађих људи што охрабрује. Очигледно је да је пчеларство још увек у тренду и поред свих тешкоћа са којима се сусреће . Колико сам приметио могуће је да се заинтересовани и сада прикључе па ако таквих има још увек није касно. Следеће предавање је у петак 16.овог месеца у 18.сати. Поздрав .
               

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #487 poslato: Decembar 14, 2016, 09:56:22 »
Svako ko krene na predavanje, neka ponese dobru olovku i debelu svesku. Profa voli da diktira. To nije loše, jer masa podataka ostaje zabeležena, pored glave i na papiru.
Imam takvu diplomu, pa ću je slikati i okačiti ovde, da se Gorane zna da sam je stekao pre tebe  :) ;D 8) :P

Van mreže milosav moretic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Jelenac (opstina Topola)
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #488 poslato: Decembar 27, 2016, 13:20:31 »
Gorane, prema informaijama koje imam sa svog pcelinjaka, pcele izlecu i to u vecem broju a kako nam pcelinjaci nisu predaleko i kod tebe treba da je ista situacija. Protegnuce krila, "ocistice" se, prelagerovace nesto hrane i malo prekomponovati klube.
Pozdrav

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #489 poslato: Decembar 27, 2016, 13:24:15 »





                   Након пуне три недеље хладног времена када се дневна температура кретала између - 5. и + 5. степени целзијусових данас освануо сунчан и топао дан . По извештају колега са разних страна пчеле масовно излазе на прочисне летове. Обзиром да на пчелињаку нисам био  месец дана ( задњи пут 28. новембра ) ангажовао сам Сају да обиђе пчелињак и сними ситуацију. Пре пар минута од њега сам добио извештај да је све у најбољем реду. Из свих кошница пчеле масовно излазе. Значи све су на броју. Овај прочисни лет им је добродошао у овом тренутку. Саја је добио задатак и да уклони појилицу са пчелињака што је и урадио . Надам се да ћу око предстојећег новогодишњег празника успети да и сам скокнем и лично видим какво је стање. 

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #490 poslato: Decembar 27, 2016, 13:27:05 »
Gorane, prema informaijama koje imam sa svog pcelinjaka, pcele izlecu i to u vecem broju a kako nam pcelinjaci nisu predaleko i kod tebe treba da je ista situacija. Protegnuce krila, "ocistice" se, prelagerovace nesto hrane i malo prekomponovati klube.
Pozdrav


               Хвала на обавештењу Милосаве . Изгледа да смо обојица куцали поруке у исто време . Као што видиш и моје Радовањке су се зарадовале у Радовању. Поздрав.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #491 poslato: Decembar 29, 2016, 08:10:52 »





                      Свим члановима форума Кошнице Воја а посебно онима који свраћају на ову тему желим да у здрављу и весељу проведу предстојеће новогодишње и божићне празнике и успешну и медну 2017.годину.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #492 poslato: Decembar 30, 2016, 11:36:02 »

Imam takvu diplomu, pa ću je slikati i okačiti ovde, da se Gorane zna da sam je stekao pre tebe  :) ;D 8) :P 




                       Да завршимо јављања за ову годину у мало шаљивом тону  ;) [size=78%]. Ненад је као што се напред види обећао да услика и окачи своју диплому. Није испунио обећање . Питам се да је није можда загубио [/size] :'( [/size][size=78%] . Можда му је нису ни дали [/size] 8) . Можда постоји[/size] трећи разлог[size=78%] :-[ . У сваком случају дугује објашњење.
                       Но да се ја вратим мојој школи. Јуче смо Војкан и ја свечано дипломирали , што ће рећи и написмено добили да по нешто знамо о пчеларству. Војкан јесте бежао са часова па сам морао да га уписујем , јесте седео у задњој клупи али је зато први од преко 200. полазника добио диплому. Сигуран сам да је није купио , што је сад општи тренд , али нисам сигуран да није имао неку протекцију.
                       Дипломирање смо синоћ залили литром розео и тако испратили ову злосрећну годину. У наредној се као пчелари са дипломом надамо бољем. Још један поздрав свима , чујемо се и видимо у наредној години.
                         
                       


Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #493 poslato: Decembar 30, 2016, 12:00:19 »
Gorane, jel ovo bilo ozbiljno... Ili je moglo da se padne samo sa stolice, lepa boja diplome.... Ti ces bar poznavati kolege, vidi se na slici, neki ne poznaju ni profesore, koje na putu do diploma, nisu ni videli ?!  A mnogo lepo zbore i igraju, bar na TV- u..

Nesto mi rano prestajes sa javljanjem za ovu god.  ima jos 15 dana...

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #494 poslato: Decembar 30, 2016, 15:56:11 »
Nenad sklerotičan pa zaboravio. U stvari, nešto je drugo u pitanju_
Pita sudija Crnogorca: Pa kako, čoče, ubi ženu pošlje 35 godina braka? Što ti bi?
E, velju, sudija, čista lijenost. Sve danas ću, šjutra ću, pa nikad...
Tako i kod mene.

A taj buzdovan na vašoj diplomi, jel to neka simbolika?