Ostale teme na forumu > Predstavite vaš pčelinjak

Pcelinjak Ostojic

<< < (3/3)

Nenad Ostojic:
I dalje bez gubitaka, cak jos uvijek nisam nijedan bezmatak primijetio. Imam negdje oko desetak matica od pretprosle godine i jedno drustvo gdje je matica tri godine stara, nju necu ni ove godine mijenjati jer fenomenalno jos uvijek vodi svoje drustvo, ove godine mozda bude i rekorderka po prinosu ako godina bude kako treba, trenutno je mozda i najjace drustvo na pcelinjaku. :D

Rakovac Goran:

У мору лоших вести које се ових дана чују са разних страна лепо је чути и једну овако добру и лепу.
Што се те матице - старке тиче ја бих је узео ове године за родоначелницу и продужио њен сој а њу сместио у ново друштво да заслужено чека пензију и тиху смену. Заслужила је .

Nenad Ostojic:
Gorane, hvala.

I ja sam tako nesto planirao sa tom maticom, hvala na savjetu. Neki dan sam letimicno pregledao hodajuci po pcelinjaku drustva i jedno sam ipak nekako previdio i ono samo sto nije stradalo, mislim da je tu hrana napravila problem, da je bila pokvarena, inace to drustvo je bilo ostalo bez matice, nisam ga spajao vec dodao maticu prilicno kasno, jer je bilo onako prilicno jako, ipak moguce da nije bilo dovoljno zimske pcele i jednostavno drustvo nije uspjelo izaci iz zime. Mada mislim da je hrana bila glavni problem, jer je iz nekog razloga mnogo bas mnogo vlage u kosnici i na ramovima sa hranom ima mnogo budji. Detaljnije pregledao jucer cijeli pcelinjak i sva ostala drustva su u redu, unos polena prilican, leglo uveliko  krenulo, nema nijednog bezmatka, stanje i vise nego dobro.

Nenad Ostojic:
Radovi na pcelinjaku zadnjih par dana.

Dopuna satnih osnova, pcele ih fenomenalno izvlace ovo do sada prilicno hladno proljece.

Pcelinjak Ostojic
Pcelinjak Ostojic

Priprema sirupa 2:3 i dodavanje svaki drugi dan.

Pcelinjak Ostojic
Pcelinjak Ostojic
Pcelinjak Ostojic

I na kraju jedna slika pcelinjaka koji je procvjetao i ceka lijepo vrijeme da sve zamirise na njemu.

Pcelinjak Ostojic

Pozdrav kolegama.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju