Autor Tema: Moj pcelinjak u povoju  (Pročitano 37404 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #75 poslato: Mart 13, 2016, 15:08:35 »
Drage kolege Micko,Aleksandre i Miroslave vi ste moji uzori kao i sve druge kolege i na karaju primenimo svoj osjecaj i ono s cim se slazemo nekad pogresimoali tako se uci. Nego drage kolege ovaj moj telefon slika sve preko tih dozvoljenih 200kb kao to moze da se regulise.

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #76 poslato: Mart 13, 2016, 19:38:55 »
Ucim da postavljam slike i smanjujem na 200kb

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #77 poslato: Mart 13, 2016, 19:40:21 »
jos jedna slika

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #78 poslato: Mart 13, 2016, 20:24:59 »
Slavice postoje mnogi kompleksni ali i jednostavni programi za obradu fotografija, Boris Salaj je ovdje objasnio kako se to radi sa IrfanView.....

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #79 poslato: April 13, 2016, 17:28:15 »
Pcelica na tresnjinom cvetu.

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #80 poslato: Decembar 29, 2016, 13:47:07 »
Drage moje kolege pcelari dugo se nisam javljala zbog zdrastvenih problema burezi mi otkazuju kreatinin je 686 pitanje je dana kada ce poceti dijaliza tj cekaju da mi pozli pa ce me tek onda ostaviti u bolnici da pripreme za dijalizu. Treba mi malo vase podrske jer kad krene nizbrdo obicno to ne bude samo po jednom problemu ove godine mi bas nije islo za rukom sa pcelama. Od prosle godine imala sam lepih sedam drustava lepo prezimela i lepo se razvijala kad u vocnoj pasi strada dosta pcela zbog prskanja voca a vecnjak  je u blizini neki 500m od mog pcelinjaka onda dodje bagrem bez bagrema sa kisama pa pcele bez hrane hrani sirupom e onda poce rojenje prvi put nahvatala se ja rojeva al misleci da ce jedan izaci a mlada matica ce porusiti ostale maticnjake ode mast u propast zbog mog misljenja tako da sam izgubila 4 pd. Dodje i zima uspela sam zazimiti nekih 11 kosnica i pre dva dana ustanovim posto uveliko proveravaju hranu da li ima da provirim i ja kroz zbeg i tuga vec sada manje 4 pd. Osta za sada sedam a do proleca videcemo da li ce ista ostati. Eto ubedite me da nisam bas najgori pcelar da imam snage da nastavim. Hvala vam unapred drage kolege.


Van mreže Radojević Zdenko

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 18
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aranđelovac
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #81 poslato: Decembar 29, 2016, 17:24:50 »
Slavice snage imaš na pretek samo da je stislo sa svih strana jeste,ali da ćeš da izguraš hoćeš i možeš.Pročitao sam tvoju poruku od danas pa me je povuklo da pogledam sve iz početka.Sva ona pitanja sa početka meni su pokazala da to što radiš i voliš tu je snaga.To što si ostala bez 4 komada jeste šteta ali si napravila mesto za nova 4, i uštedela za košnice,računica i nije toliko loša (šala).Ti si makar iskrena a koliko ima njih koji svoje gubitke kriju ko zmija noge.Nama počrtnicima  (ja sam počeo tek ove god) sve to izgleda strašno,ova godina loša sledeća mora da bude bolja,ja to tako gledam.Nego ti se posveti svom zdravlju ono je preče i važnije. Bitno je da ti mart dočekaš zdravija, a pčele će te čekati.Puno pozdrava iz Aranđelovca i brzo ozdravljenje.
P.S. Moram sa tvojim dopuštenjem da mojoj ženi pokažem one roze košnice da vidi da i žene mogu biti pčelari.
Moje košnice su najbolje,jer su moje.
Tvoje košnice su bolje, ali nisu moje.
Radim i učim da i moje budu kao Tvoje.
               -JA-

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #82 poslato: Decembar 29, 2016, 17:45:12 »
Kolega Zdenko svaka ti cast na muci se poznaju junaci. Ovo mi je trebalo da tugu sa suzama izbacim i oslobodim se straha i grca koji me snasao. Pozdravi suprugu to su pocetne boje sledece farbam u plavo to pcele vole :) . od srca poydrav i srecni Novogodisnji i Bozicni praznici tebi i tvojoj porodici.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #83 poslato: Decembar 29, 2016, 19:15:10 »
Koleginice, kažu: kad djavo ima mlade, nema samo jedno...
Samo ti pripazi na svoje zdravlje, to je prioritet. Naći će se, valjda, neko i da pripomogne oko pčela.
Godina je bila takva, da su i mnogi iskusni pčelari imali gubitke i nadoknadiće ih, kao što ćeš i ti.

Čuvaj se.

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #84 poslato: Decembar 29, 2016, 19:32:17 »
Hvala Nenade stize jos jedan junak eto pored svega primetih i tvoj sarlamantni osmeh vratio si mi smisao za humor :) . Hvala kolega citala sam ja malo  ne malo nego sve hrabre koji imaju petlju da stanu na stanu naseg domacina pa samimim tim imas moje divljenje. Treba se boriti sa tolikim brojem a neznaju sto ga vise napadaju vise ljudi je zainteresovano jer je to po narodu dobro a ono sto previse reklamiraju zna se da nije ni blizu. Ja cu vas dodati u spisak prijatelja jer ste ovim gestom to zasluzili. Vama zelim takodje da se secer regulise i budete zdravi srecni zajedno sa svojom porodicom.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #85 poslato: Decembar 29, 2016, 19:47:21 »
Pa dobro Slavice-komšinice, gde si ti...!?
Nemaš poima kolko si nam falila!
Pa kako ti misliš-ne možemo mi sami, ovde...pitanja nerazjašnjenih, kolko oćeš...


A zdravlje čuvaj i spremaj se za proleće. Na proleće krećemo svim snagama. Uf, već me vata nestrpljenje a nismo ni na pola zime.
Pozdravi sve tvoje.

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #86 poslato: Decembar 29, 2016, 19:55:18 »
Dobri moj komsija uvek sve na salu tako i treba. Ma koga nema bez njega se moze  :) . Hvala komso tebi je ovo vec poznato sem stradanja pcela. Ne predajem se pored ovakvih kolega nema sanse idemo dalje.Pozdrav od srca i sve najlepse za predstojece praznike.




Van mreže Aleksandar Nadrljanski

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sanad 89m
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #87 poslato: Decembar 29, 2016, 21:50:25 »
Uz tebe smo svi, vjerujemo u tebe i tvoju snagu, Snaga tvoga duha i volje pobijedice i u ovoj bitci, .Čuvaj se i budi jaka! Tvoja snaga je snaga i nas, Zelim ti  tvoj brzi oporavak!

Zelim vam srecne i vesele novogodisnje i Bozicne praznike,

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #88 poslato: Decembar 29, 2016, 22:07:31 »
Dragi kolega Aco hvala ti  na podrsci lepim zeljama, ovo moje nek da Bog snage da izdrzi telo dijalizu neko izvesno vreme  jel leka nema. BICU ja DOBRO i IZDRZACU VREDI BITI SA OVAKVIM PRIJATELJIMA SA MOJOM PORODICOM I PCELICAMA. NECEMO VISE TUZNU TEMU VEC MI JE BOLJE I IDEMO DALJE.....VOLI VAS SVE VASA KOLEGINICA PCELARKA. KAKO LEPO ZVUCI OVO PCELARKA :)

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Moj pcelinjak u povoju
« Odgovor #89 poslato: Decembar 30, 2016, 01:01:16 »
Славена роде издржи, радуј се и певај када ти је најтеже... Поздрав за тебе и твоју породицу и све драге пријатеље... 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.