Autor Tema: Vojin lekic protiv varoe  (Pročitano 9035 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Vojin lekic protiv varoe
« poslato: Decembar 13, 2010, 23:48:41 »
Kada je rec o ovom leku protiv varoe misljenja su oprecna,jedni ga hvale drugi ga kude.

Imao sam priliku da isti oprobam na mom pcelinjaku, opadanja varoe u istinu je bilo ali.

Naisao sam na problem koji nisam mogo da resim a to je dimilica,drugo misljenja sam da bi trebalo

tretiranje odraditi na jednom broju kosnica bar dve tri sezone da bi se mogao doneti precizniji zakljucak.

Zbog toga sam jesenji tretman obavio drugim preparatima.

Van mreže trmciczdravko

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • trmka
Odg: Vojin lekic protiv varoe
« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2010, 08:47:03 »
I kod mene je slična sitacija. Kupio sam lekić, ali ga nisam mogao koristiti zato jer nisam imao odgovarajuću dimilicu.Prva koju sam pravio je čist promašaj, druga će vetovatno biti bolja. A do tada da pitam: da li lekić ima neki tok upotrebe, recimo da li ću moći da ga koristim u 2011 god., jer je u svojoj kesi ne otpakovan.
Pčelar početnik sa RV  Moje predstavljanje

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekic protiv varoe
« Odgovor #2 poslato: Decembar 14, 2010, 12:04:13 »
I kod mene je slična sitacija. Kupio sam lekić, ali ga nisam mogao koristiti zato jer nisam imao odgovarajuću dimilicu.Prva koju sam pravio je čist promašaj, druga će vetovatno biti bolja. A do tada da pitam: da li lekić ima neki tok upotrebe, recimo da li ću moći da ga koristim u 2011 god., jer je u svojoj kesi ne otpakovan.

Kolega Zdravko, žao mi je što lekić niste koristili protekle sezone pa da se i sami upoznate sa dejstvom jednog potpuno biološkog preparata.
Lekići ostavljeni u najlon kesici i zatvoreni u istoj ne gube ništa od svojih sastojaka, niti će njihovo dejstvo biti umanjeno u narednoj sezoni.
Možete ih svakako sa punim poverenjem koristiti i sledeće sezone.

A što se tiče dimilica, obzirom da nemate puno košnica, možete da koristite i male antivarozne dimilice sa baterijama koje proizvodi firma Pčelinj do vlasnika Miodraga Rajkovića ili slične dimilice firme Radomed.
Spomenkove dimilice su dosta ozbiljnije i one su za pčelare koji pčelare sa većim brojem košnica.

Pozdrav svima......

 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Odg: Vojin lekic protiv varoe
« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2010, 14:06:59 »
 ::) Gospodine Vojo ja sam zeznuo dve dimilice takve kao sto vi navodite ,jednostavno zaribale.

Kada bih mogao resiti taj problem iskreno upustio bi se ozbiljnije raditi sa vasim preparatom ja imam 150 kosnica

pa mi je sa tom dimilicom i jako sporo,ne sumnjam u kvalitet leka ostalo je i meni odredjena kolicina pa mogao bih

utrositi sledece sezone ako ove probleme otklonim.Pozdrav!

Van mreže trmciczdravko

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • trmka
Odg: Vojin lekic protiv varoe
« Odgovor #4 poslato: Decembar 15, 2010, 22:23:30 »
Dimitrije, večeras na predavanju ovde u Pančevu , Voja je predstavio svij novi lek u tečnom stanju (biljni ekstrakti i parafinsko ulje) koji se primenjuje preko dimnog topa.Ja to nisam probao, ali po rečima predavača oni su za 30 minuta , na taj način istretirali oko 130 košnica. Možda je to rešenje za taj tvoj problem prihvatljivo.
Pčelar početnik sa RV  Moje predstavljanje

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Odg: Vojin lekic protiv varoe
« Odgovor #5 poslato: Decembar 15, 2010, 22:58:38 »
Stupicu u kontakt sa gospodinom Vojom da mi posalje preparat.

Tebi Zdravko puno hvala,na obavestenju.

                                                           Pozdrav!

Van mreže Ivica Kuzmanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 218
  • Pol: Muškarac
  • Blago onom kome um u srcu počiva.
Odg: Vojin lekic protiv varoe
« Odgovor #6 poslato: Decembar 16, 2010, 10:03:17 »
Evo mog iskustva sa lekicem.

Nisam vodio racuna i zapisivao tacne datume i broj opalih varoa, ali u globalu iskustvo je sledece:

Dimio sam lekicem dimilicom VarroJet, nekoliko puta u serijama.Varoa je opadala, nikad znacajno puno, najvise oko dvadesetak, a bilo je i manje. Onda sam zbog odsustva napravio malo duzu pauzu, od oko 2 nedelje.Po nagovoru komsije, posle te pauze zadimio sam amitrazom. Opalo je dosta varoe, u proseku vise od pedeset (napominjem da sam varou kontrolisao samo na drustvima naseljenim 3 jula, stara drustva  4 DB12 nisam ni kontrolisao zbog neprakticne podnjace). Posle par dana zadimio sam ponovo lekicem i opalo je jos oko desetak varoa u proseku.Nakon pet dana, ponovo sam istretirao amitrazom, opadanja nije bilo. Posto moj komsija koristi oksalnu svake godine, ponudio mi je da kad svoje tretira istretira i moje oksalnom, slozio sam se i to je uradjeno prosle nedelje. Da li ce biti jos opadanja varoe javicu iduce nedelje.

Srdacan pozdrav,
Čovek je dat i zadat. Sloboda nije data već je zadata.

Van mreže Darijo Keč

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
Odg: Vojin lekic protiv varoe
« Odgovor #7 poslato: Mart 30, 2011, 14:12:04 »
Gosp. Vojo, koliko bi puta trebalo tretirati rojeve sa grane naseljene u jedan nastavak Rodne Voje koji bi bili naseljeni početkom četvrtog mjeseca?
Pozdrav.