Autor Tema: Pčelinjak "Rakovac"  (Pročitano 344906 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #465 poslato: Novembar 13, 2016, 20:31:05 »
Danas lepo vreme ali veoma hladno tako da radovi na kontejneru odradjeni delimično evo par slika kako sada izgleda moj kontejner ostale slike uskoro...puno pozdrava
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Radisa Zdravkovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 216
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Naupare Podnožje planine Jastrebac
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #466 poslato: Novembar 13, 2016, 21:20:50 »
Svaka čast Miloše
Želim ti puno uspeha u radu sa novi kontejnerom

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #467 poslato: Novembar 14, 2016, 08:48:20 »
Danas lepo vreme ali veoma hladno tako da radovi na kontejneru odradjeni delimično evo par slika kako sada izgleda moj kontejner ostale slike uskoro...puno pozdrava


                  Милоше ово што си до сада одрадио одлично изгледа. Ипак обрати пажњу на ОСБ којим си опшио контејнер. Вероватно си уградио тзв. водоотпорни ОСБ али је питање како ће реаговати када је стално изложен спољној температури и падавинама. Знаш и сам да сам ја правио послошку од тог материјала. Добро се показала али је заштићена , премазана 4-5 пута фарбом на воденој бази.
                  У сваком случају честитам на истрајности и посвећености коју показујеш. На пролеће улазиш у посао са озбиљним пчелињаком и желим ти сваки успех у томе. Време је да се уложено почне и да враћа. Поздрав од твог " Ћалета ".
                 

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #468 poslato: Novembar 14, 2016, 09:49:17 »
Hvala na lepim željama prijatelji. ..

ima jos posla za odraditi ali pre svega zastititi osborne brockim lakom u par slojeva a i pod opšiti daskama i prefarbati nogare i kontejner odozdo, ima par gresaka koje se nisu mogle ispraviti ali uspeo sam da ih prekrijem ali kako to kod nas u srbiji ide Majstor sve zna ...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #469 poslato: Novembar 14, 2016, 18:30:20 »
Danas lepo vreme ali veoma hladno tako da radovi na kontejneru odradjeni delimično evo par slika kako sada izgleda moj kontejner ostale slike uskoro...puno pozdrava
Милоше пријатељу,
Да ли си отворио тему о свом пчелињаку?
Што се тиче контејнера, одличан потез колега. То је добра инвестиција, ако знаш шта и како радиш.
Морам ти рећи да ми се ова опшивка осб плочама, никако не свиђа. Надам се да си се добро распитао на ту тему.
У сваком случају, желим ти да што пре уселиш ову скаламерију, и да што пре правиш други, па трећи,  ...  ;)
Поздрав  :)

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #470 poslato: Novembar 14, 2016, 18:34:36 »
... Но , нигде сада не журим. Боље је унапред све испланирати и урадити него после преправљати. Неки пропуст ће вероватно остати но ко ради тај и греши. Битно је да их има што мање...
Управо тако, само полако и са мераком. Срећно и само напред.
Поздрав друже  :)   

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #471 poslato: Novembar 15, 2016, 14:50:30 »
Hvala kolega na lepim željama, 

Opšivka OSB tablama je bila najjeftinija varijanta a što se tiče dugovečnosti neka traje 3-4 god ja ću biti zadovoljan a iskreno verujem da će trajati i neku godinu više...a kada se finansijska situacija popravi mozda vec sledece godine mogu ga zastititi limom ili odraditi drugu opšivku trenutno finansije su u debelom minusu ... vrednost kontejnera je 150000din a iznos donacije koja mi je odobrena je 120000 din tako da 30000 din placam iz svog dzepa a moja plata je 25000 din KUKU LELE :) ali guramo hrabro napred
 Ima i moja tema i tamo ću izbaciti slike kontejnera od početka kako su tekli radovi.. .puno pozdrava
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #472 poslato: Novembar 16, 2016, 09:17:51 »
Hvala kolega na lepim željama, 

Opšivka OSB tablama je bila najjeftinija varijanta a što se tiče dugovečnosti neka traje 3-4 god ja ću biti zadovoljan a iskreno verujem da će trajati i neku godinu više...a kada se finansijska situacija popravi mozda vec sledece godine mogu ga zastititi limom ili odraditi drugu opšivku trenutno finansije su u debelom minusu ... vrednost kontejnera je 150000din a iznos donacije koja mi je odobrena je 120000 din tako da 30000 din placam iz svog dzepa a moja plata je 25000 din KUKU LELE :) ali guramo hrabro napred
 Ima i moja tema i tamo ću izbaciti slike kontejnera od početka kako su tekli radovi.. .puno pozdrava


                            Ја још увек нисам извео трошковник и коначну цену коштања контејнера али сам сада ту негде око 1.500 евра. Ту не рачунам сопствени рад који није занемарљив и храну и пиће . Рачунам да ће ми за још једну таблу лима , дизалицу и још по неку ситницу отићи још око 150 евра. Коначан рачун ћу извести када све завршим.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #473 poslato: Novembar 18, 2016, 08:43:02 »





                      Од јутрос вртим сајтове са временском прогнозом као да ћу на неком следећем наћи нешто друго. Топло време које обећавају за викенд обећава да се много тога потребног око колибе може урадити и нервоза је већ сада почела да ме хвата.Напросто не држи ме место да седим овде у Београду при оваквом времену. Нема друге чим изађем са посла пут под ноге правац Радовање.
                      Да одржим обећање постављам слику од прошле недеље Мише код кога радим контејнер и мајстор Раше уредно обријаног.

Van mreže milosav moretic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Jelenac (opstina Topola)
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #474 poslato: Novembar 18, 2016, 10:45:52 »
Gorane, iskrene cestitke za kontejnner koji samo sto nje gotov. Ne sumnjam da ces sve uraditi kako treba i da ces eventualne nedostatke uz dobronamerne sugestije kolega majstorski odraditi. Posao koji se sa toliko volje, ljubavi i predanosti radi, donece ocekivano i zeljeno.
 Zelim ti da narednu sezonu docekas spremno i da ti(kao i nama svima) bue bericetna. Medno!
 Pozdrav i svim ucesnicima u ovoj tvojoj temi.

Van mreže Radivoje Stojanović

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: okolina Beograda
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #475 poslato: Novembar 19, 2016, 11:08:14 »
Gorane, kad je naseljavanje kontejnera i presecanje vrpce?
"Ekipa" spremna za svečanost, kamera, foto-aparati, mob.telefoni i flaša šampanjca....

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #476 poslato: Novembar 21, 2016, 08:05:13 »



Gorane, kad je naseljavanje kontejnera i presecanje vrpce?
"Ekipa" spremna za svečanost, kamera, foto-aparati, mob.telefoni i flaša šampanjca....


                      Што се "Екипе" тиче да сте раније рекли да сте спремни  ја бих контејнер већ населио. Овако сачекаће пролеће за насељавање. У суботу зашрафљен , учвршћен под , урађене степенице и још пар ситница. Остало је само још да се пришрафе доње две бочне странице лима које ће бити 5,00  x   0,50 метара. Kоначно се види и крај радова.
                      План је следећи : почетком марта усељење половине контејнера ( 22. РВ кошнице ) у Радовању и одмах селидба на Мораву где ће остати до цветања џанарике. На стационару остају ЕВ и РЕВ кошнице. У априлу повратак за Радовање припрема за багрем и багремова паша. Током багрема усељење друге половине. Након багрема селидба на други багрем или липу видећемо јер све зависи од године. То је право време за екипу ( јагањци су таман престали да сисају ).

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #477 poslato: Novembar 22, 2016, 09:47:07 »



Gorane, iskrene cestitke za kontejnner koji samo sto nje gotov.


                   Хвала Милосаве на подршци и честиткама. Ево још пар слика детаља : дизалице која се користи , ојачања на стубовима , родне воје на четири наставка ...

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #478 poslato: Novembar 28, 2016, 10:07:45 »





                      Јуче одрађен третман оксалном киселином. Сва друштва на броју и у доброј кондицији. Време није баш послужило али се посао није могао одложити. Успут купљено 100.комада РВ рамова у Милошевцу . Ових дана ужичавање те ако се покажу као добри биће то трајно решен проблем набавке нових рамова.
                      Ове године третман против варое урађен на следећи начин :
                      - од половине априла до краја маја постављени рамови грађевнаци. У РВ кошницама за то коришћени ЕВ рамови са сатном основом тако да је исецано трутовско саће са леглом изграђено у празном простору испод рама. У ЕВ кошницама коришћен празан ЕВ рам без сатне основе.
                      - од почетка јуна месеца па све до краја августа коришћен брстивар на трулекс крпицама . Урађено више оваквих третмана.
                      - почетко септембра постављена по једна летвица херба стрипа у сваку кошницу.
                      - јуче 27.новембра урађен третман оксалном киселином.


                      Губитака пчела због варое до сада никада нисам имао. Ове године након третмана оксалном киселином опадање варое након сат времена је било максимум до десетак варое по кошници. Ранијих година се тај број кретао од 0 до 5 углавном што значи да је сада варое било више али у подношљивим количинама.

Na mreži dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #479 poslato: Novembar 28, 2016, 12:51:28 »
Gorane, ne znam dali ćeš pratiti padanje varoe iz dana u dan (zbog udaljenosti pčelinjaka), a to bi bilo zanimljivo. Verovatno znaš da se najveće opadanje dešava nakon 3-5 dana.


Inače, i ja sam imao sličnu strategiju u toku godine.


Pozdrav.